GuessWho??

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Am creat un nou user, numit "GuessWho??", in spatele caruia se va ascunde un user obisnuit al forumului. Treaba voastra este sa il prindeti pe respectiv. Jocul se desfasoara asa:

1.Cei care vor sa personifice userul Guess who, sa ii dea un pm lui Tankardist.In ordinea mesajelor primite, el va face o lista. Cand ii vine fiecarui jucator randul, el ii va da parola (alta parola pentru fiecare, ca sa nu avem probleme), iar personificatorul lui GuessWho va raspunde la intrebarile pe care ceilalti jucatori i le vor pune pentru a-l descoperi. Mentionez ca activitatea acestui user se mentine in limitele acestui topic.

2.Jucatorii care trebuie sa ghiceasca cine este Guess who au dreptul la maxim 5 intrebari si minim o intrebare inainte (important: la care sa se raspunda doar prin da sau nu!) de a nominaliza pe cineva.De asemenea, au voie la doar doua intrebari de ghicire. In momentul in care un jucator a avut dreptate, cel care il controleaza in acel moment pe userul Guess who trebuie NEAPARAT sa dea confirmarea in topic.

3.Fiecare Guess who are dreptul de a raspunde la intrebari pana cand este ghicit, iar daca nu este ghicit in maxim patru zile, se trece la persoana urmatoare din lista.

4.Jucatorul care a ghicit corect primeste cinci puncte. De asemenea, un personificator al lui Guess who care a ramas nedescoperit, primeste tot cinci puncte. In urma acestor punctaje, se va intocmi un clasament care va fi afisat la fiecare schimbare de user (pe care o voi anunta eu).

Daca cineva nu respecta regulile sau comenteaza aiurea (fara intrebari sau cu intrebari doar ca sa nu spuna ca a fost off topic), va fi pur si simplu ignorat (si scos de pe lista de asteptare daca cumva s-a inscris). Am incredere ca nu se vor face puncte pe sistemul mesajelor intre prieteni ("ba, vezi ca eu sunt Guess Who zilele astea"), ca atunci.. n-are rost. .


Sper sa ne descurcam si sper ca ati inteles regulile(sunt preluate de pe forumul extern www.triburile.ro)
 

DeletedUser

Guest
Am primit cateva cereri in curand o sa apara si Guess Who
 

DeletedUser

Guest
Esti unu dintre oameni cu care am mai avut un schimb de replici,inainte de acest joc?
 

DeletedUser

Guest
@nihilius..nu

@xblaandy..nu..nu vad reguli referitoare dar tu vezi IP-ul :p
 

Nihilius

Membru activ
Pe forumul de pe triburile.ro exista un mic punct din regulament care spune ca moderatorii pot participa, pune intrebari, dar nu pot ghici. Daca doriti il aplicati si aici.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus