Halloween 2013

DeletedUser

Guest
Bani,bani...doar atat:) o sa se ajunga sa dam 10k pe un ingriedientX( nu mai dureaza mult si vor aparea eroi,alta cheltuiala:)

mda...la "jefuit" se pricep cel mai bine
nu mi-o luati in nume de rau dar...joc cam de-un an jumate si am vazut ca de paste trebuie bani pentru hrana de calitate pentru gaina,de advent,daca n-ai putut sa te loghiezi o zi si in ziua urmatoare vrei sa deschizi cutia din ziua in care n-ai putut intra sau vrei sa schimbi ornamentul iti trebuie bani,pentru ingredientele "supei" iti trebuie bani,daca vrei sa stai pe tusa mai mult de 42 zile iti trebuie bani,pentru erou...banuiesc ca vor trebui bani etc
singurul eveniment la care am platit cu nopti nedormite a fost oktoberfest
OARE TOT JOCUL ASTA SE REZUMA NUMAI LA BANI SI LA NOPTI ALBE???AU PRETENTIA SA STAM 24/7?DACA DA,UNDE MAI E DISTRACTIA?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
laude,laude si iar laude...ce sa spun...daca te dau banii afara din casa toate sunt superbe
 

DeletedUser

Guest
O intrebare despre care nu am vazut pe nimeni sa vorbeasca! Cand se va termina acel timp in care putem strange preparate, cele adunate se vor putea folosi si dupa mai mult timp, sau se vor reseta si va disparea ceunul in care le putem prepara? Ma intereseaza exact daca este o perioada nedeterminata!?
 

nicol 10

Stie Tot
O intrebare despre care nu am vazut pe nimeni sa vorbeasca! Cand se va termina acel timp in care putem strange preparate, cele adunate se vor putea folosi si dupa mai mult timp, sau se vor reseta si va disparea ceunul in care le putem prepara? Ma intereseaza exact daca este o perioada nedeterminata!?

un lucru il stiu sigur, recompensele obtinute in urma prepararii si depozitate in Inventar pot fi folosite si dupa Craciun, doar sa ai slot-uri libere pentru ca vor fi misiuni incontinuu...

in ce priveste prepararea ingredientelor dupa ce acel cronometru va ajunge la 00:00:00....., nu stiu cu certitudine, eu sper sa fie ceva asemanator evenimentului din luna Mai, cu gaina, sa se acorde un alt timp micut in care sa se foloseasca toate ingredientele.
 

DeletedUser

Guest
critici

dati-mi voie sa fiu ceva mai...realist
peste tot,in viata virtuala si in cea reala,daca ai bani ai prioritate
inteleg ca e frumos sa te joci de-a alchimistu' cand ai ingredientele pe raft
nu vreau sa fiu gresit inteles dar...cei care n-au bani ce fac?incepatorii nu-si permit sa faca misiuni iar cei avansati "se bucura" de prea putine misiuni
nu e asta un fel de discriminare?
 

nicol 10

Stie Tot
eu nu investesc bani in Halloween, am maxim 2 misiuni intr-o zi, am pana in prezent 9 amestecuri realizate, sunt multumita si am inventarul plin, am doar 7 sloturi de toate, obligat le folosesc pentru a face loc altora. indiferent de marimea jucatorului, toti vor ajunge la final cu acelea-si sanse oferite, totul este sa fii activ si sa prinzi misiunile imediat ce apar.
Screenshot_11_zps2950bad3.png
 

DeletedUser10876

Guest
Sunt destul de multumit de aceste recompense oferite de Halloween.Unitatile oferite ca recompensa sunt foarte bine primite si ca sa dau exemple de asa retete (lumea Pi):
Copite de Centaur+Iarba Infernului+Pene de Pegas = Intarire pentru Hopliti - Lumea PI ofera 60 de unitati/h timp de 9h
Dinti de Cerber+Dinti de Cerber+Dinti de Cerber= Intarire pentru Sabiasi - Lumea PI ofera 60 de unitati/h timp de 9h
Iarba Infernului+Dinti de Cerber+Dinti de Cerber= Intarire pentru Harpii - inca nu am incercat-o, dar banuiesc 9 harpii/h timp de 9h.
Ce lasa de dorit ar fi lipsa vrajii "Intarire pentru arcasi", si acele recompense in resurse care sunt destul de mici pentru jucatori mai dezvoltati, dar poate utile celor cu un nivel mai redus.
 

nicol 10

Stie Tot
eu am creiat pe forum-ul aliantei o rubrica unde toti colegii posteaza acolo ingredientele folosite si bonusul obtinut, avem destule retete, intarire pentru arcasi nu am vazut chiar daca eu sunt pe Hyperborea.
 

DeletedUser

Guest
eu nu investesc bani in Halloween, am maxim 2 misiuni intr-o zi, am pana in prezent 9 amestecuri realizate, sunt multumita si am inventarul plin, am doar 7 sloturi de toate, obligat le folosesc pentru a face loc altora. indiferent de marimea jucatorului, toti vor ajunge la final cu acelea-si sanse oferite, totul este sa fii activ si sa prinzi misiunile imediat ce apar.
Screenshot_11_zps2950bad3.png

sa inteleg ca ai bagat ceva bani...

ms de tabel
cand am zis de jucatori incepatori...m-am referit la aia care au mai putin de 3000 puncte
jucatorii aia au,parerea mea,3 variante
1.cumpara ingrediente
2.stau si se uita
3.incalca regulamentul
 

DeletedUser

Guest
sa inteleg ca ai bagat ceva bani...

ms de tabel
cand am zis de jucatori incepatori...m-am referit la aia care au mai putin de 3000 puncte
jucatorii aia au,parerea mea,3 variante
1.cumpara ingrediente
2.stau si se uita
3.incalca regulamentul

Cei care au mai putin de 3000 de puncte nu sunt jucatori...ci vizitatori...e o diferenta....nustiu daca iti dai seama de confuzia pe care o faci.....
 

nicol 10

Stie Tot
sa inteleg ca ai bagat ceva bani...

ms de tabel
cand am zis de jucatori incepatori...m-am referit la aia care au mai putin de 3000 puncte
jucatorii aia au,parerea mea,3 variante
1.cumpara ingrediente
2.stau si se uita
3.incalca regulamentul

Jucatorii mai mici au misiuni mai multe intr-o singura zi dar diferenta o face ca primesc putine ingredinte, chiar si un singur ingredient, per total, la sfarsit de zi, daca este activ, ajunge la acel-asi rezultat cu un jucator mai mare
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
Cei care au mai putin de 3000 de puncte nu sunt jucatori...ci vizitatori...e o diferenta....nustiu daca iti dai seama de confuzia pe care o faci.....

vizitatori zici?ei bine...incepe tu AZI o lume de joc,fii activ,fa-ti trupe,fa upgrade la cladiri si...incearca sa faci macar 1 misiune,asa... cam de-a doua a treia zi
sa vad ce parere o sa ai dupa experienta asta...

- - - Actualizat - - -

Jucatorii mai mici au misiuni mai multe intr-o singura zi dar diferenta o face ca primesc putine ingredinte, chiar si un singur ingredient, per total, la sfarsit de zi, daca este activ, ajunge la acel-asi rezultat cu un jucator mai mare

sa vedem cate misiuni o sa poti face cand o sa accepti provocarea facuta lui Protest
daca o sa poti sa faci minim 3 esti tare
 
Ultima editare de un moderator:

nicol 10

Stie Tot
toata lumea are sanse egale, nu ar fi normal altfel.

Comandantul meu are peste 300.000 puncte iar eu am putin peste 130.000 , diferenta de punctaj este considerabila, dar suntem amandoi activi si avem acel-asi numar de amestecuri realizate
 
Sus