Etapa a II-a a concursului de bannere

Ce banner va place cel mai mult ?

  • Concurentul nr. 1

    Voturi: 8 3,2%
  • Concurentul nr. 2

    Voturi: 5 2,0%
  • Concurentul nr. 3

    Voturi: 42 16,9%
  • Concurentul nr. 4

    Voturi: 7 2,8%
  • Concurentul nr. 5

    Voturi: 26 10,5%
  • Concurentul nr. 6

    Voturi: 3 1,2%
  • Concurentul nr. 7

    Voturi: 4 1,6%
  • Concurentul nr. 8

    Voturi: 4 1,6%
  • Concurentul nr. 9

    Voturi: 4 1,6%
  • Concurentul nr. 10

    Voturi: 13 5,2%
  • Concurentul nr. 11

    Voturi: 2 0,8%
  • Concurentul nr. 12

    Voturi: 6 2,4%
  • Concurentul nr. 13

    Voturi: 11 4,4%
  • Concurentul nr. 14

    Voturi: 3 1,2%
  • Concurentul nr. 15

    Voturi: 8 3,2%
  • Concurentul nr. 16

    Voturi: 3 1,2%
  • Concurentul nr. 17

    Voturi: 1 0,4%
  • Concurentul nr. 18

    Voturi: 1 0,4%
  • Concurentul nr. 19

    Voturi: 1 0,4%
  • Concurentul nr. 20

    Voturi: 3 1,2%
  • Concurentul nr. 21

    Voturi: 56 22,6%
  • Concurentul nr. 22

    Voturi: 0 0,0%
  • Concurentul nr. 23

    Voturi: 2 0,8%
  • Concurentul nr. 24

    Voturi: 1 0,4%
  • Concurentul nr. 25

    Voturi: 1 0,4%
  • Concurentul nr. 26

    Voturi: 3 1,2%
  • Concurentul nr. 27

    Voturi: 3 1,2%
  • Concurentul nr. 28

    Voturi: 4 1,6%
  • Concurentul nr. 29

    Voturi: 11 4,4%
  • Concurentul nr. 30

    Voturi: 0 0,0%
  • Concurentul nr. 31

    Voturi: 3 1,2%
  • Concurentul nr. 32

    Voturi: 9 3,6%

  • Total votanți
    248
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
No. 21, opțiunea mea;
Votat cu 2 mâini + lobby aferent.

Poate puțintel prea încărcat, dar culorile calde fac toți banii!

Felicitările mele!
 

DeletedUser

Guest
1. Felicitări concurenţilor, deoarece nu şi-au dezvăluit identitatea.
2. Dacă-mi amintesc bine, la crearea chestionarului pe vBulletin se poate bifa opţiunea să se poată vedea cine ce a votat. Ar trebui verificat, dacă nu se cere prea mult ca voturile de pe forum să fie verificate şi să fie juctori existenţi (eventual activi) în joc. E normal ca voturile care contează să fie ale celor care joacă. PLus de asta ar f de bun-gust să se anuleze voturile asupra lucrării proprii :)
3. Îmi pare rău pentru două dintre imaginile care nu au ajuns în concurs, chiar meritau.

PS: dinnot, the road to elegance is filled with simplicity ;)
 

DeletedUser

Guest
Felicitari tuturor si-mi pare rau ca a trebuit sa aleg unul singur.A fost o alegere grea.
 

DeletedUser

Guest
ma prost ca mine nu am vazut!!! am vrut sa votez cu concurentu numaru 21 si am votat cu 20 :(:(:(
 

DeletedUser

Guest
ai dreptate QuenOfHell chiar nu e nimic in neregula cu banneru tau e chiar foarte frumos felicitari chiar daca nu a fost pus :D:D:D
 

DeletedUser

Guest
nu stiu dc nu a fost admis cataline e chiar reusit dupa parerea mea:)
 

DeletedUser

Guest
Pentru cei care folosesc mail prin yahoo eu unul cred ca attachul micsoreaza imaginea.Cel putin cu bannerul meu asta am inteles ca s-a intamplat dupa ce mi-au spus adminii.Cred ca au fost pusi doar cei care au pus linkul bannerului fara attach.Eu unu am pus ambele si oricum nu apare bannerul meu acolo...

Oricum nu cred ca s-a votat talentul celui care a facut bannerul ci mai mult ideea.Cine a avut idee buna probabil va castiga:p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Lucky, micsorarea imaginilor este facuta de interpretoarele de imagine (de exemplu daca iti pui o imagine la avatar, s-ar putea ca sistemul sa o redimensioneze ca sa se incadreze in anumite specificatii). Cand atasezi fisiere insa intr-un mail, acestea sunt tratate ca si fisiere generice, nu ca si imagini. Redimensionarea deci este imposibil sa se faca. Yahoo-ul nu "redimensioneaza" imaginile atasate. :) Incearca sa-ti trimiti o imagine atasata ca si email tie si downloadeaz-o din mailul primit. Vei vedea ca va fi aceeasi imagine.

Cat despre partea cu ideea, cred ca ai dreptate. Din ce observ eu se tine mai putin cont daca bannerul are ceva de-a face cu grepolis sau nu. Plus de asta, este mult mai greu sa customizezi o imagine deja existenta (cum ar fi bannerul vechi) decat sa dai copy-paste la ceva wallpaper frumos, sa pui un text peste si gata :D Dar nah, este democratie, traim intr-o tara libera. :p

Numai bine!
 

DeletedUser

Guest
nu stiu prea bine care e politca la noi in tara, dar stiu ca exista acel drept de copyright care spune ca tu ca firma nu poti utiliza o imagine, fie ea si prelucrata, fara a cumpara acest drept in prealabil ....
sa completez, ma refer la imagini luate de pe net sau layere sau rendere, daca este vorba de o imagine pentru care firma are deja acel drept, atunci aceasta se poate modifica atat timp cat nu i se adauga elemente "straine" din alte imagini

cu toate insa felicitari tuturor chiar s-au facut mult mai multe bannere decat in tari unde se considera ca numarul de jucatori activi ar fi mult mai mare, si foarte multe chiar au potential :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Eu zic ca numerele 10 si 3 sunt cele mai bune si cele mai reusite....Dar totusi am votat nr 10.......Mi se pare cel mai reusit, si ca cel care l-a facut, a reusit sa armonizeze tema grepolis cu tema iernii.....VOTE NR.10
 

DeletedUser

Guest
deci eu am citit pana la pagina 4 si nu am votat pe nimeni deoarece o fi fost concursul gresit conceput dar nici voi cei care ati postat nu taceti din gura. dupa cum spuneati mai sus Traim in Romania si ne place sa ne certam aiurea, sa furam si sa batjocorim. sincer din cate postari am vazut pe acilea doar cativa au spus cuvinte de felicitare si ma enumar acum si eu printre aceeia. deci dragilor felicitari tuturor care ati participat indiferent daca banerul a fost sau nu pus pe forum si va urez succes in continuare in joc.

PS: si eu sunt admin pe un forum dar asta nu conteaza. nimeni nu e perfect cu toti avem defecte.
 

DeletedUser

Guest
De necrezut

:mad: Ce e asta nu imi vine sa cred deci doar vreo 31 de concurenti din cate milioane de jucatori sunt in romania. da-o incolo de treaba din romania doar 31 au respectat conditiile si sunt ,,frumoase'' cand unele nici nu au schimbari ce au schimbat o culoare asta chiar e bataie de joc!!!!!!!!!!!
 

DeletedUser

Guest
Presupun ca tu nu stii sa lucrezi in photoshop si crezi ca se face atat de usor ca nuì munca deloc.Trebuie sa ai imaginatie,sa te pricepi cat de cat si nu se face cu una cu doua lol.E multa munca.
 

DeletedUser

Guest
Lucky, micsorarea imaginilor este facuta de interpretoarele de imagine (de exemplu daca iti pui o imagine la avatar, s-ar putea ca sistemul sa o redimensioneze ca sa se incadreze in anumite specificatii). Cand atasezi fisiere insa intr-un mail, acestea sunt tratate ca si fisiere generice, nu ca si imagini. Redimensionarea deci este imposibil sa se faca. Yahoo-ul nu "redimensioneaza" imaginile atasate. :) Incearca sa-ti trimiti o imagine atasata ca si email tie si downloadeaz-o din mailul primit. Vei vedea ca va fi aceeasi imagine.

Pai deci inseamna ca ceva tot s-a intamplat.Eu unul am trimis mail si cu linkul unde am uploadat imaginea:http://img444.imageshack.us/img444/9615/bannergk.jpg dar in acel mail am atasat si banneru.De la nihilus am primit urmatoarea imagine:
catagm.jpg
insa eu unul garantez ca e una si aceiasi imaginea si cea din banner si cea atasata...nu aveam de ce sa fac 2 identice de dimensiuni diferite:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus