Intrebari despre populatie (ferma)

DeletedUser

Guest
cu ferma la nivelul 40? nu frate, way too far! :)cat despre atacat, nu inca...sa urc in top 100 si apoi mai vedem...deocamdata dospesc. Merci de raspunsuri
 

DeletedUser

Guest
OFF: of saracu greu la inceput dak nu se adapteaza rpd o sa piarda satu :p
 

DeletedUser

Guest
despre atacat, nu inca...sa urc in top 100 si apoi mai vedem
Până ajungi în top 100 mai trec cel puţin 5-6 luni. Asta în cazul în care nu-ţi cucereşte nimeni niciun oraş, şi bineînţeles dacă dai atacuri pentru puncte de bătălie.
 

DeletedUser

Guest
ca de la noob la cnv care stie
am tot cautat si tot nu am gasit ce populatie totala are un sat cu ferma nivel 40????
la ajutor scria cv si pe delta e altcv
inteleg ca nu au aceeasi viteza dar dc sa fie diferite datele de la ferma ????
asta mi se pare o prostie curata
ca la triburile nu conteaza viteza tot 24k pupulatie ai
poti sa iti calculezi raportul
populatie cladiri/populatie armata sa ai habar cat de cat la ce armata te astepti sa aibe unu in sat
sa poti vedea care configuratie de trupe de atac e mai buna
 

DeletedUser

Guest
Indiferent de setarile unei lumi,ferma ofera,per total,3000 de locuri.Numarul poate fi marit la 3300 construind Baile termale si pana la 3500 cercetand si plugul.
 

DeletedUser

Guest
adik o armata de 4k hopliti 2 k calareti cel putin nu se poate
ce nasol
ne luptam cu 2 betze
ms
 

DeletedUser

Guest
Nu suntem pe triburile. Dacă ai mai multe oraşe poţi să ai 4k de hopliţi şi 2k de călăreţi.
 

DeletedUser

Guest
aceeasi problema o am si eu:am ajuns cu ferma la nivelul maxim(40) si nu mai pot construi pt ca nu mai am populatie libera,oare cum mai pot face rost???!!!!!
 

DeletedUser

Guest
Care este populatia maxima ? (la nivelul 40 al fermei)

SenatExtindere Demolare 21 21 SenatImposibilDemolare 7 7 PeşterăImposibilDemolare 16 16 DepozitImposibilDemolare 40 40 Fermănivel de extindere maximDemolare 1 1 Agoranivel de extindere maximImposibil19 19 Fabrică de cheresteaExtindere la 20 Demolare 18 18 Carieră de piatrăExtindere la 19 Demolare 19 19 Mină de argintExtindere la 20 Demolare 8 8 PiaţăExtindere la 9 Demolare 3 3 PortExtindere la 4 Demolare 15 15 CazarmăImposibilDemolare 13 13 Zidul oraşuluiImposibilDemolare 20 20 AcademieImposibilDemolare 9 9 TempluImposibil
Acum eu ce dracu mai fac ca sa cuceresc un oras ca am ferma la maxim si nu mai am locuri libere. Cum mai ajung eu sa construiesc cladirile necesare pt a putea cuceri un oras? Fara sa distrug trupele
 

DeletedUser

Guest
Cercetezi plugul.
Dacă e cercetat tot ce poţi face e să omori trupe.
 

DeletedUser

Guest
Cercetezi plugul.
Dacă e cercetat tot ce poţi face e să omori trupe.

Pai nu pot cerceta plugul ala ca nu este sageata aia de la cercetari in dreptul plugului. Este in dreptul catapultelor. Ar mai trebui sa dau in academie vreun nivel, ca sa sara sageata aia la plug,banuiesc . Am inceput sa-i atac pe-astia din alianta mea. Le rup sira spinarii ca sa mai imi sparg si eu ceva din trupe. Astia inactivii si care nu cresc. Oricum fondatorii aliantei s-au dat la fund ca nu au mai crescut de vreo saptamana deloc. De fapt pe unii din ei ii vad asa cum i-am gasit cand am intrat in alianta lor. Am vreo 3-4-5 mai rasariti care joaca. Restul oha
 

DeletedUser4201

Guest
Fratilor: Ferma 40 = 3000 populatie
Cercetare Plug = 200 populatie, academie la nivel 22 si 6 puncte de cercetare.
Cladire unica (aia care da 500 octe): Bai termale: iti da 10 % din populatie. => 300 populatie

DECI 3500 maxim de populatie in oras. Din care daca doriti orasul la maxim (adica toate cladirile la nivel maxim trebuie sa consumati 1142 populatie.

PS. Nu mai comparati jocul asta cu altele de acest gen!!!! E peste la orice!!!!
 

DeletedUser

Guest
Fratilor: Ferma 40 = 3000 populatie
Cercetare Plug = 200 populatie, academie la nivel 22 si 6 puncte de cercetare.
Cladire unica (aia care da 500 octe): Bai termale: iti da 10 % din populatie. => 300 populatie

DECI 3500 maxim de populatie in oras. Din care daca doriti orasul la maxim (adica toate cladirile la nivel maxim trebuie sa consumati 1142 populatie.

PS. Nu mai comparati jocul asta cu altele de acest gen!!!! E peste la orice!!!!

Oricum fata de triburile este super mega fain. Am vazut ca pt baile termale iti trebuie senatul la 24 si portul la 5. Mai am vreo 29 liber la populatie. Si numai portul de facut la 5 ca il am la 4. Daca bag un nivel in academie ca sa treaca sageata aia pe cercetare plug ,primesc populatie. Apoi pot sa dau baile termale? Pt bai termale parca vreo 61 de locuri libere ar trebui. Nici trupe nu reusesc sa rup pe astia ai mei care nu sunt activi. Ca n-au armata .
 

DeletedUser4201

Guest

Oricum fata de triburile este super mega fain. Am vazut ca pt baile termale iti trebuie senatul la 24 si portul la 5. Mai am vreo 29 liber la populatie. Si numai portul de facut la 5 ca il am la 4. Daca bag un nivel in academie ca sa treaca sageata aia pe cercetare plug ,primesc populatie. Apoi pot sa dau baile termale? Pt bai termale parca vreo 61 de locuri libere ar trebui. Nici trupe nu reusesc sa rup pe astia ai mei care nu sunt activi. Ca n-au armata .

Deci pt plug tre sa ai 6 puncte sa iti apara sageata. si sa ai resurse sa il cercetezi.
Pt bai termale trebuie sa ai 60 populatie libera.
 

DeletedUser5098

Guest
Salut baieti am si eu o intrebare, cum pot face sa am mai multa populatie libera, deoarece de aseara pana acuma am 0. Am multe resurse, dar nu pot construi nimic. Frema o am de nivel 12.
costruieste in continoare ferma ca ia iti da populatie
 
Sus