Grepolis - mai mult decat un joc - o adevarata dovada a marsaviei omului!

  • Autor subiect AlexFilioreanu
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser6553

Guest
Sa facem o analiza...eu pusti de 20 de ani iar tu....???

Sa nu crezi intr-o acuta maturizare a mea sau ca-mi blamez postarile anterioare dar desi am sacait jucatori ce greseau de multe ori din tastatura n-am trait niciodata cu impresia c-o sa-i fac sa se indrepte cum probabil tu o faci.
 

DeletedUser6318

Guest
Propun o noua tema de discutii, povesti de adormit adminii , fane babane si fantomele infricosatoare ca sa nu mai spamam aici si sa fim la subiect :)
du-te la somn prostesc,esti batran deja,risti sa faci stop cardiac....
 

DeletedUser7909

Guest
Uite Neo, Fan iti recomanda somn prostesc. El nu stie ca tu inca nu te-ai trezit.
Si cu asta am sa te ignor. Ai incetat cu mult timp in urma sa fii amuzant si de aceea interesant. Acum am gasit ceva nou, il avem pe Fan.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6318

Guest
Uite Neo, Fan iti recomanda somn prostesc. El nu stie ca tu inca nu te-ai trezit.
Si cu asta am sa te ignor. Ai incetat cu mult timp in urma sa fii amuzant si de aceea interesant. Acum am gasit ceva nou, il avem pe Fan.

unde il aveti pe fan? in gura sau in mana?
 

DeletedUser6553

Guest
Parintii tai trebuie sa se scuze fata de umanitate ca nu s-au informat ... prezervativele fac minuni!

Am folosit mereu persoana a doua...iar tu o arzi cu "noi" ca si cand te-ar fi bagat cineva in seama.
 

DeletedUser

Guest
daca te juri si pe rosu te cred :))

si ai dreptate din nou, am constat ca triseaza, sa stii ca pentru multi sa trisezi e anormal
dialogul cu tine este inutil, nu-i asa?
te-ai fixat pe-o orbita si de acolo nu mai iesi .
noua nu trebuie sa ne dai explicatii detaliate, trebuie doar sa-i spui colegului nostru...Exemplu: "Ai folosit un program care te-a ajutat la farmare"
sau ceva de genul asta, sper ca nu incepi iar sa dai raspunsuri aiurea

- - - Actualizat - - -

Acum 10, 15 minute te-ai legat de formatul datei, din pura ura (a fost evident ca ai scris din disperare de alt subiect).. Crezi tu ca cei ca tine vor putea fi multumiti in vreun fel?

Si-atunci de ce sa ne incalcam noi principiile si sa ne batem joc de munca si timpul petrecut aici? Nu, trisorii n-au ce cauta aici si cu asta basta...
m-am legat....stimabile, recunoaste ca e aiurea data aia
in joc e intr-un fel, aici e altfel
nu prea suporti sa dai explicatii, colegii mei nu intelegeau pana cand e banul....care-i problema ta?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9489

Guest
Mr Jack, eu pentru tine am alte intrebari, mai delicate... (imi raspunzi, sau ma duc la Stil?)
Ce functie ocupi TU in staff-ul grepolis?
Moderator, Supporter , Administrator?
Astept raspunsul. Sau tu indeplinesti doua functii? De cand raspunzi tu la majoritatea tichetelor pe care le fac eu pe Sigma? Si nu numai la ale mele, si la ale altora? Chiar alt support-er nu mai e sa raspunda ca tu sa-ti vezi de moderarea forumului? Ca nu prea le ai cu teoria pe revolta.
 

Mr Jack

Super Moderator
Mr Jack, eu pentru tine am alte intrebari, mai delicate... (imi raspunzi, sau ma duc la Stil?)
Ce functie ocupi TU in staff-ul grepolis?
Moderator, Supporter , Administrator?
Astept raspunsul. Sau tu indeplinesti doua functii? De cand raspunzi tu la majoritatea tichetelor pe care le fac eu pe Sigma? Si nu numai la ale mele, si la ale altora? Chiar alt support-er nu mai e sa raspunda ca tu sa-ti vezi de moderarea forumului? Ca nu prea le ai cu teoria pe revolta.

Da.........
 

DeletedUser

Guest
M-ai lamurit complet cu acest raspuns.... unul mai competent nici ca se putea!

mistocareala e la ea acasa. asta e respectul pe care il primesc jucatorii din partea unor moderatori. cand se cere respect,raspundeti la fel, nu trebuie sa ne tratati de sus. si inca tot nu suntem lamuriti in privinta lui Teo Mirica, daca il acuzati, de ce nu ii prezentati si dovada, asa cum este normal si logic. fara dovada nu exista vinovatie. sau va place sa va jucati cu noi , "muritorii de rand "? probabil ca voi fi banat pentru ca iar am indraznit sa comentez, iar motivul de acoperire va fi spam. ma intreb de ce nu sunt banati si altii pt spam??
pt aceasta situatie mi se par adecvate versurile celor de la PASAREA COLIBRI
"Lume, lume, soro lume
De ce esti prea rea de gura?
De ce ne privesti cu ura?
Vinovatii fara vina
Cer sa se faca lumina."
 

DeletedUser8862

Guest
mistocareala e la ea acasa. asta e respectul pe care il primesc jucatorii din partea unor moderatori. cand se cere respect,raspundeti la fel, nu trebuie sa ne tratati de sus. si inca tot nu suntem lamuriti in privinta lui Teo Mirica, daca il acuzati, de ce nu ii prezentati si dovada, asa cum este normal si logic. fara dovada nu exista vinovatie. sau va place sa va jucati cu noi , "muritorii de rand "? probabil ca voi fi banat pentru ca iar am indraznit sa comentez, iar motivul de acoperire va fi spam. ma intreb de ce nu sunt banati si altii pt spam??
pt aceasta situatie mi se par adecvate versurile celor de la PASAREA COLIBRI
"Lume, lume, soro lume
De ce esti prea rea de gura?
De ce ne privesti cu ura?
Vinovatii fara vina
Cer sa se faca lumina."


decat sa discutam cu ei mai bine vorbim singuri pt ca ajungem la acelasi rezultat si ne mai si enervam
 

DeletedUser

Guest
Nu este vorba de mistocareala sau privit de sus si in nici un caz nu se pune problema de a privi pe cineva cu ura dar, dupa cum a spus si colegul meu intr-un post anterior, daca metodele de depistare a programelor de automatizare sunt expuse, cei care insista in a folosi astfel de programe vor sti cum sa actioneze data viitoare astfel incat sa nu mai fie prinsi cu "mata-n sac". Colegul vostru nu este la prima abatere de acest gen si stie foarte bine acest lucru (la fel ca si alti participanti la aceasta discutie) presupun ca acesta este motivul pentru care nu a mai iesit la rampa sa isi strige in cele patru vanturi nevinovatia.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Sigmasi...nu mai insistati,crudul adevar e ca nu veti primi nici print ca si dovada,fie el si pe suport.
Nu e corect,atat timp cat esti acuzat trebuiesc prezentate si probele.Faptul ca nu se vrea datorita motivelor invocate de Anca,cred ca nu priveste jucatorul in sine,asta e treaba dezvoltatorului.
E foarte adevarat ,daca sunt acuzat sa primesc si motivarea pe capul de acuzare,daca nu se poate proba in "instanta',nu sunt probe plauzibile.
Pana una alta,asta e,am vazut forumul argentinian si am fost uimit de transparenta.
Da ,cred ca banul pentru spam pe extern e singurul raspuns pe care il veti primi,trist sau nu,asta e adevarul.
DAca vreti se poate reduce la conversatie pe tema dar fara speta,cu atat va puteti alege,parerile jucatorilor si doar atat!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8862

Guest
Sigmasi...nu mai insistati,crudul adevar e ca nu veti primi nici print ca si dovada,fie el si pe suport.
Nu e corect,atat timp cat esti acuzat trebuiesc prezentate si probele.Faptul ca nu se vrea datorita motivelor invocate de Anca,cred ca nu priveste jucatorul in sine,asta e treaba dezvoltatorului.
E foarte adevarat ,daca sunt acuzat sa primesc si motivarea pe capul de acuzare,daca nu se poate proba in "instanta',nu sunt probe plauzibile.
Pana una alta,asta e,am vazut forumul argentinian si am fost uimit de transparenta.
Da ,cred ca banul pentru spam pe extern e singurul raspuns pe care il veti primi,trist sau nu,asta e adevarul.
DAca vreti se poate reduce la conversatie pe tema dar fara speta,cu atat va puteti alege,parerile jucatorilor si doar atat!


1. Nu e treaba ta
2. As vrea sa vad cum ai reactiona daca ai lua ban nevinovat
3. Daca i-au prins trisand de ce nu prezinta dovezile
4. De ce primim ban ?Oare pt ca avem dreptate?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
1.Ai dreptate
2.am luat dar nu asta e problema,consider speta judecata corect, poate.
3.Aici e problema
4. Nu ,e singura modalitate de a va convinge sa nu ii mai stresati!
 

Mr Jack

Super Moderator
S-au dat toate explicatiile posibile, cine este interesat trebuie doar sa citeasca forumul, aici nu suntem in instanta, daca am fi s-ar aplica si pedepsele , daca un jucator este gasit vinovat pentru furt, ce facem il trimitem la inchisoare? comparatia nu-si are rostul.
Se ia o masura , se face contestatie, nu-ti convine raspunsul la contestatie apelezi la reprezentantul producatorilor jocului, acesta este procesul pe care functioneaza sistemul pedepselor in joc.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus