Impreuna

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser7851

Guest
e8bdba4a7e2541fb9675dcdc52c4d094.jpg





Împreună
- legenda continua -

Au trecut 7 ani și speram să fie cât mai mulți. Cu bune, cu rele, cu multe împliniri. Am crescut, ne-am maturizat.
Dacă sunteți dornici să împărtășiți cu noi povestea voastră de viață, vă așteptăm să postați aici câteva fraze (proză sau versuri).
Ce s-a schimbat în viața voastră? Ce realizări aveți? Câți prieteni v-ați făcut?


Modalitate de desfasurare
Timp de 3 zile veți putea să postați pe forum povestea voastră din ultimii 7 ani.
Concursul se desfășoară în perioada 9-11 februarie 2017.
Câștigătorii vor fi desemnați de echipa pe data de 12 februarie și vor fi premiați cu aur:

1000, 700 si 500 monede de aur.


Condiții de participare:

Lucrarea trebuie să fie originală si sa respecte tema data.
Fiecare jucător poate participa la concurs cu o singură postare.
Dacă dețineti mai multe conturi veți putea participa doar cu unul singur.
Câștigătorii vor fi anuntați la secțiunea Concursuri - Căștigători Concursuri Grepolis.
Modalitatea de revendicare a premiilor va fi comunicată odată cu anunţarea câştigătorilor.
Postările trebuie să respecte regulamentul forumului si al jocului.
 

DeletedUser5209

Guest
Imi aduc aminte de prima zi a intrarii mele pe acest joc ...ce m-a adus aici ?
Sincer ???
Serios...nu mai stiu, insa iata au trecut aproape 6 ani de atunci ,(Data înregistrării dvs.: 08.03.2011),si nu am facut niciodata parte din echipa care a castigat vreo lume pe care am jucat, insa asta nu ma deranjeaza ,dimpotriva.
Imi place sa joc, atat tot.
Imi place sa vad forumul incarcat ,inbox-ul cu mesajele necitite ,rapoartele nedeschise ...imi place schimbarile care apar in joc, imi plac inceputurile unor noi lumi, si ma intristez cand cele vechi se apropie de sfarsit .

De aceea poate mi-am si pus acest citat la profilul meu:
-citez-
screenshot_34.png

Prieteni ?
Aliantele din care am facut parte mi-au daruit multi prieteni...foarte multi, insa pe care insa nu ii cunosc personal si cu care am schimbat mesaje, ne-am scos nave sau le-am "parcat",cum se folosesc cuvintele in joc...
As dori daca se poate sa ne amintim acum in ceas de sarbatoare , prima lume pe care am debutat fiecare dintre noi ,sunt sigur ca va veti aminti cu drag de ea mult timp de acum inainte ....pot spune ,si sunt sigur ca multi ma vor intelege, este ca si prima iubire .
Eu sigur ...novice fiind ....trimiteam sprijin nave usoare , pratiasi ,si de ce sa spun trimiteam navele de transport goale nestiind valoarea lor defensiva banuiesc ca multi dintre voi ati facut-o ...nu ma supar daca radeti de mine.
Desigur primul oras cucerit oare vi-l mai amintiti ?
Sau primul pierdut ....of ce gust amar !
Atunci la inceput nu erau alarmele care sa ne trezeasca noaptea ,doar colegii care erau de paza pe alianta...

Totusi sa nu uitam insa ca acesta este doar un joc ,tratati-l ca atare, si nu lasati lucrurile frumoase din jurul vostru sa se risipeasca bucurati-va de timpul liber cat mai mult alaturi de cei dragi.... dar nu uitati nici de joc .....sunt colegi care asteapta sprijinul vostru.
Respectati-va inamicii ,iubiti-va colegii ...fiti blanzi cu cei care vin din urma aveti rabdare cu ei .
Nu o data am retras o nava intrata pe un oras al carui proprietar era novice...am preferat sa pierd orasul in schimb am castigat un viitor jucator de Grepolis.Si va mai spun ceva tot timpul invatam ceva nou aici .
Am acceptat sceptici misiunile pe insula ,eram nedumeriti cu eroii ...au aparut satele de banditi , si cate alte schimbari ne mai asteapta oare ...???
Gata ,nu va mai spun nimic deoarece am atacuri pe drum spre orasele mele...trebuie sa adun sprijin ...vine si o nava !
Ei si ? Daca pierd orasul iau 2 in locul lui ....insa nu o voi face ....am colegi de alianta !!!

P.S.
Nu stiam ce sa fac, sa va spun sau... nu ....?!
Prima mea lume a fost ....IOTA ....pa, va pup ...plec sa scot nava aia .
 

DeletedUser15990

Guest
7 ani?Nici nu pot sa cred ca au trecut atatia. Imi aduc aminte prima data cand am intrat pe acest joc, parca era in 2010. Imi spunea un prieten "bai, hai sa iti arat ce joc tare am gasit". Ma gandeam ca debiteaza, stiind ca eu nu prea ma joc, si totusi am spus sa ii dau o sansa. Oamenii erau Dumnezeieste de buni ( comparabil cu cei din ziua de azi). Te ajutau, te invatau, iti explicau, iti arata ce inseamna nu doar grepolis da si ce inseamna SA FII OM. Anii au trecut, aminitirele s-au creat, prieteniile s-au format si totul a fost perfect. Incepand cu 2013-2014 jocul a luat o intorsatura neasteapta. Oamenii parca nu mai erau oameni, tot ce conta era sa sa castigi, era sa fii activ altfel erai cucerit intern, tot ce conta era sa bagi bani in joc si sa dormi cu alarma langa tine ca un robot... Nimeni nu iti mai explica, nimeni nu mai avea rabdare, lumea te jignea daca greseai ceva... Inno a bagat din ce in ce mai multe functii premium , care din punctul meu de vedere au stricat acest joc. Iar de cand au bagat aceste eventuri chiar e bataie de joc...
Adminii, au fost si buni si rai, la fel ca in viata. Nu poti pune semnul egal intre oameni. Un lucru e clar, si-au facut jobul din punctul meu de vedere. Daca oamenii ar intelege ca unele lucruri NU tin de admini ci tin de INNOGAMES probabil ca toti am fi dus-o mai bine. Sa nu uitam totusi ca este o munca voluntara si trebuie respectata. Ce-i drept omului ii este mai usor sa critice pe altul decat sa se uite la el. "vezi-ti barta din ochiul tau si nu paiul din ochiul celuilalt". Un mare adevar !!!!

Dar am trecut peste toate astea si am aflat ca totul e bine daca STII SA FII OM!!!!

La multi ani grepolis ROMANIA!!!
 

DeletedUser16007

Guest
Legenda mea a inceput acum 6 ani.
Am inceput acest joc cand eram mic ,alaturi de verisorul meu ,dar datorita lipsei de capacitatii intelegere mai profunde si a lipsei de timp pe care o puteam acorda jocului am fost cuceririt si fiind luat de valul suparari si de alte distractii ale copilariei m am lasat.
Cum ma aflu acum aici?
Ei bine simplu,am vazut pe un prieten ca juca si mi a starnit curiozitatea.
Astfel am zis sa mai dau jocului o sansa,si ma bucur din tot sufletul ca am facut o pentru ca asa am inceput sa interactionez cu oameni minunati care m au ajtat la bine si la greu,care au avut rabdare sa imi explice jocul ca la carte.Personal nu cred ca grepolisul este despre a cuceri ci mai degarba despre colaborare , prietenie ,altruism ,spirit de echipa.Nu cred ca oameniii iubesc asa acest joc mult pentru ca au sansa de a strange zeci de orase ci mai degraba pentru ca au sansa de a strange zeci de camarazi , prieteni oameni cu care sa inteleaga si cu care sa isi petreaca timpul intr un mod placut.
Bineinteles ca mai apar certuri cauzate de tensiunile dintre membrii dar pot spune cu putina mea experienta ca fiecare cearta peste care trecem cu bine ne face mai puternici!
In final ce altceva pot spune decat:LA MULTI ANI GREPOLIS ROMANIA!!!!!!!!!!!!!!!!
 

DeletedUser10418

Guest
Prin septembrie 2011 am inceput sa joc acest joc uimitor , pe lumea Alpha in care am creat o alianta numita Constangeles am hartuit o alianta de 4-5 ori mai mare decat noi fiind on 24/7 cu cativa baieti la fel de bataiosi ca si mine, prin forumuri interne explicand jocul cat mai concret pentru cei incepatori (pana sa ma apuc de joc am citit totul despre joc pe forumul extern ).
Lumea fiind foarte lenta am inceput alta lume numita Epsilon unde am jucat cu alti baieti mai experimentati cu care joc si in ziua de azi , o echipa numita Ghost division iar pe lumea ephesus Ghost Squad cu care am castigat ambele lumi.
Cu multi baieti de pe Alpha am ramas prieteni si in ziua de azi, iar despre Ghost ce sa mai zic doar ca vor ramane mereu in inima mea si sa dovedim cat mai multe lumi.
Sincer merita cateva nopti nedormite (chiar daca te mai certi cu nevasta) pentru a reflecta atat in mediul virtual cat si in cel real cat poti duce ca om si sa nu clachezi la evenimentele din viata sau cateva atacuri pe orase.
La Multi Ani, Grepolis!!!...sa ne vedem si la a 77-a aniversare :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus