Eroi

  • Autor subiect DeletedUser649
  • Data de început

DeletedUser

Guest
da

nu mai comparati triburile cu grepolis. e o alta treaba aici. sa bagi un conducator ca Ahile, nu aveti minotauri hidre si alte unitati mitice ei ce sunt soldati?obisnuiti ?ganditi inainte sa postati

si tu ar fi bine sa gandesti.minotaurii ii faci cu zecile, un erou(conducator de armata) este doar unu singur.
Sau poate Leonidas mai avea un frate geaman:)) sau mai multi,cine stie:))
 

DeletedUser

Guest
pro
dar sa aiba nume si fiecare sa aiba anumite abilitati care sa difere
 

DeletedUser

Guest
propun sa se introduca eroi de exemplu ahile,hercule etc care sa aiba anumite puteri cum ar fi:
-daca il ai pe ahile si este in armata atacatoare inamicul sa piarda 10% din armata
-daca il ai pe hercule sa moara o unitate mitica sau mai multe la intamplare

si asa mai departe

si eroii sa se faca pe favoruri divine cum e la zeul hera:
S-a născut încă un falnic luptător. Hera vrea binele oraşului.

acest luptator sa fie un erou dar sa coste mai multe favoruri vreo 200 si fiecare zeu sa aiba aceasta obtiune
1.Detaliaza mai bine ideea,adica ce ne poate aduce fiecare..Daca vrei ca eroi sa fie dupa zei...este pierdere de timp
2.Si ce vrei sa faci cu ei?
~Sa ii recrutam la cazarma
~Sa ii avem la templu>Eroi(sa bage sectiune noua...)
~Sa existe o noua cladire...
3.Dupa ce construiesti mai bine ideea ta,am sa zic daca sunt Pro sau Contra
 

DeletedUser

Guest
Pro , ideea e ok.
Ar fi mai interesant jocul si vb aia armata trebuie sa aiba un conducator :D
 

DeletedUser

Guest
Pro , ideea e ok.
Ar fi mai interesant jocul si vb aia armata trebuie sa aiba un conducator :D

Armatele au deja conducatori: Comandantul si Capitanul. ;)
E drept ca numai cei ce platesc bani reali pot sa ii aiba... dar exista.
 

DeletedUser

Guest
hm..

Eu n-am jucat triburile, dar am jucat civilisation ( de la prima versiune) si era un concept interesant acolo. ( O paranteza, am propus prin alta parte un concept de barbari, care sa intervina in joc, un concept interesant, dar slab valorificat in civilisation)

E putin probabil sa nu apara la un moment dat acest concept de erou, pentru ca "o cere jocul", ca sa zic asa... Se leaga de antichitate, se leaga de modelul de joc... Ce mai, e de aici pur si simplu. E ca si cum am juca fara zei... Mai greu e de implementat...

Propunere :
- eroul va trebui sa fie unul de jucator
- va trebui "nascut" - de preferat ajutat de zei, apoi antrenat (misiuni) -> de unde si limitare la numar exact numarul de zei.
- construit eventual ceva si pentru el ( o casa speciala, o statuie)
- ciclu de viata limitat , dar sa se poata relua procesul... ( doar e muritor)
- puteri deosebite in toate actiunile soldatilor actuali, dar nu asa de mari cat sa strice jocul
 

DeletedUser

Guest
aha

Armatele au deja conducatori: Comandantul si Capitanul. ;)
E drept ca numai cei ce platesc bani reali pot sa ii aiba... dar exista.

gata sefu ma duc sa ma angajez sa am si eu bani sa ma joc online:)).
mai bine ar face astia contul premium ca atunci cand il activezi sa iti dea direct 200 de sate si sa ne lasam si de joc.
asa cred ca as da si eu bani pe premium.
"si asa nu am ce face cu ei"
 

DeletedUser

Guest
Eu n-am jucat triburile, dar am jucat civilisation ( de la prima versiune) si era un concept interesant acolo. ( O paranteza, am propus prin alta parte un concept de barbari, care sa intervina in joc, un concept interesant, dar slab valorificat in civilisation)

E putin probabil sa nu apara la un moment dat acest concept de erou, pentru ca "o cere jocul", ca sa zic asa... Se leaga de antichitate, se leaga de modelul de joc... Ce mai, e de aici pur si simplu. E ca si cum am juca fara zei... Mai greu e de implementat...

Propunere :
- eroul va trebui sa fie unul de jucator
- va trebui "nascut" - de preferat ajutat de zei, apoi antrenat (misiuni) -> de unde si limitare la numar exact numarul de zei.
- construit eventual ceva si pentru el ( o casa speciala, o statuie)
- ciclu de viata limitat , dar sa se poata relua procesul... ( doar e muritor)
- puteri deosebite in toate actiunile soldatilor actuali, dar nu asa de mari cat sa strice jocul


interesant :)
 

DeletedUser

Guest
Sunt multe raspunsuri PRO--->Aceasta idee se va trimite la InnoGames?
 

DeletedUser

Guest
Este foarte frumoasa idea asta cu eroii....cine stie poate in vitor cei de la InnoGames o sa o puna in pan tema asta:X
 

DeletedUser

Guest
PRO 100% buna idee mai trebuie lucrata putin si va fi buna de trimis la cei de la InnoGames...... good job!:)
dc sa fie ca pe triburile?
cand poate sa fie ca pe grepolis! :rolleyes: adica ceva nou!
Caracteristicile eroului:
numele sa fie la alegere(gheorghe ion vasile vasilica tastaman gheorghe jgeab etc)
skilluri:

1. lvl 1 1% bonus armelor cu bataie lunga
2. lvl 1 1% bonus armelor neascutite
3. lvl 1 1% bonus armelor ascutite
4. lvl 1 1% viteza pe uscat
5. lvl 1 1% viteza pe mare
6. lvl 1 0.1 favoruri pe ora
7. lvl 1 30 aparare arme neascutite
8. lvl 1 30 aparare arme ascutie
9. lvl 1 30 aparare arme cu bataie lunga
10. lvl 1 30 atac arme neascutite(odata ales acest tip de atac nu mai poti folosi 11 si 12)
11. lvl 1 30 atac arme ascutite(odata ales acest tip de atac nu mai poti folosi 10 si 12)
12. lvl 1 30 atac cu bataie lunga(odata ales acest tip de atac nu mai poti folosi 10 si 11)
acestea sunt doar exemple sa nu credeti ca la nivelul doi al eroului veti upgrada toate cele 12 skilluri
ci doar cateva din ele(in functie de cate puncte va alege echipa grepolis atunci cand un erou avanseaza un nivel .doar daca se va intampla asa ceva :)) )

1. lvl 2 2% bonus armelor cu bataie lunga
2. lvl 2 2% bonus armelor neascutite
3. lvl 2 2% bonus armelor ascutite
4. lvl 2 2% viteza pe uscat
5. lvl 2 2% viteza pe mare
6. lvl 2 0.2 favoruri pe ora
7. lvl 2 60 aparare arme neascutite
8. lvl 2 60 aparare arme ascutie
9. lvl 2 60 aparare arme cu bataie lunga
10. lvl 2 60 atac arme neascutite(odata ales acest tip de atac nu mai poti folosi 11 si 12)
11. lvl 2 60 atac arme ascutite(odata ales acest tip de atac nu mai poti folosi 10 si 12)
12. lvl 2 60 atac cu bataie lunga(odata ales acest tip de atac nu mai poti folosi 10 si 11)
si asa mai departe

la fiecare lvl pe care il face eroul tau primesti un numar de puncte pe care le distribuie cum doreste in oricare din cele 12 skilluri(skillurile sunt facute decat asa demonstrativ...echipa grepolis le poate modifica dupa bunul lor plac)

experienta erou:

bara eroului tau incepe de la 0% ---> 100%
experienta se va calcula asa:
sa zicem ca trimiti un atac, si omori 10 sabieri, bara de experienta a eroului tau va arata cam asa
10%--->100%
dai un alt atac si omori 10 calareti bara de experienta a eroului tau va arata cam asa
40%--->100%
experienta nu se calculeaza in functe de cate trupe omori ci in functe de cata populatie necesita trupa distrusa de tine spre exemplu o catapulta va da 15% exp

dupa ce eroul tau avanseaza la nivelul 2 primeste 1 punct/2/3/4/5/etc pe care le poate folosi pt asi imbunatatii abilitatiile
la nivelul 2 experienta nu va mai fi la fel
spre exemplu daca omori 10 sabieri eroul tau nu va mai primi tot 10% ci va primi decat 5% pt ca are nevoie de o unitate care ocupa populatie 2
la nivelul 5 al eroului prin distrugerea unui catapulte va primi 3% exp
deoarce eroul tau are nevoie de o unitate care ocupa populatie 5:
catapulta 15 populatie eroul necesita 5 populatie pentru 1%:
15:5=3% experienta

si asa mai departe :)
astept alte pareri!

usor nu ?:D

*'''Ce zici daca imbunatatesc putin ideea?.......... eroul sa fie ca si un comandant al armatei sa creasca nivelele asa cum a spus p.player ......doar ca sa fie ca si un luptator doar ca mai puternic si caruia ii creste puterea odata cu nivelul..... sa aiba bonusul lui.... care nu creste........ el sa poata muri...... cand trei sferturi din armata este distrusa el moare si daca vrei altul fa-ti ..... acesta se va recruta din cazarma si trebuie cercetat ......... fiecare zeu va avea eroul propriu cu bonus si atac , defensiva in fata armelor neascutite , ascutite si cu bataie lunga diferite .......cercetarea lui nu va costa puncte de cercetare, dar facerea lui va fi destul de scumpa.......'''

nu mai comparati triburile cu grepolis. e o alta treaba aici. sa bagi un conducator ca Ahile, nu aveti minotauri hidre si alte unitati mitice ei ce sunt soldati?obisnuiti ?ganditi inainte sa postati

*'''Defapt ......... avem minotauri , hidre si inca mai multe....... se vede ca ori ai vreo 10-11 ani, ori ai inceput ieri sau alaltaieri si vrei sa te dai smecher pe forum dar citeste si asta: http://wiki.ro.grepolis.com/wiki/Zei '''

Eu n-am jucat triburile, dar am jucat civilisation ( de la prima versiune) si era un concept interesant acolo. ( O paranteza, am propus prin alta parte un concept de barbari, care sa intervina in joc, un concept interesant, dar slab valorificat in civilisation)

E putin probabil sa nu apara la un moment dat acest concept de erou, pentru ca "o cere jocul", ca sa zic asa... Se leaga de antichitate, se leaga de modelul de joc... Ce mai, e de aici pur si simplu. E ca si cum am juca fara zei... Mai greu e de implementat...

Propunere :
- eroul va trebui sa fie unul de jucator
- va trebui "nascut" - de preferat ajutat de zei, apoi antrenat (misiuni) -> de unde si limitare la numar exact numarul de zei.
- construit eventual ceva si pentru el ( o casa speciala, o statuie)
- ciclu de viata limitat , dar sa se poata relua procesul... ( doar e muritor)
- puteri deosebite in toate actiunile soldatilor actuali, dar nu asa de mari cat sa strice jocul

*'''imi place cum gandesti......... buna idee...... dar mai trebuie slefuita putin si o sa fie OK.

Poate cineva sa trimita ideea la Inno???? mie mi se pare perfecta de implementat...'''
 

DeletedUser1044

Guest
Sa nu aiba nume...pur si simplu erou....ca eroi sunt multi

Ba sa aiba nume
sa fie de exemplu vro 5-7 asa si u iti alegi 2 de acolo.
DAu exemple de eroi:
perseu
Ahile
Heracle
Tezeu
Dedal si Icar
Castor si Polux
Belerofon
Asclepio
Meleagru

DACA SE IMPLEMENTEAZA IDEEA DE EROI AR FI SUPER
SI SA AVEM NISTE OPTIUNI:
ZEUL SA FIE :
BUN IN ATAC
BUN IN APARARE
PRADATOR DE RESURSE
CU STRATEGII ALESE
PUTERNIC
SI ASA MAI DEPARTE
si ficeare sa isi aleaga 2-3 optiuni la eroul lui
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
sper ca s-a deranjat cineva sa trimita ideea la Inno............. ca altfel..... vorbim aici degeaba:)
 

DeletedUser

Guest
la fiecare lvl pe care il face eroul tau primesti un numar de puncte pe care le distribuie cum doreste in oricare din cele 12 skilluri(skillurile sunt facute decat asa demonstrativ...echipa grepolis le poate modifica dupa bunul lor plac)

Ideea ta este interesanta P.player, dar totusi nu e deloc originala. Eroul este Paladinul de pe Triburile, iar skiluri sunt indemanarile de pe The West. Ce facem ? Combinam jocurile ?
Jocul este deja foarte complex si parerea mea este ca e foarte bine asa.
Propunerea initiala a lui mistery0 e mult mai buna.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
pot sa fac eu un rezumat al tuturor reply-urilor din acest topic? sa vedem cam cum ar veni ideea?
 

DeletedUser

Guest
Ne raspunde un admin?

sper ca s-a deranjat cineva sa trimita ideea la Inno............. ca altfel..... vorbim aici degeaba:)

Vorbiti degeaba. Singurele sugestii pe care Innogames le ia in seama sunt cele venite de pe serverele beta, cele germane si engleze [.com]. Acolo este dezvoltat jocul. Pe celelalte servere Innogames face doar bani.

Daca, intamplator, developerii aveau de gand sa introduca astfel de unitati, ar fi trebuit s-o faca deja.
 
Sus