Fulgerul cel enervant

DeletedUser

Guest
in multe topicuri care au legatura cu puterile zeilor se ajunge la discutii despre fulger, asa ca am decis sa deschid acest topic in speranta ca putem scapa de el cumva, fie prin modificare, fie prin inlocuire.
Propunerea mea pt posibila modificare:
Sa nu poata afecta cladirile ajunse la nivelul de extindere maxim.
Sau.. Inlocuire:
Sa reduca productia minelor cu un anumit procentaj pt cateva ore.
PS:
De preferinta sa va exprimati doar cu "Pro" sau "Contra" eventual cu un argument sau daca aveti o idee mai buna sa o expuneti. :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Sunt PRO, vreau sa coste mai multe favoruri!
Totii incepatorii care n-au ce face se trezesc sa dea un fulger, deja m-am enervat pe incepatori!
 

DeletedUser

Guest
PRO! Eu dau 2000 de resurse pe apa sambetei, ca eu extind, si orice incepator se trezeste sa ma fulgere! Doresc o modificare!
 

DeletedUser

Guest
Am şi eu 5-6 fluturaşi de-ăştia cu aplecaţie spre fulgere.
Chestia mai urâtă e că nu folosesc fulgere jucătorii activi, serioşi, ci, în general, mormolocii care intră odată pe săptămână şi-şi fac de lucru că-şi aduc aminte că le-ai spart târgul sau observă cu stupoare că de 5 zile sau de-o lună au devenit ferma ta.
Nu c-ar produce mari pagube dar nici nu merită să le iei satul de 2000-3000 de puncte şi te sâcâie precum muştele.

O soluţie ar fi posibilitatea de-a ataca cu catapultele şi alte clădiri, nu doar zidul. I-ai terminat templul, salut frate, mai freacă postav ca să iasă scântei.

Dar se poate şi fără modificarea jocului: vor fulgere, dă-le fulgere! Un fluturaş poate să-ţi fulgere odată la 5-6 zile sau chiar mai rar. Cu niţel sacrificiu, sau cu ajutorul alianţei, două-şase fulgere pe zi şi-l cuminţeşti.

Sincer aş prefera chestia cu catapultele. :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Dar se poate şi fără modificarea jocului: vor fulgere, dă-le fulgere! Un fluturaş poate să-ţi fulgere odată la 5-6 zile sau chiar mai rar. Cu niţel sacrificiu, sau cu ajutorul alianţei, două-şase fulgere pe zi şi-l cuminţeşti.


Nu cred ca se merita atatea favoruri irosite.

PRO...pt. "stergerea" fulgerului din lista de vraji.
 

DeletedUser

Guest
exact, mormoloci de aia de care vorbesti tu Dolojman , mi-au demolat ferma lvl40 de 2 ori si mina de lemn lvl 40 in ultimile 2 zile, aia intra 1h pe saptamana si ma vad printre rapoartele de atac asupra lui, si se gandeste ca daca tot are templul aproape plin cu favoruri, sa-mi dea vreo 2 fulgere , ca pana intra el data viitoare sa muncesc sa fac cladirile la loc, ca sa mi le poate distruge iar, si tot asa. cel mai simplu e inlocuirea sau modificarea.
Am si un exemplu cu un jucator din top 24 (gamma)care da cu fulgere in jucator cu 2000pt care e in alt capat al hartii ...
Deci chiar si unii care nu-s mormoloci tot la fel fac.
E chiar cea mai tampita vraja din toate, e joc de razboi intre armate, nu intre cladiri !
 

DeletedUser

Guest
Pro.

Sau, dacă nu se scoate definitiv, măcar limitarea razei de acțiune, așa cum s-a mai discutat anterior.
 

DeletedUser

Guest
o solutie foarte simpla (pentru pastrarea fulgerului)ar fi sa poti abandona un oras si sa iti recuperezi nivelul de cultura

atunci ai putea sa le iei orasele alora care abuzeaza de "jucaria" asta si dupa aia sa le abandonezi

mie mi se pare amuzant fulgerul si ca da culoare jocului dar e adevarat ca de multe ori esti pus intr-o situatie imposibila fata de un player mai mic care nu merita cucerit si care te fulgereste de cate ori poate
 

DeletedUser

Guest
Contra,oricum nu se va sterge/inlocui asa ca nu am de ce sa imi fac griji dar strica farmecul jocului....si eu am luat pe sat la nivel maxim complet fulger si am piert un nivel la cea mai scumpa cladire lv25 templu dar dupaia am dat si eu:D...si oricum a fost cucerit acel tip...farmecul jocului....:D
 

DeletedUser

Guest
vedeti ca daca se sterge,se pierde farmecul,cu totii noi stim ca abilitatea"speciala" a lui Zeus era sa distruga cu fulgerele sale
 

DeletedUser

Guest
vedeti ca daca se sterge,se pierde farmecul,cu totii noi stim ca abilitatea"speciala" a lui Zeus era sa distruga cu fulgerele sale

da pai e un joc virtual ...ca pana la urma au existat acesti zei?

eu sunt pro ganditi`va ce inseamna k o alianta intreaga sa dea toti cate 1 fulger pe cineva ...acel sat nu mai e bun de nimic e 0 gata ....toti alegem 1 singur zeu....pe zeus nici armate nu mai facem peste tot templu + statuie divina...si ne batem in fulgere...total aiurea...
 

DeletedUser

Guest
vedeti ca daca se sterge,se pierde farmecul,cu totii noi stim ca abilitatea"speciala" a lui Zeus era sa distruga cu fulgerele sale
daca vrei sa faci comparatie cu realitatea (miturile) tot nu merge, ca daca era sa distruga , iti distrugea de tot o cladire, ca in grecia antica nu era pe levele :))
si in caz de schimbare , povestioara se poate face in j-de-mii de feluri astfel incat sa reiasa ca zeus a distrus ceva cu fulgerul lui..
Ex. pt posibila inlocuire, mentionata la inceputul topicului:
bla bla bla .. zeus tuna si fulgera si o furtuna puternica se abate asupra orasului,rupe copacii...<mai face el ceva pe la celelalte 2 mine> si ingreuneaza treaba muncitorilor din minele de argint,piatra si fabrica de cherestea. - Efect: scaderea productiei de resurse de la mine cu un anumit procentaj pe un anumit timp
 

DeletedUser1644

Guest
am fost si voi fi PRO pentru modificare...
nu e nevoie scoaterea totala a fulgerului din joc,e suficient limitarea ei la o anumita raza de actiune...
am vazut si propunerea modificarii actiunii catapultei.. sunt PRO si la aceasta idee... ar fi o modalitate prin care i-ai scoate unui inactiv micut cu templul mare fulgerele din priza prin 2-3 atacuri cu catapulte pe templu...
nu am inteles si nu voi intelege de ce pe langa protectiile pentru incepatori existente la upgrade s-au mai gasit sa inventeze si alte chestii care sa ingreuneze jocul celor activi si interesati sa joace cu adevarat... pentru cei care nu stiu,ma refer la faptul ca Polisurile facute ferme(jucatori care fiind farmati se sterg) sa se diminueze pana dispar ca Polis...
harta in urmatorul an se va schimba foarte mult... insule pe care am ramas singur vor fi pustii... adica eu si satele de tarani... mi se pare total aiurea
 

DeletedUser

Guest
harta in urmatorul an se va schimba foarte mult... insule pe care am ramas singur vor fi pustii... adica eu si satele de tarani... mi se pare total aiurea

Rămân "locuri de parcare" pentru cine vrea să înfiinţeze un nou polis pe-acolo.
Cine ştie... Poate vine Poluxatul să ne ţină de urât. :D
 

DeletedUser

Guest
Contra

Sunt Contra.Ar trebui sa coste mai multe favoruri.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
is contra,jok Grepolis din februarie,si am avut un polis de 5 k si se trezeste unu de 2k sa de 2 fulgere,...Eu zik sa stearga fulgeru si sa-l inlocuiasca....de exemplu sa fie asa:Semn divin,furia,aia cu glasul lui zeus ,si cu inlocuirea sa dea zeus vreo 50 de unitati terestre la intamplare,,,,Cine e de acord cu asta>?:D

cum adica "is contra" pai eu am propus sa-l schimbe sau elimine, tu vrei acelasi lucru...nu trebuia sa fie pro? :D
 

DeletedUser1644

Guest
Rămân "locuri de parcare" pentru cine vrea să înfiinţeze un nou polis pe-acolo.
Cine ştie... Poate vine Poluxatul să ne ţină de urât. :D



ahahahahahaaaa
unde sa mai vina ala ca o tine in joc de vacanta de pe acuma...
mai are 4-5 orasele mititele si tine cu dintii de ele...pfff
acu pana nu ia Bacu adios net... a scos mamicuta stecheru din priza..:))
 
Sus