Grepolis V 2.0

  • Autor subiect DeletedUser6900
  • Data de început

DeletedUser3391

Guest
se face

Zamo,

se lucreaza la asa ceva. Eu pe partea pretorienilor voi initia un poll de incetare a atacurilor pentru o perioada. Rezultatul il voi face public daca voi mai avea voie sa ies pe extern.
 

DeletedUser7678

Guest
...

am postat asta pe forumul nostru Bubule..din pacate eu nu sunt lider in alianta pe care o reprezint si nu pot face acest lucru

haide zam ..fa un forum ..si da la marile aliante ...o sa accepte zic eu!!.si dsicutam ..vorba ta!!:pro:
 

DeletedUser

Guest
Imi cer scuze, s-a mai discutat problema modificarii versiunii pe forum si nu pot sa ma mai repet astazi. Ne pare sincer rau daca va deranjeaza, insa sondajul a iesit majoritar pentru modificare (nu am primit un rezultat exact, nu-l stiu, sincer), iar intretinerea si dezvoltarea unei singure versiuni e mult mai facila.

Va rog pe toti sa va calmati, incercati va rog versiunea noua, jocul nu s-a schimbat.. Nu e un joc de constructie (nu stiu cine a venit cu ideea asta)... Daca nu va place renuntati, dezamagiti, va inteleg.. Daca va place, continuati...

Indiferent, noi va dorim mult succes in continuare (fie in jocul nostru sau in altul ce va v-a ocupa de acum timpul).


@alcsandra21: Nu acela e sondajul de care s-a tinut seama, ci doar sondajul al doilea a contat, ce a fost trimis doar jucatorilor v1.x si organizat de producatori direct.

@zamo: Intrebai de minuni. De maine dimineata de la ora 2:00 vor putea fi construite.
 

DeletedUser

Guest
Cea mai mare porcarie facuta de unii care au interese pe Epsilon:(

Sa fie clar, consider ca este total inacceptabil cum au procedat cu noua versiune de joc.
Nu au respectat jucatorii=clientii=potentialii clienti, care au bagat bani in acest joc( si eu ma numar printre ei)
Nu au tinut cont de faptul ca schimba regulile in timpul jocului.
Cine dorea putea sa joace pe alta lume versiunea asta.
Si nu ma intereseaza ce spun adminii de la noi , nu sunt credibili, nu au facut ce trebuie sa faca un administrator:(
Inogames, merita o lectie din care sa invete ceva, daca nu revin la versiunea anterioara.Sa vada cum e sa-ti bati joc de clienti, ca tot se lauda si se claseaza pe toate podiumurile datorita noua.
Nu stiu ce rost are sa mai discutam pe mess sau Skipe, nu foloseste la nimic, doar pierdem vremea.
 

DeletedUser7678

Guest
Incorectitudine

nu cred ca am vazut pe nici un joc online ca regulile sa se schimbe pe parcurs..are dreptate catalin ca si multi altii..este bataie de joc la adresa clientilor sau a potentialilor clienti si o lipsa crasa de respect la adresa multor jucatori care si-au petrecut mult timp pe lumea epsilon. Cine dorea versiunea noua putea linistit sa o joace pe alte lumi, nu suntem obligati sa mergem in aceeasi directie ca berbecii
 

DeletedUser1411

Guest
Forum comun

Forum este deja facut..
Trebuie doar acceptat de toate aliantele!
 

DeletedUser1411

Guest
Sondaj

Stimabile admin,

Se poate sa vedem si noi rezultatele in urma carora s-a decis implementarea noii versiuni?
 

DeletedUser1411

Guest
:(

Ma scuzi ca nu am apucat sa citesc toate postarile tale..sau ale colegilor mei..:)

Multumesc pt raspuns..
 

DeletedUser

Guest
,,

Pai atunci de unde stii ca rezultatul a fost pozitiv si nu negativ?
 

DeletedUser4866

Guest
Theta e alaturi de voi

Aceasta versiune de joc e bataie de joc la adresa noastra,daca se dorea inchiderea lumiilor vechi,puteati pur si simplu sa ne spuneti si renuntam singuri
Nu dupa ce am pierdut bani si timp pe acest joc sa veniti voi sa ne luati placerea de a juca grepolis pe o lume cu sistem vechi,nu acest 2.0 pe care foarte multi il uram(daca aveam placerea jucam noi pe o lume noua)
In zadar ne zbatem noi,va ramane 2.0 pe toate serverele de joc



Salutari
Hunter 47,Theta
 

DeletedUser

Guest
@nesquick: Fiindca asa ni s-a spus. Pe .net a fost afisat un rezultat, dar nu stiu daca e global sau doar pentru .net..
 

DeletedUser

Guest
Bataie de joc

Eu unul am votat impotriva acestei noi versiuni ,dar se pare ca degeaba...nu e nici o problema ...mai sint destule jocuri pe internet si nu e neaparat sa mai bag banii aici.Daca vroiam versiunea noua aveam unde sa joc pe celelalte lumi si tocmai de aceea am ales sa ramin pe Epsilon ca nu imi placea aceasta versiune noua,iar daca trebuie sa bag bani intr-un joc nu trebuie sa fiu obligat ( de cel ce beneficiaza de pe urma mea ) si cum sa joc acel joc.....
 

DeletedUser6900

Guest
deci in concluzie va'ti batut joc de noi intr-un hal de ne-ati lasat fara replica,sincer am sa va arat cat de destept sunt eu.lasati'ma 1 zi sa imi consult oamenii.

1. Rezultatul este nu...-dar a fost modificat pana la urma.
Maine am sa iau legatura cu tata sa vad legea acestor trakere pe net.
Trebuie sa existe ceva.
2.eu ca si clientul vostru trebuie sa imi acordati varianta pt care am votat nu cred ca exista vreo obligativitate de a juca pe un mod care nu am jucat pana acum,pierzand si bani si timp pana acum.
3.trebuia sa fie 2 posibilitati de joc cel vechi si cel nou...in cazul versiuni noi.cum este si la yahoo mail "vers veche sau cea noua"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6900

Guest
Clar:


Setări lumea Epsilon
Viteza lumii: 3
Viteza unităţilor: 1
Bonus de noapte: Activ (de la 23:00 până la 07:00)
Protecţia de începător: 5 zile
Pace: Inactivă
Mod de vacanţă: Activ
Moral: Activ
Limita de membrii în alianţă: 75
Sistem de cucerire: Nou (cu revolta)
Durata cuceririi/revoltei: 12 ore
Versiune: 1.26.6 ----?



In regulament nu scrie nicaieri pt revenirea la o alta versiune.
Si nici in setariile lumi nu scrie.
 

DeletedUser

Guest
deci in concluzie va'ti batut joc de noi intr-un hal de ne-ati lasat fara replica,sincer am sa va arat cat de destept sunt eu.lasati'ma 1 zi sa imi consult oamenii.

1. Rezultatul este nu...-dar a fost modificat pana la urma.
Maine am sa iau legatura cu tata sa vad legea acestor trakere pe net.
Trebuie sa existe ceva.
2.eu ca si clientul vostru trebuie sa imi acordati varianta pt care am votat nu cred ca exista vreo obligativitate de a juca pe un mod care nu am jucat pana acum,pierzand si bani si timp pana acum.
3.trebuia sa fie 2 posibilitati de joc cel vechi si cel nou...in cazul versiuni noi.cum este si la yahoo mail "vers veche sau cea noua"

1. Noua asa ni s-a spus ca rezultatul este da. Asa va spunem.

2. Nu. Tu ca si client ti-ai primit monedele de aur ("marfa cumparata"). Poti sa te consulti cu cine doresti, dar iti spun de pe acum ca iti pierzi timpul. Imi pare rau.

3. Doar fiindca te lasa pe perioada de teste sa folosesti noua versiune, nu inseamna ca nu se schimba de tot pana la urma. In 6 ani Yahoo! s-a schimbat de cel putin 3 ori.


Cum sa scrie asa ceva in regulament? Iar anuntul ca acest lucru s-ar fi putut intampla a fost de la aparitia versiunii a 2-a incoace. Modul in care s-a intamplat acest lucru, insa, lasa putin de dorit. Sunt de acord. S-ar fi putut organiza si informa mult mai bine.

Paginile de wiki/ajutor inca nu am apucat sa le actualizam.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3391

Guest
Marea Pacaleala

@Folin

Regulamentul este bun atat timp cat aduce "monete" in contul INNO. Fii convins ca cei din Hamburg au acoperire in tot ceea ce fac. Daca in cazul tau am reusit sa modificam interpretarea Regulamentului (fara sa beneficiezi de aceasta...pentru ca niciodata un admin nu va recunoaste ca a gresit) in acest caz sunt implicati cei de la INNO si aici se schimba placa. Se discuta in termeni de : "rentabilizare" , "reducerea costurilor" , "reducere de personal" , "income" , profite rate" .... chestiuni pe care le cunostem din RL. Echipa de admini este in acest caz, scuzati-mi engleza : o placa de patefon veche si zgariata care repeta la nesfarsit aceeasi melodie. Ingrata postura.
 

DeletedUser6900

Guest
1. Noua asa ni s-a spus ca rezultatul este da. Asa va spunem.

2. Nu. Tu ca si client ti-ai primit monedele de aur ("marfa cumparata"). Poti sa te consulti cu cine doresti, dar iti spun de pe acum ca iti pierzi timpul. Imi pare rau.

3. Doar fiindca te lasa pe perioada de teste sa folosesti noua versiune, nu inseamna ca nu se schimba de tot pana la urma. In 6 ani Yahoo! s-a schimbat de cel putin 3 ori.


Cum sa scrie asa ceva in regulament? Iar anuntul ca acest lucru s-ar fi putut intampla a fost de la aparitia versiunii a 2-a incoace. Modul in care s-a intamplat acest lucru, insa, lasa putin de dorit. Sunt de acord. S-ar fi putut organiza si informa mult mai bine.

Paginile de wiki/ajutor inca nu am apucat sa le actualizam.




De ieri am tot repetat ca nu-l stim exact. :)


Nici nu stiti ce sa mai spuneti,pe alta lume spuneti altceva la noi altceva va suciti la 180 DE GRADE
Daca nu stiti de sondaj nimic atunci pe lumea betta de ce a-ti pus un link in care duce spre sondaj???
La care scrie clar NU!

De ce nu intra D-nul STIL sa ne lamureasca, fiindca el este administratorul pe Romania si reprezentantul de la Hamburg.
Nu are curajul,va trimite pe voi la inaintare...


Intrebarea este mai stau mult cu versiunea asta ????

Off: Si cat despre YAHOO e o firma serioasa nu o jucarie pe tava ca inno!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Imi cer scuze, s-a mai discutat problema modificarii versiunii pe forum si nu pot sa ma mai repet astazi. 1Ne pare sincer rau daca va deranjeaza, insa sondajul a iesit majoritar pentru modificare (nu am primit un rezultat exact, nu-l stiu, sincer), iar intretinerea si dezvoltarea unei singure versiuni e mult mai facila.

Va rog pe toti sa va calmati, incercati va rog versiunea noua, 2jocul nu s-a schimbat.. Nu e un joc de constructie (nu stiu cine a venit cu ideea asta)... 3Daca nu va place renuntati, dezamagiti, va inteleg.. Daca va place, continuati...

Indiferent, noi va dorim mult succes in continuare (fie in jocul nostru sau in altul ce va v-a ocupa de acum timpul).


@alcsandra21: Nu acela e sondajul de care s-a tinut seama, ci doar sondajul al doilea a contat, ce a fost trimis doar jucatorilor v1.x si organizat de producatori direct.

4@zamo: Intrebai de minuni. De maine dimineata de la ora 2:00 vor putea fi construite.
1eu unul nu inteleg un lucru: daca nu sti ceva la ce te tot bagi in seama? cine te pune sa o faci?
2incearca te rog cu o pereche de ochelari, e mult mai usor. :)
3daca va convine bine, daca nu, pa si la gara, asta vreti sa spuneti, nu?
4ce va place sa distrageti atentia de la subiect si sa le cautati alte preocupari.... :) prosti ii mai credeti pe unii...
in incheiere, nu inchideti si acest topic? vad ca pe celelalte le-ati inchis cu sau fara explicatii. acum ce mai asteptati? :)))
 
Sus