Inca un set de zei :)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Eu am venit cu un zeu


Ares
Zeul războiului şi vărsării de sânge. Fratele Atenei şi fiul lui Zeus. Simbolurile sale sunt vulturii, câinii şi suliţa.

Puteri: Sulita lui ares
Un razboinic legendar coboara din ceruri cu o sulita stralucituare
orasul primeste un hoplit-cost 20 favoruri
Soarele lui ares
Ares e furios atat de furios incat soarele straluceste atat de puternic incat oameni nu vad nimic
minele nu mai produc nici o resursa pt 6 ore-cost 400favoruri
Ares ataca inamici
Ares isi proteseaza veneratori atacant cu pasari soldati inamici
Orasul caruia i sa aplicat vraja pierde 5 unitati(aici chiar se potriveste cu atena ca atena da 5 unitati)-200 favoruri
Ares pradeaza orasul
Ares trimite vulturi sa captureze resursele inamicilor
Orasul respectiv pierde 1000 din fiecare resursa
Unitati:Cerber
este cainele cu 3 capete acesta poate scadea morala trupelor atacatoare inainte sa inceapa batalia
Hecatonchirele:
finte monstroase care sunt mai puternice decat ciclopi.
Cerber: 4000 lemne 6000argint 3000 piatra 460 favoruri
atac arma ascutita 1000
aparare arma neascutita 600
arma ascutita 500
arma indepartare 200(totusi ssa aiba si un punct slab
Hecatonchirele: 3000 fiecare si 300 favoruri
atac arma ascutita 700
aparare arma neascutita 900
aparare arma ascutita 600
aparare arma distanta 700
Ce ziceti sunt sigur ca macar cateva o sa va placa :cool:
 

DeletedUser

Guest
cred că mai e o chestie despre care nu a vorbit nimeni
puteri care să se aplice în relația cu satele verzi
să zicem
-creșterea dispoziției cu 10% la 80 favor, să zicem(limită ca la fulger de 3 ore)
-creșterea raportului de schimb cu 0,10 la 40 favor
-creșterea puterii cu 5% la 20 favor
 

DeletedUser

Guest
eu sant de acord e un zeu bun si puterile sale mi se par ok sant destul de bn structurate ca nr de fav
 

DeletedUser

Guest
cred că mai e o chestie despre care nu a vorbit nimeni
puteri care să se aplice în relația cu satele verzi
să zicem
-creșterea dispoziției cu 10% la 80 favor, să zicem(limită ca la fulger de 3 ore)
-creșterea raportului de schimb cu 0,10 la 40 favor
-creșterea puterii cu 5% la 20 favor
mie mi se pare inutil un zeu care sa aiba astfel de puteri, mai putin prima, cu cresterea dispozitiei, dar procentul e cam mic, si costul cam mare..
@ Silviu888..
am mai spus-o si o mai spun, la toate unitatile mitice prezentate pana acum, statusurile sunt exagerat de mari :eek:
 

