E corect asa ceva?

  • Autor subiect DeletedUser12200
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser12200

Guest
E corect sa primesc ban 10 zile atacabil ca am vorbit cu un rival prin cuvantul "Gay" ?
E corect ca cine da primu' report la mesaj sa scape? si el a folosit cuvinte destul de urate dar a scapat ca eu nu am vrut sa apelez la "report" .
E corect ca tot eu, cel care baga saptamanal peste 8.000.000 lei vechi in grepolis sa primesc ban asa mare si aspru din nimic?
Daca CNA-ul supervizorul mass-mediei nu interzice cuvantul Curva, Gay, aici sa fie pedepsit?
Nu este o insulta, o jignire, un limbaj ofensator, este o realitate!

EDITAT

Las la aprecierea voastra daca este corect cum s-a procedat
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13636

Guest
Eu stiam ca se dau cateva puncte de penalizare pentru insulta prin mesagerie privata :-O e prima oara cand aud de ban pe 10 zile pentru un report la mesaj.
Oricum mi se pare ca e cam aspra pedeapsa avand in vedere ca pentru bot e sanctiune la prima abatere de 7 zile.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12200

Guest
Pozele cu ticketele au fost sterse, pentru cine vrea sa stie pm me
 

DeletedUser12200

Guest
da, foarte sigur, poti ruga un admin sa faca publice tranzactiile mele, chiar am dat vreo 2 tickete de 600 de monede doar colegiilor de pe insula
 

DeletedUser12328

Guest
Din punctul meu de vedere nu este corecta aceasta pedeapsa; iti recomand sa faci tiket la nemti ;) ei sunt cei mai corecti ...
In regulament scrie clar ca jignirile sunt interzise...insa aceasta regula are scapari pt ca nu precizeaza ce jigniri sunt interzise......ma rog , apelativul "gay" cu atat mai mult nu mi se pare o jignire, aceasta categorie de oameni ajungand sa aiba chiar drepruri in unele tari: sa infieze copii etc :)

Sunt curios ...pe ce lume ai luat tu ban?
Mai bine il faceai "noob" pe respectivul jucator .....ca e permis acest cuvant ;)

10 zile atacabil? Pfffff ...iar cei ce folosesc bots sau alte programe iau 7 zile atacabil....in unele cazuri :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
boss.. tie nu iti ajung 25k monede.. iti trebuie cate 50k ??... pff.. la cati bani ai bagat .. imi pare rau pt tine ca ai luat ban ;)
 

DeletedUser13884

Guest
...nu este corect deloc...unii chiar sunt nesimtiti
 

DeletedUser

Guest
Din punctul meu de vedere nu este corecta aceasta pedeapsa; iti recomand sa faci tiket la nemti ;) ei sunt cei mai corecti ...
In regulament scrie clar ca jignirile sunt interzise...insa aceasta regula are scapari pt ca nu precizeaza ce jigniri sunt interzise......ma rog , apelativul "gay" cu atat mai mult nu mi se pare o jignire, aceasta categorie de oameni ajungand sa aiba chiar drepruri in unele tari: sa infieze copii etc :)

Sunt curios ...pe ce lume ai luat tu ban?
Mai bine il faceai "noob" pe respectivul jucator .....ca e permis acest cuvant ;)

ai dreptate in cea ce priveste cuvantul gay.. din cate stiu in Rusia e legala casatoria intre gay ??.. dar ce sa ne faci noi romani suntem cu 100 de ani in urma.. orice cuvant la unele persoane li se pare o jignire..
 

DeletedUser9247

Guest
Nu inteleg de ce unele persoane se agita . De unde stiti ca nu va minte.
Cum sa spui ca bagi 3200 de lei pe luna?:|
 

DeletedUser12328

Guest
Nu inteleg de ce unele persoane se agita . De unde stiti ca nu va minte.
Cum sa spui ca bagi 3200 de lei pe luna?:|


Nu asta e greu de crezut.....mai greu de crezut e cum mama drq sa i-a ban un jucator timp de 10 zile pe atacabil , pt simplul fapt ca ii spune unui alt jucator , apelativul "gay".

Ce iti recomand eu , asice , e sa faci tiket la nemti , doar ei iti pot rezolva problema si doar in ei poti avea incredere ....;))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13940

Guest
Si mie se pare o stupizenie ca fraierii care injura scapa, vorba aia:Hotul neprins negustor cinstit sau hotul striga mai tare hotul.

Dupa parerea mea nu trebuie sa-ti faci sange rau se mai intampla.La cati bani ai poti sa incepi din nou daca acest cont e banat sau daca esti mandru si ai fost vranbi, as lasa in voia sortii contul si nu mai joci sau te apuci sa te joci un joc rival sa vada si ei ce au pierdut.
 

DeletedUser6277

Guest
Joc grepolis de mult timp si asta e ultima
Auzi aici:
"Si da, cine da raport primul scapa, pt. o vreme, pt. ca teoretic dupa deblocare al doilea face el raport si se inverseaza rolurile."
In primul rand daca stai si te gandesti aceasta pedeapsa la un jucator care bag si ceva bani nu isi are rolul
Si eu ma las de grepolis din cauza multor gesturi inclusi si uni admini pe aici
Grepolisu incepe sa isi piarda playeri
 

DeletedUser12328

Guest
Vad ca se sterg postarile.....dc oare? Deranjeaza pe cineva?
Banuiesc,asice, ca deja ti-ai luat si o mustrare ceva , de la domnii moderatori :))
 

DeletedUser13940

Guest
Dupa parerea mea, colegul care a creat acest topic are perfecta dreptate.Da e adevarat ca intr-un joc nu trebuie sa se vorbeasca ca pe mahala, dar acesti papa lapte, care fug imediat la mama trebuie avertizati intr-un fel(prin lichidarea orasului), sau daca sunt smecheri sa arate ce pot.
 

DeletedUser

Guest
Va dau si eu un exemplu :

Jucatorul X il anunta pe jucatorul Y despre faptul ca in 2 ore va primi ban, scriindu-i "in 2 ore ai ban, bro...". ( sa remarcam faptul ca X avea deja siguranta ca Y va fi banat) . In conversatia celor doi nu s-au folosit injurii.
Jucatorul Y a primit intr-adevar ban.
Am facut tiket si am intrebat cum este posibil ca jucatorul X sa stie despre viitorul ban.
Care a fost raspunsul? foarte previzibil..."ne pare rau dar nu putem da astfel de informatii despre conturile altor jucatori"
Pai...eu nu am intrebat de contul altui jucator ci de eventuale pile sau scurgeri de informatii. pfff....

Sper ca acest topic sa ramana pentru a avea posibilitatea de a posta astfel de situatii, care exprima critici la adresa celor care modereaza/administreaza jocul. Criticile sunt constructive, nu ...? :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
nu am pus problema corectitudinii aplicarii banului, ci problema informatiei pe care o avea jucatorul X. de ce si de unde detinea o astfel de informatie? nu am facut acuzatii, ci am folosit cuvantul "eventuale". Am sesizat faptul ca intrebarea mea nu a primit raspuns. Mai bine raspundeati "nu stim", "nu exista dovezi in acest sens".
La intrebarea "ce mai faci ?" mi s-a raspuns "Ghita e plecat"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9563

Guest
Pentru ca echipa de moderare a acestui joc sa scape de toate acuzele astea de partinire in favoarea unor jucatori si sanctionare excesiva a altora , ar trebui sa se rezume doar la moderarea jocului fara a mai avea conturi pe lumile Grepolis.
Sint prea multe acuzele ca anumite aliante si jucatori sint lasate/lasati sa faca ce vor ,inclusiv folosirea de programe ilegale,cu acordul moderatorilor acestui joc.Am renuntat de tot la acest joc tocmai din cauza ca nu mai sint dispus sa imi pierd timpul intr-un joc unde unii pot trisa cum vor si altii sint pedepsiti pentru ca atrag atentia asupra acestor magarii.Acum ma astept sa fiu iar sanctionat pentru ce am scris , dar putin imi pasa.Nu mai au ce sa imi faca decit sa imi baneze permanent contul de pe forum , avind in vedere ca am cerut sa imi fie sters contul de pe forum si mi s-a spus ca nu se poate,banarea contului chiar m-ar bucura.Macar asa scap de tot de murdaria de pe Grepolis Romania.
Imi pare rau ca acest joc a ajuns sa fie murdarit de unii jucatori si de echipa de moderare.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus