Hărți lumea Kappa

DeletedUser

Guest
lilromeo...
http://ro10.grepolis.com/data/players.txt.gz
http://ro10.grepolis.com/data/alliances.txt.gz
http://ro10.grepolis.com/data/towns.txt.gz
http://ro10.grepolis.com/data/islands.txt.gz

Vrei harta? Nu mai ai rabdare? Ai prea mult timp liber? Fa-ti harta... Ai tot ce-ti trebuie mai sus.

Imi pare rau dar Grepolis 2.0 are 24 de noi tipuri de insule (excluzand rocile) pe care trebuiesc marcate pozitiile oraselor manual.. E o munca plictisitoare, repetitiva si consumatoare de timp. Iar pana ce nu e gata, nu putem adauga lumea Kappa (am putea, dar o gramada de orase vor fi pozitionate aiurea plutind pe apa).
 

DeletedUser

Guest
Imi pare rau dar Grepolis 2.0 are 24 de noi tipuri de insule (excluzand rocile) pe care trebuiesc marcate pozitiile oraselor manual.. E o munca plictisitoare, repetitiva si consumatoare de timp. Iar pana ce nu e gata, nu putem adauga lumea Kappa (am putea, dar o gramada de orase vor fi pozitionate aiurea plutind pe apa).

norbit, deci eu am primit o atentionare de la Nihilius, pentru ca am postat o intrebare si pentru ca va atrageam atentia. sincer nu inteleg ce se intampla ! stiu ca sunteti si voi ocupati si ca nu aveti obligatia de a ne creea noua harti.. dar daca ai fi postat ce am dat eu citat, aseara, sau astazi dimineata.. crede`ma ca as fi fost mult mai multumit de raspuns si as mai fi asteptat chiar si inca o saptamana.
dar singurul raspuns pe care l`am primit, a fost de la un moderator, in care daduse un raspuns foarte vag !

multumesc inca odata !
 

DeletedUser

Guest
norbit, deci eu am primit o atentionare de la Nihilius, pentru ca am postat o intrebare si pentru ca va atrageam atentia. sincer nu inteleg ce se intampla ! stiu ca sunteti si voi ocupati si ca nu aveti obligatia de a ne creea noua harti.. dar daca ai fi postat ce am dat eu citat, aseara, sau astazi dimineata.. crede`ma ca as fi fost mult mai multumit de raspuns si as mai fi asteptat chiar si inca o saptamana.
dar singurul raspuns pe care l`am primit, a fost de la un moderator, in care daduse un raspuns foarte vag !

multumesc inca odata !

dragul meu, daca te uiti atent ai vedea ca si norbit este tot moderator....(asta in ceea ce priveste "dar singurul raspuns pe care l`am primit, a fost de la un moderator, in care daduse un raspuns foarte vag ! ")
in privinta hartilor..acestea au fost create de cativa membri ai echipei din romania din pura placere a jocului si bunavoita lor, nu sunt un tool care intra in jocul standard, nu este un lucru pe care sa il ceri ca un drept al tau, poti sa rogi frumos si sa ti se raspunda frumos in limita timpului disponibil.
 

DeletedUser

Guest
Am vazut postul respectiv inca inainte de a raspunde..

Modul in care ai intrebat si ne-ai "atras atentia", nu e chiar frumos... Ba chiar e deranjant (mai ales daca citesti postul cand tu de fapt tocmai asta te chinui sa faci, sa dai drumul cat mai rapid la lume)... Ma rog.. asta o discuti cu Nihi, ca el te-a avertizat.

Eu imi cer scuze ca inca nu aveti lumiile Grepo 2.0 fiindca e oarecum vina mea si lipsa mea de timp... Dar asta nu inseamna ca am ce face sau am cum grabi lucrurile... Nici grepolismaps.org n-au avut lumile bagate pana ieri sau azi... Asta e.. Atat dezvoltatorului site-ului respectiv cat si noi facem asta in timpul liber si dupa posibilitati (chiar daca noi, prin coincidenta, suntem si moderatori/admini). Eu planuiesem chiar sa aveti lumea deschisa inca din 7 aprilie, dar nu tot timpul ies planificarile...

In fine, in noaptea asta sper sa pot da drumul la lume in sfarsit..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Aşa este . eu sunt mândru că făcusem prima hartă :D ( PHOENIX VS AVATARS )
 

DeletedUser

Guest
Scuzati de intrebare,chiar daca este topicul nepotrivit :

S-au pus medalile de atacator si aprator ?

P.S: Dupa ce mi se raspunde,se poate sterge.
 

DeletedUser

Guest
Multumiri

Multumim celor care au muncit ca noi sa ne putem bucura de acest avantaj!
Erau mai mult decat necesare,Multumim!;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4201

Guest
Am zis sa mai postez si aici de plictiseala si poate ajut si liderii de aliante sa vada cum arata kappa. Actulalizarea este zilnica fireste, multumita dragilor nostrii colegi ce au muncit la acel creator de harti.
Am pus doar "cei 7 pitici" din alba ca zapada, ultimii din aceasta lista fiind mutulica ;)

Forever 2nice
ARMY of GOD
Avatars
Elite Warriors
-PHOENIX-
EDEN
New Life

image.php
 

DeletedUser

Guest
showmap.php


Top 4 aliante + academiile lor+army of god
army of god rosu
forever 2nice alb
black and white verde
sparta roz :)

astept pareri despre pozitionarea celor mai puternice aliante din lumea kappa :D
 

DeletedUser

Guest
showmap.php


Top 4 aliante + academiile lor+army of god
army of god rosu
forever 2nice alb
black and white verde
sparta roz :)

astept pareri despre pozitionarea celor mai puternice aliante din lumea kappa :D

Pai si Winds of Winter sunt din TOP 4 ,si nu'i vad :))
 

DeletedUser

Guest
Ba dyucy nu`mi neglija alianta,ca ne luam la bataie !:)).

Avatari`s cu galben ma ! Ce cu atata winds :)) !

prea greu numele
 

DeletedUser

Guest
atunci numiti-va Avatars / Avatari / Avatarii / Avatari`s :).
 

DeletedUser

Guest
image.php


Bleu Forever2nice
Alb Black and White
Negru The Conquerors
Galben United Alliances
Rosu God of War
 
Sus