DeletedUser

Guest
am venit cu cateva vraji....exista un oarecare echilibru,dar mai este de lucrat
cine stie ca poate sa se exprime in mod civilizat este rugat sa-si dea cu parerea si sa modifice dupa bunul plac:
1.Orasul ales primeste un calaret->40 favoruri...vraja asta e buna la inceput..calaretii se misca repede si cara mult...
2.Avariaza Portul(205 fav)...e bun cand stii ca cineva are portul lev 20 si vrea sa faca nava de colonizare pt a-ti cuceri orasul
3.Puterea de atac a flotei inamice scade cu 10%(220 fav)...daca e pt unitatile terestre,de ce sa nu fie si pt unitatile maritime? :)
4.Orasul primeste o trirema(170 fav)...m-am gandit ca ar fi bine sa dea si o unitate maritima mixta daca da si unitate terestra mixta(car de lupta)
P.S....nu am ales la intamplare 170 fav...daca va uitati cu atentie vrajile care dau unitati de lupta sunt cam asa (populatie utilizatax10 favoruri ..asa,ale vrajii)..aici e 16x10 populatie +10 favoruri...=170)..ca sa va convingeti ca nu am ales la intamplare..spre exemplu putem lua vraja de la atena...5 unitati la intamplare...5populatiex10 +10..sau la carele de lupta pe care ni le ofera zeus...4 populatie utilizatax10+10,,,
apoi...5.Capacitatea de lupta a flotei creste cu 10%...asta e un fel de "Putere eroica a navelor"(200 fav)
6.Orasul nu poate fi spionat timp de 12h...(150 fav)
asta e in cazul in care nu aveti armata disponibila si banuiti ca cineva v-ar spiona.. nu e prea stralucita ideea,dar ma rog...
7.Aflati cat argint a depozitat inamicul in pestera,astfel urmatoarea misiune de spionaj va fi un succes(130 fav)
8.Orasul primeste 800 piatra(25 fav)
9.Orasul primeste 800 monede de argint...(25 fav)
in legatura cu punctul 8 si 9..daca primim lemn de la Poseidon de ce sa nu primim si piatra si argint de la Hades,Hefaistos sau mai stiu eu cine
oricum..intai creem inca 16 puteri care sa asigure un anumit echilibru,apoi alegem cu grija carui zeu sa i le atribuim
10.Sporeste productia de piatra cu 100% pt urmatoarele 6 ore
11..........................de lemn cu 100% pt urmatoarele 6 ore
12..........................de monede de argint cu 100%.....
punctele 10 ,11 si 12 sunt ideale in urmatoarele exemple:
10.daca cineva va distruge cu 1-3 levele zidul folosind cutremurul de la Poseidon sporiti productia de piatra..pt ca zidul necesita multa piatra pt a fi refacut...asta se poate aplica si in caz ca cineva va ataca cu catapulte
11.puteti spori productia de lemn cu 100% daca aveti nevoie de nave si corabii ....lemnul este foarte folosit la astea..asa,mai departe
12.cu monedele de argint..vraja asta o puteti folosi daca aveti nevoie urgenta de argint..ori ca sa puneti in pestera..sau daca vreti sa faceti hopliti sau orice necesita multe monede de argint...vrajile astea ar fi bine sa coste in jur de 120 fav-150 fav....oricum..e de discutat pe tema asta
sper ca ati prins ideea cu punctele de mai sus...sa trecem mai departe
avem:
13. Scade productia de resurse cu 50% pt urmatoarele 3 ore(90fav)
puteti folosi vraja asta daca sunteti atacat in mod repetat de un jucator si el incearca din rasputeri sa-si refaca armata..acest lucru il va incetini
..sau daca vreti sa cuceriti un oras si vreti sa-i incetiniti refacerea trupelor dusmanului...oricum banuiesc ca va fi destul de folosita
14.Templul pierde 1-3 nivele...un fel de cutremur...daca cineva va enerveaza cu fulgere si alte chestii lucrul asta il va incetini
15.Navele de lupta si corabiile se deplaseaza cu 10% mai rapid(150 fav)...puteti folosi vraja asta daca nu aveti farul..si chiar daca il aveti vraja asta va grabi navele voastre sa ajunga ca sprijin la colegi...sau o nava de colonizare sa se miste mai repede
16.Scade favorurile inamicului cu 50% timp de 3 ore..asta ,tot la fel ca punctul 14....daca cineva va enerveaza cu cutremure sau fulgere puteti sa-l incetiniti....
nu vreau sa ma repet...dar puteti considera ca trec aici si ce am scris la Apollo...cu grabirea cuceririi,paradelor triumfale....stiti voi :p
vreau parerile voastre....modificati/adaugati ce vreti dupa bunul plac..daca voi credeti ca imbunatateste ideea va rog sa scrieti :)

in legatura cu asta....ce ziceti?....pe care sa le modific?
ce sa scot?ce a adaug?....
oricum..alea cu crestere putere e inutila..pt aia exista atacurile de crestere a puterii
 

DeletedUser

Guest
io zic ca 13le merge modificat un nr mai mare de fav sa zicem 110 e prea putin la ce efect are sau micsrarerea timpului care dureaza vraja
 

DeletedUser

Guest
personal imi plac urmatoarele puncte:
1.Orasul ales primeste un calaret->40 favoruri- dar costul sa fie 30-35
4.Orasul primeste o trirema(170 fav)- la fel, costul mai mic putin.. 150 (am citit si partea de la PS )
6.Orasul nu poate fi spionat timp de 12h...(150 fav)- timpul sa fie 6h
8.Orasul primeste 800 piatra(25 fav)
9.Orasul primeste 800 monede de argint...(25 fav) - astea 2 is bune asa cum le-ai zis
13. Scade productia de resurse cu 50% pt urmatoarele 3 ore(90fav)- sa coste mai mult, macar 150-180, ca sa nu faca abuz toti copii de la marginea hartii :D
15.Navele de lupta si corabiile se deplaseaza cu 10% mai rapid(150 fav)- un pic mai multa viteza pt 150 fav.. cam 20%


Cu astea enumerate pana acum sunt eu, personal, de acord; restul imi displac, unele chiar foarte tare.

Iar cele enumerate in continuare, sunt cele cu care nu sunt de acord, si spun si de ce:
2.Avariaza Portul(205 fav)...e bun cand stii ca cineva are portul lev 20 si vrea sa faca nava de colonizare pt a-ti cuceri orasul
-- Mi se pare o prostie demolatul cladirilor intr-un joc unde bataia se de intre trupe !

3.Puterea de atac a flotei inamice scade cu 10%(220 fav)...daca e pt unitatile terestre,de ce sa nu fie si pt unitatile maritime?
--Deja este dor care face acelasi lucru, doar ca se aplica ambelor categorii de unitati (terestre/navale)
7.Aflati cat argint a depozitat inamicul in pestera,astfel urmatoarea misiune de spionaj va fi un succes(130 fav)
--Pur si simplu nu imi place, ar face spionajul mult prea usor
10.Sporeste productia de piatra cu 100% pt urmatoarele 6 ore
11..........................de lemn cu 100% pt urmatoarele 6 ore
12..........................de monede de argint cu 100%.....
--Astea 3 mi se par exagerateee.. deja este fericire, ajunge aia (zic eu)
14.Templul pierde 1-3 nivele
--O mare tampenie! templul e cea mai scumpa cladire si dureaza multe ore sa faci 1 level, tu gandesti ce inseamna sa-ti demoleze cineva templul de la lvl 25 la 22 ?:eek:
16.Scade favorurile inamicului cu 50% timp de 3 ore
--Nu prea inteleg.. cum adica pt 3 ore? si oricum, e aiurea, eu strang 500 favoruri sa fac o treaba, si se trezeste ghiorghita de langa care intra o data pe saptamana sa ma usureze de 250 favoruri..

Si personal as dori sa fie o vraja, care sa impiedice JUCATORUL sa foloseasca vraji pe urmatoarele 3/6 h
 

DeletedUser

Guest
ok..multumesc pt pareri...mai vin cu inca un exemplu de zeu pt ca vad ca puterile nu prea merg bine

Hades
(va imaginati ce poza super va avea :X)
Hades este zeul imparatiei subpamantene ,fiul lui Cronos si al Rheei.
Ca si ceilalti frati ai sai,cand s-a nascut a fost inghitit de tatal sau,apoi dat afara.Hades salasluie in imparatia umbrelor pe care o carmuieste alaturi de sotia sa,Persefona.

Creaturile lui Hades
Cerber:este cainele monstruos cu trei capete.Are pe spate o multime de serpi agresivi,iar coada lui este tot un sarpe.Este "cainele lui Hades",deoarece pazeste intrarea in infern
Cerber
Tipul armei:Ascutit
Putere de atac:666-->nr diavolului :))
Viteza de deplasare:17
poate cara:430 de resurse
Aparare impotriva armelor neascutite:640
Aparare impotriva armelor ascutite:450
Aparare impotriva armelor de distanta:400
Costuri:
250 de favoruri
22 populatie
1.650 lemne
4.000 piatra
2.650 monede de argint
Necesita:Templu la nivel 11

Echidna:este o creatura monstruasa,jumatate femeie,jumatate sarpe.Traieste intr-o pestera unde isi foloseste chipul frumos pt a atrage barbatii.Dupa ce erau prinsi,Echidna ii manca de vii.
Se presupune ca Echidna si odraselele ei sunt responsabile pt nenorocirile si haosul ce exista in lume.
acum..legatura: Hades(socotit ca aducator de nenorociri)-->pestera unde traia Echidna-->nenorocirile pe care le-a adus ea de-a lungul timpului

Echidna:
Tipul armei:Neascutite
Puterea de atac:276
Viteza de deplasare:9
poate cara:350
Aparare impotriva armelor neascutite:120
Aparare impotriva armelor ascutite:80
Aparare impotriva armelor de distanta:10
Costuri:
15 populatie
1.650 lemn
500 piatra
1.400 monede de argint
Necesita:Templu la nivel 6

SPIONAJ
Slugile lui Hades se strecoara usor prin lumea subterana si ajung in pestera dusmanului,dezvaluindu-ti cate monede de argint are in pestera,astefl urmatoarea ta misiune de spionaj va avea succes(90 favoruri)
DARUL LUMII SUBTERANE
Slugile lui Hades aduc in dar orasului monede de argint faurite in lumea subterana
Orasul ales primeste 800 monede de argint(25 fav)
DARAMATURA
Strigatul lui Hades face ca lumea subterana sa se cutremure,totul din jurul lui Hades se darama...
Avariaza pestera cu un nivel(190 fav)
PROTECTIE
Slugile lui Hades ii impieda pe spionii dusmani sa ajunga in orasul tau
Nu poti fi spionayt timp de 12 ore(200 fav)
 

DeletedUser

Guest
ce ziceti de Hades?
nu am auzit nici o parere...ce ar mai trebui sa modific la el? ...sau e perfect asa cum e?:confused:
 

DeletedUser

Guest
Eu sunt contra si zic sa nu ne ambalam in schimbarea jocului asa de mult.
Avem puse in fata niste conditii de joc pe care le respectam.
Este o propunere frumoasa dar nu se poate realiza.
Propuneri de genul:Sa fixam eroarea X sau ceva gen schimbare minora cum ar fi sa facem diplomatia aciva sau sa implementam spoilere este usor de realizat.
Dar deja schimbam sensul jocului si creatorul nu ar fi de acord oricum.
 

DeletedUser

Guest
hmm... le stii cam pe toate, faci cumva parte din echipa grepolis romania si esti undercover? :confused:
:rolleyes:
@ *CoolBoyxxx
contra modelului prezentat pentru zeul Hades
 

DeletedUser

Guest
Doar ziceam ca este imposibil.Parerea mea desigur.
Ar schimba complet jocul.
 

DeletedUser

Guest
deci avem vreo 30 de puteri.hai sa alegem 16 sa la definitivam apoi facem 8 creaturi,alegem zeii si apoi le impartim puterile si creaturile

SEMN DIVIN
Razele de lumina strabat norii cenusii si aduc orasului un calaret neinfricat
Orasul ales primeste un calaret
costuri:45 de favoruri

PLACEREA LUI APOLLO
Apollo isi arata iubirea fara de cultura alaturandu-se oamenilor in timpul paradelor triumfale,pieselor de teatru,festivalului orasului si jocurilor olimpice
Injumatateste timpul de desfasurare al paradelor triumfale,pieselor de teatru,festivalului orasului,pieselor de teatru si jocurilor olimpice
costuri:100 favoruri

AJUTORUL LUI APOLLO
Apollo isi arata puterea participand la constructiile care se desfasoara in oras
Grabeste finalizarea unei constrcutii cu 10% costuri:150 de favoruri

SOARE ORBITOR
Vitejii razboinici sunt derutati de soarele orbitor
Capacitatea de lupta a trupei atacatoare scade cu 10%

1.BOGATIE SUBPAMANTEANA (120 FAV.)
mareste productia de argint cu 80% in urmatoarele 6 ore
2.SEMNUL BOGATIEI (200 FAV.)
orasul primeste un calaret.un car de lupta si o catapulta
3.NENOROCIRE DIN ADANCURI (300 FAV.)
distruge toate minele adversarului cu 1-3 nivele fiecare
4.TARM USCAT (475 FAV.)
transforma 20-30% din navele atacatorului in nave proprii de aparare pt aparator

1.Orasul ales primeste un calaret->40 favoruri...vraja asta e buna la inceput..calaretii se misca repede si cara mult...
2.Avariaza Portul(205 fav)...e bun cand stii ca cineva are portul lev 20 si vrea sa faca nava de colonizare pt a-ti cuceri orasul
3.Puterea de atac a flotei inamice scade cu 10%(220 fav)...daca e pt unitatile terestre,de ce sa nu fie si pt unitatile maritime?
4.Orasul primeste o trirema(170 fav)...m-am gandit ca ar fi bine sa dea si o unitate maritima mixta daca da si unitate terestra mixta(car de lupta)
P.S....nu am ales la intamplare 170 fav...daca va uitati cu atentie vrajile care dau unitati de lupta sunt cam asa (populatie utilizatax10 favoruri ..asa,ale vrajii)..aici e 16x10 populatie +10 favoruri...=170)..ca sa va convingeti ca nu am ales la intamplare..spre exemplu putem lua vraja de la atena...5 unitati la intamplare...5populatiex10 +10..sau la carele de lupta pe care ni le ofera zeus...4 populatie utilizatax10+10,,,
apoi...5.Capacitatea de lupta a flotei creste cu 10%...asta e un fel de "Putere eroica a navelor"(200 fav)
6.Orasul nu poate fi spionat timp de 12h...(150 fav)
asta e in cazul in care nu aveti armata disponibila si banuiti ca cineva v-ar spiona.. nu e prea stralucita ideea,dar ma rog...
7.Aflati cat argint a depozitat inamicul in pestera,astfel urmatoarea misiune de spionaj va fi un succes(130 fav)
8.Orasul primeste 800 piatra(25 fav)
9.Orasul primeste 800 monede de argint...(25 fav)
in legatura cu punctul 8 si 9..daca primim lemn de la Poseidon de ce sa nu primim si piatra si argint de la Hades,Hefaistos sau mai stiu eu cine
oricum..intai creem inca 16 puteri care sa asigure un anumit echilibru,apoi alegem cu grija carui zeu sa i le atribuim
10.Sporeste productia de piatra cu 100% pt urmatoarele 6 ore
11..........................de lemn cu 100% pt urmatoarele 6 ore
12..........................de monede de argint cu 100%.....
punctele 10 ,11 si 12 sunt ideale in urmatoarele exemple:
10.daca cineva va distruge cu 1-3 levele zidul folosind cutremurul de la Poseidon sporiti productia de piatra..pt ca zidul necesita multa piatra pt a fi refacut...asta se poate aplica si in caz ca cineva va ataca cu catapulte
11.puteti spori productia de lemn cu 100% daca aveti nevoie de nave si corabii ....lemnul este foarte folosit la astea..asa,mai departe
12.cu monedele de argint..vraja asta o puteti folosi daca aveti nevoie urgenta de argint..ori ca sa puneti in pestera..sau daca vreti sa faceti hopliti sau orice necesita multe monede de argint...vrajile astea ar fi bine sa coste in jur de 120 fav-150 fav....oricum..e de discutat pe tema asta
sper ca ati prins ideea cu punctele de mai sus...sa trecem mai departe
avem:
13. Scade productia de resurse cu 50% pt urmatoarele 3 ore(90fav)
puteti folosi vraja asta daca sunteti atacat in mod repetat de un jucator si el incearca din rasputeri sa-si refaca armata..acest lucru il va incetini
..sau daca vreti sa cuceriti un oras si vreti sa-i incetiniti refacerea trupelor dusmanului...oricum banuiesc ca va fi destul de folosita
14.Templul pierde 1-3 nivele...un fel de cutremur...daca cineva va enerveaza cu fulgere si alte chestii lucrul asta il va incetini
15.Navele de lupta si corabiile se deplaseaza cu 10% mai rapid(150 fav)...puteti folosi vraja asta daca nu aveti farul..si chiar daca il aveti vraja asta va grabi navele voastre sa ajunga ca sprijin la colegi...sau o nava de colonizare sa se miste mai repede
16.Scade favorurile inamicului cu 50% timp de 3 ore..asta ,tot la fel ca punctul 14....daca cineva va enerveaza cu cutremure sau fulgere puteti sa-l incetiniti....
nu vreau sa ma repet...dar puteti considera ca trec aici si ce am scris la Apollo...cu grabirea cuceririi,paradelor triumfale....stiti voi :p
vreau parerile voastre....modificati/adaugati ce vreti dupa bunul plac..daca voi credeti ca imbunatateste ideea va rog sa scrieti

SPIONAJ
Slugile lui Hades se strecoara usor prin lumea subterana si ajung in pestera dusmanului,dezvaluindu-ti cate monede de argint are in pestera,astefl urmatoarea ta misiune de spionaj va avea succes(90 favoruri)
DARUL LUMII SUBTERANE
Slugile lui Hades aduc in dar orasului monede de argint faurite in lumea subterana
Orasul ales primeste 800 monede de argint(25 fav)
DARAMATURA
Strigatul lui Hades face ca lumea subterana sa se cutremure,totul din jurul lui Hades se darama...
Avariaza pestera cu un nivel(190 fav)
PROTECTIE
Slugile lui Hades ii impieda pe spionii dusmani sa ajunga in orasul tau
Nu poti fi spionayt timp de 12 ore(200 fav)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1684

Guest
buna ca buna...dar uitate de exemplu...

SOARE ORBITOR
Vitejii razboinici sunt derutati de soarele orbitor
Capacitatea de lupta a trupei atacatoare scade cu 10%

acelasi lucru exista la hera cu vraja "Dor"...ar fi o irosire ca 2 zei sa aiba puteri cu efect identic...desi suna altfel efectul e acelasi deci nu e bine...

"Puterea de atac a flotei inamice scade cu 10%(220 fav)...daca e pt unitatile terestre,de ce sa nu fie si pt unitatile maritime?"

de asemenea mai spuen asa:
DOR:Curajoşii războinici sunt copleşiţi de dor. Inimile lor nu mai bat pentru război, ci pentru cămine şi cei de acasă.
Capacitatea de luptă a trupei atacatoare scade cu 10%.
NU SE PECIFICA DACA E TRUPA TERESTRA SAU MARITIMA
nu e aceeasi chestie...?


"Orasul primeste o trirema(170 fav)...m-am gandit ca ar fi bine sa dea si o unitate maritima mixta daca da si unitate terestra mixta(car de lupta)" bine...e bine ca sa se primeasca o tirema dar 170 de favoruri...? hai ca mai merge 100 dar nu atatea ca totusi nui unitate mitica...un car de lupta face 50, 5 trupe la intamplare de la atena fac 60 si vrei sa spui ca o tirema amarata sa faca 170...?e scandalos...de ce sa no facem de 400 sa fie echivalentul unei hidre...?am citi observatia...stiu ce vrei sa spui dar e totusi cam exageat cat de cat...de ce trebuie respecatt tiparul tot timpul...mai putem face si ceva nou...

"5.Capacitatea de lupta a flotei creste cu 10%...asta e un fel de "Putere eroica a navelor"(200 fav)" Exista deja vant favorabil...

"10.Sporeste productia de piatra cu 100% pt urmatoarele 6 ore
11..........................de lemn cu 100% pt urmatoarele 6 ore
12..........................de monede de argint cu 100%....."
hai s aanalizam asta...avem fericire de la hera cu 50% sporire...bn...50 pt fiecare...dar daca ar fi sa o luam asa de ce nam folosi 50 de la fiecare si lam pune la unul dingur...adica daca vrei piatra sa ti se mareasca cu 150% ca iei 50% de la argin si alt 50% de la lemn si asa obtii 50 + 100 care duce la 150%...si daca e asa am putea scurta ori de la 6 ore la 3-4 sau sau in timp ce unu creste cu 150% celalalte sa scada cu 25% sau sa ramana cu 100% dar sa fie mai putin decat 120 de favoruri ca la fericirea herei ca sa fie mai echilibrat...parerea mea...

"16.Scade favorurile inamicului cu 50% timp de 3 ore..asta ,tot la fel ca punctul 14....daca cineva va enerveaza cu cutremure sau fulgere puteti sa-l incetiniti...."
asta nu mi se pare deloc corect...deci oricum favorurile se fac greu...si oricum pana poti reaplica fulger si cutremur pe cineva dureaza si oricum ma indoiesc ca face atatea favorri ca sa te darame din 2 in 2 ore ca totusi vrajile astea costa destul...deci vraja aceasta cam inutila...parerea mea...vraja asta e ca si cum pe real teai ruga la budha sau la genesha sami scada mie credinta in Dumnezeu...deci e cam aiurea...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ideea ar fi buna dar lumile sunt la inceput jocul este deja destul de complex
+inca nu au fost implementate diplomatia si planificatorul de innobilari
deci sunt probleme mai majore care ar trebui sa fie rezolvate

ma astept ca sa apara zei noi(poate si unitati) pe la lumea a 8-10
sper sa faca acest lucru ar face jocul si mai interesant
 

DeletedUser2882

Guest
Idea e buna dar, e mult de munca .Este adevarat ca e prea devreme, poate mai tarziu . Patru? ar fi mai bine dupa parerea mea unul la un anumit numar de update.

Totusi la templu cred ca daca s-ar aproba ar trebui reales zeul.

A si PRO ,buna idea.
 

DeletedUser

Guest
contra

in mitologia greaca erau foarte multi zei sa nu mai pomenim de titani (care erau mai puternici decat zei la inceput) adaugarea unor alti zei ar cam distruge un echilibru. Plus ca apoi parca vad ca sar alti cu gura : "dar de ce zue asta si nu ala?", etc deci resping ideea de alti zei
 

DeletedUser2882

Guest
Sice ai vrea acum sa se adauge titani ?!introparte a templului sa se venereze un zeu si in alta un titat, sau sa fie si templul titanilor?!.Sunt deja patru zei si nu au aparut inca patru titani.
 

DeletedUser1684

Guest
la ce ne mai trebuie titani si inca o cladire...?apai nu vedeti ca populatia e mica si daca cercetezi plugul si daca mai ai bai termale....?bonusul maxim de populatie pe care il poti primi este de 500 de oameni...apoi ce mai sunt unitatile mitice...?cartofi prajiti ori ce...?ele la ce or sa mai foloseasca...sincer akm...doar daca pe langa titani se mareste populatia cu inca 1000 sa zicem ca sa si merite...caci despre alta cladiri ma tem ca nar fi prea inteligent...poate doar sa poti face ceva nou la templu dar nu mai este loc pt alta cladiri daor daca nu este schimbata grafica si modificat spatiul si multe alte chestii care necesita munca grea pe care no poate face oricine ca nu oricine stie sa faca asa ceva...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus