Etapa a II-a a concursului de bannere

Ce banner va place cel mai mult ?

  • Concurentul nr. 1

    Voturi: 8 3,2%
  • Concurentul nr. 2

    Voturi: 5 2,0%
  • Concurentul nr. 3

    Voturi: 42 16,9%
  • Concurentul nr. 4

    Voturi: 7 2,8%
  • Concurentul nr. 5

    Voturi: 26 10,5%
  • Concurentul nr. 6

    Voturi: 3 1,2%
  • Concurentul nr. 7

    Voturi: 4 1,6%
  • Concurentul nr. 8

    Voturi: 4 1,6%
  • Concurentul nr. 9

    Voturi: 4 1,6%
  • Concurentul nr. 10

    Voturi: 13 5,2%
  • Concurentul nr. 11

    Voturi: 2 0,8%
  • Concurentul nr. 12

    Voturi: 6 2,4%
  • Concurentul nr. 13

    Voturi: 11 4,4%
  • Concurentul nr. 14

    Voturi: 3 1,2%
  • Concurentul nr. 15

    Voturi: 8 3,2%
  • Concurentul nr. 16

    Voturi: 3 1,2%
  • Concurentul nr. 17

    Voturi: 1 0,4%
  • Concurentul nr. 18

    Voturi: 1 0,4%
  • Concurentul nr. 19

    Voturi: 1 0,4%
  • Concurentul nr. 20

    Voturi: 3 1,2%
  • Concurentul nr. 21

    Voturi: 56 22,6%
  • Concurentul nr. 22

    Voturi: 0 0,0%
  • Concurentul nr. 23

    Voturi: 2 0,8%
  • Concurentul nr. 24

    Voturi: 1 0,4%
  • Concurentul nr. 25

    Voturi: 1 0,4%
  • Concurentul nr. 26

    Voturi: 3 1,2%
  • Concurentul nr. 27

    Voturi: 3 1,2%
  • Concurentul nr. 28

    Voturi: 4 1,6%
  • Concurentul nr. 29

    Voturi: 11 4,4%
  • Concurentul nr. 30

    Voturi: 0 0,0%
  • Concurentul nr. 31

    Voturi: 3 1,2%
  • Concurentul nr. 32

    Voturi: 9 3,6%

  • Total votanți
    248
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
e multa munca, dar cand o faci degeaba iti vine draci

Mie-mi spui? :D:D:D:D
Relax! In toate concursurile apare tensiune si nervi. Nu te stresa, suntem aici sa ne distram. Iese, bine! Nu iese, iarasi e bine! Important e sa fii tu multumit de ceea ce ai facut si data viitoare sa incerci sa faci mai bine.
Eu unul nu pot spune ca nu sunt putin dezamagit, dar asta este. Acuma ce pot face? Propaganda, circ, comentarii, injurii? Nu rezolv absolut nimic - poate doar atrag pareri negative in directia mea!

Privitor la ce zicea cineva mai departe cu felicitarile - bravo celor care chiar s-au straduit si au muncit la bannerul lor. Am vazut unele lucrari unde se vede clar acea munca. Altora le pot sugera insa sa se straduiasca mai mult data viitoare si sa nu trimita ceva "facut in 5 minute" la repezeala "ca sa sa simta si ei ca au participat". No offense, nu cred ca am zis nimic lipsit de bun simt aici - cunosc deja sistemul, nu este primul forum unde se organizeaza concursuri de genul.

Edit: Lucky, incearca sa-ti trimiti un mail tie si vezi daca iti redimensioneaza imaginea. :) Vei vedea ca nu se intampla chestia asta... daca se intampla, scuzele de rigoare si o sa fac personal acest experiment ca sa ma conving si eu. Mi se pare imposibil din motivele specificate in post-ul meu anterior - insa iti inteleg si tie frustrarea. :) E nasol cand se intampla chestii de genul, insa nu cred ca adminii sunt de vina. Eu am trimis imaginea atasata simplu, exact ca si tine (dupa ce am verificat-o de vreo 5 ori) si a fost ok. Si sunt foarte nou pe forum (de mai putin de o saptamana), deci "nu am pile" :)))

Numai bine la toata lumea!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
salutare,
e tare ciudata acea redimensionare de care vorbeste Lucky.
Lucrez in photoshop (sau mai bine zis prelucrare de imagine) din 1992 si nu am intilnit nicodata asa ceva.
Poate a facut el ceva gresit. Explicatii ar fi, insa nu are rost sa le insir acum si aici.

Ii felicit pe toti cei care au lucrat cite un banner.
 

DeletedUser

Guest
Ei bine Leo tu mai inteles gresit.Eu unul nu vreau sa incep acuma cu oftica ca de ce nu mi l-au luat s-au alte chestii ca oricum nu as fi castigat...vreau doar sa aflu ce s-a intamplat...ma gandesc...poate browserul o fi citit gresit marimea imaginii?....o sa mai incerc cateva chestii poate reusesc sa deslusesc misterul
 

DeletedUser

Guest
Scuze pentru dublu post dar cred ca am aflat cum sta treaba insa ceea ce cred eu e putin cam absurd.

Eu unul in general folosesc google chrome insa ca sa verific dimensiunea imaginilor folosesc internet explorer.Mi-am trimis un mail cu acelasi banner folosind browserul internet explorer.Rezultatul a fost bun deoarece imaginea atasata avea aceleasi dimensiuni cu ce reala.Dupa ce am trimis mailuri cu mai multe imagini de pe acelasi browser si am vazut ca toate aveau dimensiunea corecta m-am gandit sa trimit un mail folosind browserul Google Chrome(care l-am folosit si la trimiterea mailului).Rezultatul a fost micsorarea imaginii la dimensiunea 800x101.Totusi nu am fost sigur pe mine asa ca am mai dat inca de 2 ori mailul de pe google chrome si de 2 ori de pe internet explorer fiecare avand aceleasi rezultate.

In concluzie eu cred ca vinovatul este browserul google chrome oricat de absurd ar parea.Va rog sa incercati si voi browserul deoarece eu inca sunt confuz:confused:
 

DeletedUser

Guest
Incearca sa trimiti o imagine cu dimensiuni mari ca si bannerul....mie unu asta mi se intampla...:confused:
 

DeletedUser

Guest
:)) off copii....
sa vezi dimensiunile e deajuns sa tii mouse-ul pe iconita sau numele fisierului si-ti arata singurel dimensiunea
dovada.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
alandala sa sti ca nu mi-am dat seama in toti cei 8 ani de cand am calculator:)

Acum uitati exact ce se intampla...am facut un video il puteti vedea pe http://www.youtube.com/watch?v=od-Q264DV3g .Stiu ca calitatea nu este tocmai buna dar daca va uitati atent puteti vedea dimensiunile cel putin cu aproximatie si in + am scris si eu dimensiunile acestora in notepad...
 

DeletedUser

Guest
Asta e tot ce am putut gasi de filmat de pe net si il am de cand ma jucam eu incercand sa fac un post de televiziune online:))...oricum inca mai astept raspuns...voua chiar nu vi se intampla asta cand trimiteti mail de pe google chrome?
 

DeletedUser

Guest
Bannerul concurentului 3, în opinia mea este de nota 10, foarte frumos .
Felicitări tuturor !
 
Ultima editare de un moderator:

Nihilius

Membru activ
Castigatorii concursului de bannere sunt :

fastdav - Locul 1

Concurent21.jpg


Leo17 - Locul 2

Concurent3.jpg



EPSOLIA - Locul 3


Concurent5.jpg


Felicitari lor, felicitari tuturor celor care au participat la acest concurs.
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
Sincere felicitari tuturor participantilor si din partea mea. M-au sursprins calitatea imaginilor si imaginatia unora.

Felicitari, bine-nteles si celor 3 castigatori.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus