Halloween 2013

DeletedUser13017

Guest
Interesant, dar este o problema. Traim in Romania si limba este romana. Pentru cine nu stie engleza acel clip este inutil. Era buna o traducere/subtitrare pentru serverul din Romania.
 

DeletedUser7210

Guest
Bani,bani...doar atat:) o sa se ajunga sa dam 10k pe un ingriedientX( nu mai dureaza mult si vor aparea eroi,alta cheltuiala:)
 

DeletedUser

Guest
eu am testat asta pe beta si imi place mult.faci misiunile de pe insule, primesti ïngrediente, le combini si obti...diverse recompense.
 

DeletedUser7210

Guest
eu am testat asta pe beta si imi place mult.faci misiunile de pe insule, primesti ïngrediente, le combini si obti...diverse recompense.

Cei cu punctaj mare vor avea putine misiuniX( vor fi nevoiti sa cumpere ingrediente...am spus mai sus o sa ajungem da dam 10k pe un singur ingredient:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Eveniment de colectare de fonduri.
Marketing agresiv ,se folosesc de o sarbatoare straina noua,Hell....
Filmarea de proasta alegere ,intercalarea de vintage cu tehnica de filmare moderna,prost realizata!
Grafica de inceput,demna de un pusti de claasa a 2-a si un program nonprofesional.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7210

Guest
Ideea e foarte buna doar ca e cam scumpa...la fiecare ingredient cumparat pretul se dubleaza...adica prima oara dai 50 dupa 100 dupa 200 (gold) si tot asa pt acelasi ingredient:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
DA,era clar,mai mult din cate cunosc eu :0 de aceasta sarbatoare micii americani spun "Trick or Treat",romanii "ne dati ori nu ne dati"
Nemtii? "donati ori nu donati"
Cam asta e ceea ce vad eu ....caritate!
Daca era un adevarat eveniment trebuia sa spunem doar noi"ne dati ori nu ne dati"....si deschidea mister usa si iti "cara " ceva resurse.,ceva trupe,moka,nu pe bani...de Hellowen se DARUIESTE nu se cumpara!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Eu zic ca va grabiti cu presupusul. Incredientele nu trebuiesc neaparat cumparate.. In plus, daca mergeti pe calea aceea, pretul se reseteaza.. Scumpirea se face din dorinta de-a limita avantajele celor dispusi sa investeasca mai mult...

In fine, mai multe la timpul potrivit..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7210

Guest
Eu zic ca va grabiti cu presupusul. Incredientele nu trebuiesc neaparat cumparate.. In plus, daca mergeti pe calea aceea, pretul se reseteaza.. Scumpirea se face din dorinta de-a limita avantajele celor dispusi sa investeasca mai mult...

In fine, mai multe la timpul potrivit..

E posibil sa ma insel dar dupa ce depasesti 50k in calsament, misiunile de pe insula vin din 8 in 8 ore:) deci 3 pe zi,exact ingredientele pt o reteta:) nesemnificativ din punctul meu de vedere ,de aceea esti constrans de imprejurari sa cumperi ingrediente:) in fine stiu ca voi nu aveti nicio implicare doar ca imi spuneam oful pe aceasta cale:)
 
Ultima editare de un moderator:

Mr Jack

Super Moderator
ingredientele vor veni proportional, adica toata lumea va primi aceasi cantitate ... cat despre restul discutiilor nu prea inteleg asta, ti se ofera ceva gratuit si prima reactie este "de ce nu e totul gratuit?"
 
Ultima editare:

DeletedUser7210

Guest
ingredientele vor veni proportional, adica toata lumea va primi aceasi cantitate ... cat despre restul discutiile nu prea inteleg asta, ti se ofera ceva gratuit si prima reactie este "de ce nu e totul gratuit?"

Jack jocul nu mai e de mult gratis,strategia si experienta sunt inlocuite de bani:)nu-mi doresc sa bag mii de euro sa fiu no 1 :) nu stiam ca ingredientele vin in aceiasi cantitate,iti multumesc pt lamuriri:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ingredientele vor veni proportional, adica toata lumea va primi aceasi cantitate ... cat despre restul discutiilor nu prea inteleg asta, ti se ofera ceva gratuit si prima reactie este "de ce nu e totul gratuit?"

Da Jack,ai dreptate,la evenimente masa si dansul sunt gratuite ,emotiile obligatorii, se platesc!
Eu am sa ma multumesc cu 1 nuca si un covrig,sunt mai modest din fire si nu imi place germana!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ingredientele vor veni proportional, adica toata lumea va primi aceasi cantitate ... cat despre restul discutiilor nu prea inteleg asta, ti se ofera ceva gratuit si prima reactie este "de ce nu e totul gratuit?"

LE"
cu scuzele de rigoare,nu vreu sa te las sa crezi ca ai dreptate,pentru ca nu o ai.
Si am sa iti demonstrez ca ceea ce am spus e adevarat,ceea ce am spus vis a vis de a darui si nu a cumpara.
Esti un jucator vechi,ca multi de pe aici,mai tii minte ce se facea de "ziua indragostitilor" sau Hellowen in versiunea V1 sau chiar si V2(inceputuri)?
Hai Jack,rascoleste prin sertarul cu amintiri ....Cu ce te primea INNO la eveniment....mai stii?
Eeeeee...uite ca unii nu au uitat si am sa iti aduc aminte eu ,asta ca sa nu mai spui ca "rata impunge cand ea macane si fuge"
Cautai pe harta cadouri sau dovleci si in ele gaseai premii,toate erau gratis ,la acel eveniment....iti mai aduci aminte?
Nu vedeam cerculete albastre cu galbiori in ele,ce te imbiau....buy me ..buy me....
Nu e greu sa recunosti...pana la urma acesta e un feedback al nostru al jucatorilor,asa il sesizez asa il spun,
Anul acesta s-a scumpit malaiul,cred ca Germania nu a facut porumb.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9489

Guest
Au mai fost evenimente gratuite ca Oktoberfest 2012, dar au devenit, cu timpul, o raritate.
 

Mr Jack

Super Moderator
LE"
cu scuzele de rigoare,nu vreu sa te las sa crezi ca ai dreptate,pentru ca nu o ai.
Si am sa iti demonstrez ca ceea ce am spus e adevarat,ceea ce am spus vis a vis de a darui si nu a cumpara.
Esti un jucator vechi,ca multi de pe aici,mai tii minte ce se facea de "ziua indragostitilor" sau Hellowen in versiunea V1 sau chiar si V2(inceputuri)?
Hai Jack,rascoleste prin sertarul cu amintiri ....Cu ce te primea INNO la eveniment....mai stii?
Eeeeee...uite ca unii nu au uitat si am sa iti aduc aminte eu ,asta ca sa nu mai spui ca "rata impunge cand ea macane si fuge"
Cautai pe harta cadouri sau dovleci si in ele gaseai premii,toate erau gratis ,la acel eveniment....iti mai aduci aminte?
Nu vedeam cerculete albastre cu galbiori in ele,ce te imbiau....buy me ..buy me....
Nu e greu sa recunosti...pana la urma acesta e un feedback al nostru al jucatorilor,asa il sesizez asa il spun,
Anul acesta s-a scumpit malaiul,cred ca Germania nu a facut porumb.

doamne fereste sa-mi dai vreodata dreptate :))

doar ca in acest caz nu inteleg la ce nu-mi dai dreptate...am zis doar ca nu inteleg o anumita reactie, cat despre evenimentele din trecut, adevarat din ce tin si eu minte nu ofereau extraoptiuni care sa fie cumparate cu premium, dar in acelasi timp tin minte ca recompensele oferite erau destul de neinteresante, apoi s-a depus un efort mai mare , au fost realizate evenimente mai interesante cu recomepense mai interesante, evenimente la care poate participa oricine fara sa cheltuie un ban cu posibilitatea de a avea acces la toate recompenele ... este definita pentru gratuit nu? , daca tie nu-ti ajunge 1 kg de faina oferit gratuit ai dreptul sa cumperi mai mult, asa si aici, nu-ti ajunge ai posibilitatea sa platesti pentru mai mult dar nu primesti ceva ce nu ai fi primit si gratuit.
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
BIne Jack,ai dreptate,in felul tau si recunosc ca te inteleg.
Vezi,ti-am dat dreptate!
 

DeletedUser

Guest
Interesant, dar este o problema. Traim in Romania si limba este romana. Pentru cine nu stie engleza acel clip este inutil. Era buna o traducere/subtitrare pentru serverul din Romania.
are subtitrare si-n romana. trebuie sa dai click pe cc.
 
Sus