Eveniment Grepolis -- 2 ani: "Povestea mea"

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
GREPOLIS​

Aceasta poveste inseamna foarte mult pentru mine deoarece atunci GREPOLIS a intrat in viata mea. Ma jucam The-West si cand eram la "Pagina Principala" era o reclama cu GREPOLIS, atunci ma atras acea imagine si am dat "dublu-click". Cand am accesat pagina cu GREPOLIS, atunci ma pasionat foarte mult. Pentru mine GREPOLIS inseamna mai mult de cat inseamna pentru cineva o masina deoarece mie imi plac foarte mult jocurile in antichitate, dar GREPOLIS ma marcat. Cand am inceput sa am al doilea oras, al treilea, a inceput sa imi placa din ce in ce mai mult. Nu vreau sa spun ca sunt dependent de acest joc dar imi place la nebunie pentru ca nu iti ocupa mult din timp. Recomand acest joc pe nume GREPOLIS tuturor copiilor sau oamenilor care v-or sa isi ocupe timpu.

I :x GREPOLIS!!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8392

Guest
Povestea mea : :)
Intr-o zi placuta de vara pe cand am iesit cu prietenii in oras, unul din prietenii mei a inceput sa imi povesteasca despre un joc nou de care a aflat de pe internet, un joc de care nu mai vazuse niciodata , era ceva uimitor, iti puteai creea o armata si o imparatie ca in vremurile stravechi, si te puteai lupta contra alte sate, care erau ale unui jucator iar acel jucator putea apartine unei aliante! Un joc in care conteaza foarte mult strategia pe care o folosesti si daca nu esti atent poti fi scos din joc intro-o singura zi ! Am inceput sa joc acest joc si am facut cateva puncte, dar la un momnet dat acest prieten a incetat sa mai joace. Eu am continuat sa joc , intalnind sute de alti jucatori, conversand cu acestia , legand prietenii si facandune strategi tot mai noi si mai bune ! In acest joc am invatat foarte multe lucruri folositoare din viata de zi cu zi si parca traiesc vremurile stravechi in care toate aceste lucruri erau adevarate. Am continuat sa joc , infintandumi o alianta proprie cu ceva puncte si luptand cot la cot cu aliatii impotriva dusmanilor, care uneori aveau mai multe puncte ! La un momendat am luat o pauza din a mai juca, dar m-am reintors cu o pofta imensa de joc si sper sa ajung printre cei mai buni jucator.
Aceasta este povestea mea ! Sper sa va placa ! :)
 

DeletedUser7345

Guest
Am aflat de Grepolis acum un an si jumatate de la un prieten de al meu. La inceput am jucat pe lumea Alpha, ajungand la 40.000 puncte, in timp ce acel prieten avea peste 100.000. Dupa ceva timp el s-a lasat, lasand contul unor prieteni buni de ai lui, deoarece eu nu m-as fi descurcat in acel moment cu un cont asa mare, deoarece era in alianta -The Lords- ( TL ), care acum s-a desfiintat, si se atacau mereu cu cei din Friendly People, si eu nu as fi facut fata. Dupa cateva saptamani, am fost cucerit pe toate satele si m-am lasat de Alpha. In acest moment, contul pe care prietenul meu l-a dat este este de aproximativ 500.000 puncte, iar eu acum joc pe Zeta si am doua sate si ma dezvolt in continuare. Asa am povestit pe scurt cei aproape doi ani de cand ma aflu pe aceasta comunitate :)
 

DeletedUser

Guest
Joc cu interes inca de la infiintare. Am renuntat la alte jocuri in browser pentru a fi alaturi de Grepolis. Premiul nu ma intereseaza, deoarece am castigat deja un premiu la concursul 1 Decembrie, pe care insa nu l-am primit nici pana acum. Totusi voi continua sa joc in Gamma unde sper sa ajung printre primii 100 de jucatori al lumii fara insa a avea conturi multiple sau intelegeri secrete cu administratorii. Prietena mea in joc este PERSEVERENTA.
Chiar cand am fost in spital intr-o situatie critica am continuat sa joc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Slim Shady11

Eu SI GREPOLIS

Ma numesc Emi si joc cu contul Slim Shady11 de vreo un an si ceva,la inceput am jucat pe lumea Iota si nu stiam nimic despre joc dar invatand din greseli si cu ajutorul prietenilor din alianta si cu ajutorul vostru de la "AJUTOR" am reusit zic eu sa devin experimentat si cu asta si mai pasionat de jocul Grepolis SI JUCAM CAM 7/24 la un momendat ma certa si mama fiind ca am 11 ani si stam seara tarziu pana la 23:30 dar eu tot ma jucam pe ascuns.

Intr-o zi eu si varul meu am facut o alianta el am fost intemeietor iar eu lider, eu am facut forumul aduceam membri in alianta iar el nu prea facea nimica si la rugat sa-mi dea drept de intemeietor dar el nu vrea asa ca neam certat eu am esit din alianta si alianta se destrama cu incetul , dar dupa 2 zile iam cerut o invitatie in alianta si mea dat
,eu aaveam 5 mii de puncte iar el 3mii 5 sute de puncte pe el il ataca un jucator si eu ii trimeteam forte mult sprijin adica eram singurul carei trimetea fiind ca eram incepatori si in aliannta aduceam membrii de pe toate marile atunci nu stiam nici unul sa jucam ,el a fost cucerit eu am ajuns la 10000 de puncte am facut pe forum un chestonar si din 50 de mebri 30 au votat sa fiu intemeietor iar 6 nu printre care si varul meu iar restul nu au intrat sau nu au votat si nici 30 la 6 nu mia dat drept de intemeetor si nici cand nu a mai jucat fiind ca dupa ce a fost cucerit a mai jucat 3 zile si mam suparat rau pe el pt. ca daca nu mai juca trebuea sami dea mie drept de intemeietor dar nici asa si mam certat cu el si nu neam vorbit mai bine de o luna. Si asa va-m zis cu m-am certat eu si varul meu pe Grepolis nu din cauza la Grepolis din cauza lui zic eu.

si asa vam zis Poveste unui baitas
Ce pe Grepolis doinas


LA MULTII ANII GREPOLIS SI LA CAT MAI MULTI JUCATORI!! :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
sall !
povestea mea de grepolis a inceput intrun mod ....mai asa din nimereala!
jucam triburile de vreo saptamana si am vazut in dreapta greplis jocul in browser..... si ia sa vad cei asta ...
dau acolo imi fac cont joc ...o zi ...2.3.incepe sami placa joc o luna .... din nefericire atunci a trebuit sa dau inceput nou deoarece eram atacat si inca nu stiam cei acela grepolis!
stau cateva zile fara acest joc .....si dupa sincer ....nu mai puteam !
am inceput din nou si din ce in ce imi placea mai mult! am ajus sa stau nopti si sa ma dedic acestui joc! multi ziceau cam devenit dependent de el ! poate ca asa este!
de ce cresteam dc....imi placea mai mult mai mult!
am ajuns sa plec de la ore sa vin acasa si sa-mi dau comenzi sau sa dau atacuri :))
am jucat ,joc si voi juca acest joc cu mandrie! imi palce extrem de mult sa ajut aici !

ce am zs ma sus a fost asa in mare :p

o zi buna va doresc si toate cele bune!
cu stima si respect !
 

DeletedUser

Guest
Ma uit acuma si ma minunez cum au trecut 2 ani de cand am aflat de acest joc numit grepolis in timp ce pierdeam vremea pe alt joc de strategie mult mai celebru,la inceput ideea de insule si barcute nu ma atras prea mult dar cu trecerea timpului am realizat ca nu mai pot sta departe de acest joc . Mai mult am cunoscut oameni extraordinari, cu care m-am intalnit in viata reala si parca ne cunoasteam de o viata dar de fapt doar ne ajutasem noptile sa mai facem o cucerire sau sa spergem o nava de colonizare.
Asadar pentru mine GREPOLIS esti singurul joc care ma tine in fata calculatorului dar si o mare provocare , LA MULTI ANI GREPOILIS si sper sa ne vedem tot aici pe forum si in urmatori ani !
 

DeletedUser

Guest
Pentru mine Grepolis a insemnat cum sa trait mai de mult in grecia si acum stiu cum ie sa traiesti in trecut . Cand am intrat prima oara pe grepolis am simtit ca nu o sa ma mai las de el si am tot inceput sa ma extind sa cresc si sa cuceresc.Iar acum ma vad ca sunt cu orasele mare si o armata imiensa .... La multi ani GREPOLIS ! Si multi ani inainte ....
 

DeletedUser

Guest
A fost odata un copil de 9 ani care dorea sa devina puternic la un joc dar nici unul nu era de genul lui.Intr-o zi a devenit deprimat fiindca e plictisit.Copilul s-a dus sa intrebe be alti copii ce sa faca fiindca nu ii place nici un joc.Ceilalti copii i-au spus ca e slab inloc sa il incurajeze.Intr-o la ora de istorie profesorul i-a povestit despre Grecia antica si despre zeii care existau.Copilul a fost atat de uimit de toti acei zei puternici si de inteligenta si constructiile Greciei incat ,cand a ajuns acasa a cautat despre Grecia ,i-ar primul link care a aparut a fost Grepolis.Inainte ca copilul sa acceseze site-u s-a gandit ce ar putea insemna Grepolis.El credea ca ,,Gre" vine de la cuvantul grec si cuvantul polis era orasul,si cand l-ea unit i-a iesit oras-grec.Copilul a dat click pe link si cand a deschis pagina a fost uimit.Jocul era atat de simplu ,dar foarte complex.Dupa ce a inceput sa joace ,dupa un timp a inceput sa isi faca prieteni si dupa ce a devenit puternic ,s-a dus sa le spuna colegilor de acest joc .Si colegii lui au incercat jocul si au spus ca e grozav !Dupa aceea copilul nu a mai fost niciodata plictisit fiindca Grepolis e un joc fara sfarsit si putea juca incontinu. Acest joc nu te facea sa stai in fata calculatorului mult timp ,fiindca tu doar dade-ai comanda si oamenii orasului se ocupau de restul.Si tot timpul spunea , si inca mai spune ca Grepolis e cel mai tare joc creat vreodata.

Sper ca va placut...:D


In mod sigur asta nu e povestea me-a dar..merge si asa;)
 

DeletedUser

Guest
Era o dupa-amiaza frumoasa de toamna,putin cam racoroasa.Cand odata aud telefonul sunand.Era prietenul meu.Urma sa imi spuna ca a descoperit cel mai tare joc online.Ma pus si pe mine sami fac cont si bine-inteles miam facut.La inceput nu iam dar importanta acestui joc.Am inceput pe lumea THETA (am ajuns la 4.000 de puncte si intro zi cand am intrat am observat ca vin spre mine 10 atacuri de la 10 jucatori diferiti)...am trecut cu bine peste ele.M.am luptat asa 6 zile la rand dar in a 7 zi mia aparut acea chestie cu orasul dvs.este pe punctul de a fi cucerit..Bine- inteles mia luat orasul (in acea zi am fost foarte foarte trist) atunci am descoperit cat de frumos este acest joc.BINE-INTELES am inceput sa joc din nou.De aceasta data am inceput pe lumea EPSILON.Aici insa nu sa mai intamplat asa.Am ajuns cu un oras la maxim dupa care am inceput sa cuceresc.ASTAZI ACEST JOC IMI ESTE CEL MAI DRAG.NU AS PUTEA SA MA LAS DE ACEST JOC NICIODATA.DESI LA INCEPUT NU IAM DAT FOARTE MARE IMPORTANTA ACUM NU MAI ESTE ASA (DEOARECE DATORITA ACESTUI JOC MIAM FACUT FOARTE MULTI PRIETENI ONLINE ,SI AM INVATAT FOARTE MULTE).
LA MULTI ANI GREPOLIS SI SA TRAIESTI MULTI ANI DE ACUM INAINTE :D
 

DeletedUser1411

Guest
Povestea mea


Totul a inceput acum aproximativ 2 ani, cu lumea Alpha, cand am aflat de acest joc printr-o reclama pe un alt site.
Am facut inregistrarea si m-am "trezit" in mijlocul marii 55, pe o insula si cu un orasel de 175 puncte.
Pret de cateva saptamani, am explorat forumul si ajutorul pus la dispozitie. Am intemeiat si o alianta, chiar daca la acea vreme nu stiam la ce foloseste..
Am inceput sa schimb mesaje cu alti jucatori, mai intai cu vecinii de insula, apoi cu cei din apropiere..
Alaturi de ei, am descoperit ca, in afara de faptul ca acest joc este unul de strategie si razboi, pentru mine era si o oaza de relaxare si liniste dupa o zi nebuna la munca..si pentru acest lucru, inca mai exist!

Multumesc Grepolis!
 

DeletedUser7184

Guest
Pentru mine Greplis a însemnat un joc care m-a distrat și intrigat cu lucruri noi și care tot odată m-a învățat multe lucruri despre Grecia antica și care mi-a îmbogățit cultura generala. Cel mai interesant moment al meu din toată experiența de joc nu prea știu care sa fie. Am de ales intre primul atac pe care l-am primit în care eram îngrijorat sa nu îmi pierd toate trupele și poate chiar orașul sau întemeierea celui de-al doilea oraș, când eram în culmea fericiri știind ca încep sa ma dezvolt și ca o sa câștig din ce în ce mai multa experiența. Cât despre prieteni mi-am făcut foarte multi prieteni și am și convins foarte multi colegi sa înceapă sa joace acest joc și unii încă ma joaca.
 

DeletedUser

Guest
Salutare Grepolis,

Vreau sa spun ca pentru mine Grepolis este un joc,care ne aduce aminte de stramosii nostrii (Spartani,Atenieni,etc.)!Eu iubesc foarte mult legendele cu zei Greci sau legendele despre eroii spartani.Acest joc este pt mine un IMPERIU un imperiu nu mai al meu,in care eu sunt Imparat.Multumita voua (Grepolis)mi-ati adus visele la "realitate"!
:)
Multumesc pentru atentia acorata si bafta la joc!!!
 

DeletedUser

Guest
Grepolis- Another online life

Dupa ce am primit mesajul in joc, deja m-am gandit ca multi vor dori sa participe , bineinteles pentru a castiga.Pot declara ca nu ma intereseaza premiul,desi nu mi-ar strica.Observ ca foarte multi au scris,ca jocul e viata lor, iubita lor,prietena lor,etc,sau ca este cel mai tare joc in browser,si presupun ca au facut asta pentru...,pentru mine Grepolis, ramane un joc online.Nici eu nu stiu daca sunt pasionat sau nu de acest joc,dar mi-e clar ca doresc sa imi depasesc conditia si sa fiu pe primul loc in clasament,desi stiu ca imi este imposibil,sunt la scoala,ori am alta ocupatie,deci din 24 ore stau aproximativ 1 ora/zi.Am inceput sa joc grepolis,pentru ca si ceilalti prieteni au inceput sa joace si m-au anuntat si pe mine.Pot spune ca mi-a placut si aceasta placere ma facut sa stau aproape 12 ore pe zi.Voi juca grepolis pana am sa ma plictisesc,sau pana am sa pierd toate orasele care le am acum pe lumea Ny.Dar asta va fi un motiv sa incep sa joc pe alta lume.Realizez ca pe primul loc nu pot ajunge pentru ca cei care sunt pe primele locuri au continuu monede de aur si premium-urile activat non-stop.Dar asta nu ma intristeaza,stiu ca pot ajunge cineva daca gandesc bine,poate as fii mai bun daca as putea sa stau mai mult on.
Deci cat imi va permite timpul voi juca grepolis cu cea mai mare placere :)
La multi ani Grepolis si spre sa nu va blocheze cei de la ACTA,pentru ca stiu ca nu au inca un motiv sa faca asta dar vor inventa ei unul stupid , cum ar fi folosirea imaginilor ale zeilor... sau stiu eu ce le va mai coace mintea pentru a-si atinge scopurile.
 

DeletedUser

Guest
Sunt Alex un baiat de 14 ani din Botosani si nu de prea mult timp mi-am facut cont pe grepolis.La inceput jocul mi s-a parut complicat dar cu timpul am invatat si acum din 10 in 10 minute intru inapoi in joc sa vad ce realizari am mai avut.Eu felicit STAFF-ul Grepolis pentru crearea acestui joc extraordinar.Pentru ca imi place Grepolis am vrut sa impartaseasca si prietenii mei satisfatia jocului si le-am spus sa intre.Ei au fost fascinati si au inceput sa joace si ei.Sper ca acest joc online sa atraga cati mai multi playeri pentru ca merita.Am cunoscut peroane foarte bunein acest joc.Sunt sigur 100% ca acest joc va avea cei mai multi playeri dintre jocurile online. Respect pentru Echipa Jocului Grepolis. Va Multumesc!
 

DeletedUser

Guest
Povestea Mea

Cu ce sa incep? cu inceputul zic eu ....nici nu mai stiu cind am inceput ,la rugamintea unui prieten care tot imi spunea ce frumos e jocul ce lumi are ,cite orase,etc.....,in fine am incercat sa ma inregistrez am reusit cu mici dificultati (ma inregistram si nu mai stiam pe ce lume sint ) apoi incercam sami dau seama ce trebuie sa fac cum trebuie construit orasul ,pe masura ce invatam cum e cu orasul,allianta,prieteni marele HELLLP :)), dar am inceput sa am o a doua viata ,prieteni noi ,alti mai apropiati alti mai distanti dar ce am invatat aici este ca singur nu reusesti sa supravietuiesti ,deci prieteni stiu de ce :))) cu alte cuvinte GREPOLIS este o viata ,o a doua nevasta ,sot,frate,sora, sau cum vreti voi sa il denumiti dar....numai cine joaca stie cit de serios este acest joc sau cite nopti nedormite ore de asteptare sa ajunga atacul sau sprijinul ...:)) msj de ajutor sau de multumire ca a mai pastrat un oras sau ,si amagire caci l a pierdut dar toate aceste actiuni au dus la o istorie de ani buni pe grepolis prieteni de nadejde inamici pe masura ....unii doar au jucat, alti au dat tot ce e mai bun din ei aici ....pe zidul grepolis ....

Felicitari GREPOLIS din toate tarile RO,HU,GE,EN etc....

sa nu cumva sa va ginditi sa inchideti grepolis ....facem GREVA :x
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Pentru mine Grepolis este un hobi.
In el vezi persoane extraordinare ,dar si persoane care nu prea le agreezi.Grepolis este ca un meci de fotbal.Te tine in suspans tot timpul.Grepolis este ca lumea reala conosti oameni exact cum sunt in realitate dupa atitudine ,mesaje...etc.


Grepolis este ceva extraordinar pentru mine.Ma ajuta sa gandesc mult mai bine si sa fiu o persoana mai concentrat.Si este cel mai frumos joc de pe internet care l-am vazut.


PS:Nu am pus acest comentariu musai pentru monede.Am pus sa vada lumea ce inseamna un adevarat joc de strategie intelectuala.
 

DeletedUser8391

Guest
Salutare tuturor! :)
Eu voi raspunde sincer si clar la cele 3 intrebari esentiale ale acestui concurs:
"Ce a insemnat/inseamna Grepolis pentru tine"
In primul rand nu pot zice` Ce a insemnat`..deoarece Grepolis pentru mine inseamna inca foarte mult si nu pot vorbi la trecut.Am descoperit acest minunat joc pe binecunoscutul Facebook unde era afisata o reclama pe care am si dat click imediat.Nu stiu nici acu ce m-a facut sa dau click pe acea reclama pentru ca eu niciodata nu am fost pasionat de genul acesta de jocuri.Am invatat repede regulile jocului citind totul despre acesta la pagina Ajutor si am ramas placut surprins sa il inteleg si sa il joc.Ca experienta de joc am aproximativ 6-7 luni...la inceput cand am aflat de el am jucat pe toate lumile deodata..dar dupa ce aveam cate 2-3 orase pe fiecare lume imi era imposibil sa mai pot continua pe toate..asa ca am renuntat cu greu...in acea zi am fost tare suparat dar aparuse lumea Ny si aveam posibilitatea sa joc de la inceputul unei lumi in care ma puteam bucura ca pot ajunge puternic...stiti cum e..nu ai mari sanse cand nu incepi pe o lume odata cu inceputul ei,asa ca am ramas si inca la acest moment pe lumea Ny in care sunt unde mi-am dorit..adica intr-una din cele mai puternice aliante care domina aceasta lume.
Acum sa raspund ce inseamna Grepolis pentru mine: practic imi ocupa mare parte din timp , uneori influentandu-mi planurile din timpul liber,adica mai aman o iesire in oras ori fie o reprogramez in caz ca am vreun atac sau treuie sa atac la o ora anume.Grepolis pentru mine inseamna relaxare si totodata si comunicare cu prietenii facuti cu timpul pe acest joc.Grepolis este pentru mine unul din cele mai dese moduri de a-mi petrece timpul liber cu mare placere,este un joc care ma fascineaza zilnic si nu ma pot plictisi de el
"Un moment marcant din joc"
Ei bine nu credeam sa fac unele chestii pt acest joc dar le-am facut si nu imi pare rau cand ma gandesc la ele.Mai exact am avut mai multe momente marcante...Pana acum am pierdut 7 orase..am avut taria de a trece peste si cum am mai spus am ajuns unde mi-am dorit.Dar pana aici am trait multe momente stresante pot zice dar in sensul pozitiv al cuvantului si anume ca trebuia sa imi pun ceasul sa ma trezeasca in anumite ore din noapte pentru a fi online la niste atacuri ca veneau dimineata la prima ora sau exact dupa bonus..Pana sa intru in alianta Demos kratos eram foarte des atacat si eram mai tot timpul in alerta.Cand am pierdut primul oras eram asa de suparat si demoralizat incat am vrut sa renunt la joc dar datorita unor prieteni pe care mi i-am facut aici,datorita vorbelor lor de imbarbatare am ramas aici si m-a facut mai puternic dupa ce am mai pierdut alte 6 orase..nu am mai fost trist si cand pierdeam unul luam alte doua si le aparam cat puteam fara frica..am trait tot felul de emotii : am fost fericit,trist,tensionat,stresat,etc toate gratie acestui joc care ma captiveaza zilnic.
Alte momente marcante au fost si cu nevasta mea:)...au existat cateva certuri cand eram zilnic atacat si ma dedicam aproape non stop din timpul liber acestui joc ,motive intemeiate si pe buna dreptate date sotiei mele care a scos-o din minti vazand ca deseori nu ii mai dau atentie sau cand reprogramam iesiri in oras din cauza atacurilor asupra mea..cateodata ma simteam chiar sufocat.Acum sotia e mai oisnuita cu mine si cu acest joc dar tin sa va spun ca era geloasa pe acest joc:)...totusi mai ne certam noi cateodata dar nimic grav.
Am uimit-o si pe mama (de sotie nu mai zic) cand imi puneam ceasu sa sune ba pe la 4 noaptea ba la 5,6,7...imi ziceau ca nu st sanatos si ca am innebunit cu acest joc..le dau dreptate pentru ca st foarte pasionat de Grepolis si-l voi juca tot timpul cat el va exista!
"Prietenul/Prietenii facuti in joc"
Si in acest sens am ramas placut surprins sa imi fac prieteni,unii din ei prieteni la catarama si e foarte posibil ca atunci cand ma voi intoarce in tara sa ma intalnesc cu ei in realitate.Nu ma gandeam sa dau de oameni de mare caracter..aveam impresia ca oamenii din aceste jocuri online sunt toti cu doua fete si se ascund sub o identitate virtuala,credeam ca nu voi gasi oameni seriosi cu care sa pot vorbi decente si despre alte suibecte neavand legatura cu jocul.

In concluie Grepolis mi-a adus per total o buna modalitate de relaxare si de petrecere a timpului liber,m-a facut sa fiu mai tare psihic si ca mi-am facut prieteni cu care ma pot intalni in realitate nu numai in joc.Ce sa va spun..tineti-o tot asa si sa nu dispara niciodata acest joc minunat si fascinant care iti da toate trairile pe care un alt joc nu cred ca le poate sa le dea.

Cu stima si respect am povestit pentru voi eu..MiritzaMiri
 

DeletedUser

Guest
Ce nu face omul pentru 500 de galbeni. So, here it is:
Am intrat in aceasta lume plangand. Nu pentru ca moasa ori doctorul mi-ar fi tras una peste fund ci pentru ca stiu ca nu voi putea lupta cu foametea si bolile, cu razboaiele si magia neagra. As vrea sa il am aliat pe Chronos, o privire de-a lui ar fi suficienta sa pot, in acelasi timp, sa culeg grane, sa spintec hopliti sa construiesc templul si sa o farmec pe Hera. Iar sunetul coasei, al spadei al mistriei si-al harpei sa spuna-ntr-un glas: Mananca, Pradeaza, Loveste!
 

DeletedUser2553

Guest
Grepolis? DOI ani? parca a fost ieri! toate povestile incep cu a fost odata... aceasta nu pate incepe astfel! este o realitate, este parte din vietile noastre, este ceva ce a inceput cu triburile sau monsters game, dar m-a cucerit cum nici un alt joc nu a facut-o. pentru prima data am inceput sa savurez acest joc pe lumea beta undeva in luna aprilie 2010. intr-adevar este de logica, de matematica, dar nu poti sta sa calculezi mereu, unde ar mai fi joaca??? de cine am mai rade daca toate atacurile ar fi la secunda iar sprijinurile ar intra instant?? am gasit prieteni buni, am simtit gustul amar al despartirii de unii dintre ei, care au renuntat la joc. nici unul dintre ei nu a fost cucerit. de ce??? tocmai pentru ca a avut prieteni alaturi. pentru ca pe langa mesajele si chat-ul de pe joc, am inceput sa folosim si alte mijloace de comunicare, inclusiv telefoanele mobile. Multumesc lui Dumnezeu ca am gasit intelegere in sanul familiei si pot sa intru nestingherit sa continui o poveste de aproape 2 ani. care va fi sfarsitul ? SI AU TRAIT FERICITI PANA LA ADANCI BATRANETI! La multi ani Grepolis.ro, la multi ani lumea Beta!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus