[IMPLEMENTAT]Orasul si localizarea..

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Salutare la toti ..
Nu umblu eu pe extern foarte mult , si nu stiu daca s-a mai propus .. dar as vrea daca se poate sa se implementeze urmatoarea idee ..

deci , sa zicem ca X are 10 orase ..
si pe acele 10 orase , sa scrie langa ele , Marea de unde face parte..

Exemplu :
89534750.png

Ps-> Scrisul marilor le-am pus la intamplare / Iar la o mare am pus scrisul prea sus ..


Ce ziceti , ar fii o idee buna ?
Si pe versiunea 2.0 , si pe versiunea 1.26 ar fii bine de implementat..

Astept Pro/Contra ..
 

DeletedUser

Guest
Mă, să ştii că şi mie mi se pare destul de utilă faza asta. Bravo!
 

DeletedUser

Guest
cat de extins poti fi >2-3 mari pai pentru 2-3 mari nu prea are rost atata munca
mai bine da acolo atacuri pe joc si mai serioase daca se poate ca chiar am nevoie de puncte pentru al 11-lea sat :)
 

DeletedUser

Guest
ok .. si acela a fost un fake .. :D

Ps-> mai astept pro/contra..
 

DeletedUser3207

Guest
Nu stiu daca e buna ideea ta.....mie unul nu prea imi foloseste la nimic dar ma gandesc la jucatorii cu peste 20 de orase......au viata grea:D

O sa dau totusi un pro...
 

DeletedUser

Guest
Nu stiu daca e buna ideea ta.....mie unul nu prea imi foloseste la nimic dar ma gandesc la jucatorii cu peste 20 de orase......au viata grea:D

O sa dau totusi un pro...
Pai .. conteaza , daca tu te uiti in clasament ( sa zicem ca vrei sa recrutezi )
si vrei sa iei doar pe Marea X
o sa ii apara lu ala Marea Y
Decat sa dai sa dai Centralizare pe harta ( mergeti la .. ) mai bine vezi acolo

..Asta a fost un exemplu .
 

DeletedUser

Guest
ajung sa fiu si eu PRO avand in vedere ca atunci cand cuceresti de la cineva si vrei doar pe o anumita mare e cam urat sa stai sa cauti cum are respectivul orasele
 

DeletedUser

Guest
Pro poti selecta mai usor orasele pe care sa el ataci de la jucatorul x
 

DeletedUser

Guest
Pro foarte util :angry:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
453534534

daca nu are exista grepolis stats as spune PRO . Da asa sunt NEUTRU.
 

DeletedUser

Guest
da apare :) insa eu cel putin nu ma uit mereu pe grepostats atunci cand atac , ar fi mult mai simplu sa imi apara pe ce mare este orasul respectiv
 

DeletedUser

Guest
Pe alt server am colegi care s-au extins pe mai multe mari(cele mai multe am vazut 8),eu sunt pe 5 mari.
http://forum.en.grepolis.com/showthread.php?t=17948
Nu este neaparat nacesar doar ca sa stii tu unde ai orasele,mai de folos ar fi sa poti sa-i vezi locatia dusmanului.Imi este destul de greu sa gasesc orasele apropiate unuia care are 90 si este in 4-5 oceane,iar eu pot ajunge numai intr-unul din ele cu nava pentru ca impartim doar un singur ocean.
Deci sunt PRO
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus