"Durata de viata" a LUMII ALPHA

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser6187

Guest
Sustin Acest punct de vedere.

Din raspunsul lui Zburlici de mai sus

, avand in vedere ca "usile sunt inchise in Alpha",
avand in vedere ca avem o castigatoare (4 minuni - Macedonia - Felicitari!),

MAI ARE ROST SA CUMPAR MONEZI DE AUR?

MAI ARE ROST SA JUCAM?

Sau doar stam "la o sueta" pana incepe Lumea Eroilor (29.02.2012)??? Poate "dam si un reset mic"???


P.S. Scuzati tonul, dar... na... :)


Eu zic sa cumparati monezi de aur pana mai raman 1001 jucatori
 

DeletedUser

Guest
Pai inseamna ca nu are niciun rost sa mai platim conturile PREMIUM, daca luptele nu merg mai departe...
 

DeletedUser

Guest
sunt foarte calm prietene, nu ti-ai dori sa ma vezi nervos...Din moment ce s-au inchis inregistrarile pe lumea alpha a inceput numaratoarea inversa. Trebuie sa stam cu ochii pe clasament sa vedem cati au mai renuntat la joc sau sa incercam sa gasim o solutie pentru a se redeschide lumea alpha pentru inregistrari? Incercam sa discutam sa gasim solutii, consider ca asa este normal sa procedam

Ce frumos ai schimbat subiectul.. Cred ca sti la ce m-am referit cand ti-am spus sa stai calm.. Pana una alta m-ai acuzat ca am inceput sa intimidez, sa una alta... Ceea ce era perfect neadavarat... Sau nu?
 

DeletedUser

Guest
hai sa spunem altfel ....in orice moment va putea sa apara peste noapte...un anunt ..e ca si cu schimbarea versiunii..ata timp cat sunt sub 1000...se poate inchide ..ORICAND..corect???
dar ..am sa imping putin mai adanc..logica sa zic ..si am sa presupun asa ...se va inchide ...numai din cauza considerentelor financiare,mai precis ..cand suma incasarilor,platitotrilor de premium ..va fi mai mica de un anumit target .al dezvoltatorului...pas ..se inchide ...nu mai e profitabila....ASTA e o AFACERE....
nimeni nu distreaza lumea pe gratis ...
peseu....indraznesc sa cred ca "target ala "..e o media a incasarilor ..pe luna ..sau cam asa ceva ..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6187

Guest
norbit, cand s-a trecut la versiunea 2.0 mai sti cum a fost? Esti constient ca cel mai mic zvon se va pune in practica? trebuie sa asteptram cum am asteptat cu versiunea 2.0 sa fim pusi in fata faptului implinit? chiar daca nu se va sfarsi lumea la 1000 de membrii,prin stoparea inregistrarilor a cam sunat ceasul pentru aceasta lume. Se va ajunge sa cautam cu lupa un membru pe harta intrucat sunt multi care renunta la joc...
 

DeletedUser

Guest
Platitorii de PREMIUM sunt cei din top 300 MAXIM. Si sa presupunem ca astia renunta mai greu...dar si ei renunta...
 

DeletedUser

Guest
hai sa spunem altfel ....in orice moment va putea sa apara peste noapte...un anunt ..e ca si cu schimbarea versiunii..ata timp cat sunt sub 1000...se poate inchide ..ORICAND..corect???
dar ..am sa imping putin mai adanc..logica sa zic ..si am sa presupun asa ...se va inchide ...numai din cauza considerentelor financiare,mai precis ..cand suma incasarilor,platitotrilor de premium ..va fi mai mica de un anumit target .al dezvoltatoruli...pas ..se inchide ...nu mai e profitbila....ASTA e o AFACERE....
nimeni nu distreaza lumea pe gratis ...
peseu....indraznesc sa cred ca target ala ..a o media a incasarilor ..pe luna ..sau cam asa ceva ..

Nu. Daca ai fi citit ce am scris pana acum, nu poate sa apara un anunt "peste noapte" cu inchiderea ei... Nimeni nu va veni sa spuna ca intr-o saptamana se inchide... Nu s-a intamplat asa ceva in nici un joc al acestei companii, pe nici o comunitate. Si intraznesc sa spun ca nu vom fi noi prima comunitate cu o astfel de actiune.

Referitor la un anumit "target" financiar, discutia ma depaseste complet... Nu tine de nimeni din aceasta comunitate partea financiara a ei. Insa daca ar fi sa presupun si eu, banuiesc ca ai dreptate... Pana la urma e o afacere..
 

DeletedUser

Guest
Am spus ..daca esti atent ..ca poate aparea un ANUNT peste noapte...da...in care scrie ..ma rog ..cum zici tu ..sa zicem ca peste 3672de ore se inchide serverul..
eu spuneam de anunt ...
pot maine dimineata sa ma trezesc ..cu ?mesaj ..grepolis..ca si ala de sarbatori ..in care Dom;Stil ..aici prezent de altfel ..sa imi comunice ...ca" la guerre est finie."...;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
norbit, cand s-a trecut la versiunea 2.0 mai sti cum a fost? Esti constient ca cel mai mic zvon se va pune in practica? trebuie sa asteptram cum am asteptat cu versiunea 2.0 sa fim pusi in fata faptului implinit? chiar daca nu se va sfarsi lumea la 1000 de membrii,prin stoparea inregistrarilor a cam sunat ceasul pentru aceasta lume. Se va ajunge sa cautam cu lupa un membru pe harta intrucat sunt multi care renunta la joc...

Cand s-a trecut la versiunea 2.0, crezi ca aveati ce face? S-a decis trecerea la nivel global si aia a fost.
Si oricum pe lumea asta nu se mai inscriau jucatori care sa ramana... Sa fim seriosi, mentinerea ei ca deschisa nu ar ajuta in acest sens cu mare lucru, ar "extinde" doar harta putin..

Platitorii de PREMIUM sunt cei din top 300 MAXIM. Si sa presupunem ca astia renunta mai greu...dar si ei renunta...

Pai vezi, pana la urma oricum toata lumea renunta la o astfel de lume... La un momentat deja se va astepta inchiderea ei si unii vor sta plictisiti, dar special sa poata spune ca au "terminat" lumea :)
 

DeletedUser6187

Guest
Nu. Daca ai fi citit ce am scris pana acum, nu poate sa apara un anunt "peste noapte" cu inchiderea ei... Nimeni nu va veni sa spuna ca intr-o saptamana se inchide... Nu s-a intamplat asa ceva in nici un joc al acestei companii, pe nici o comunitate. Si intraznesc sa spun ca nu vom fi noi prima comunitate cu o astfel de actiune.

Referitor la un anumit "target" financiar, discutia ma depaseste complet... Nu tine de nimeni din aceasta comunitate partea financiara a ei. Insa daca ar fi sa presupun si eu, banuiesc ca ai dreptate... Pana la urma e o afacere..

Prea putin ne intereseaza presupunerile tale. Astept in continuare o solutie din partea ta, cui sa ne adresam si cum sa procedam pentru ca o eventuala actiune a membrilor lumii alpha sa aiba reusita si sa putem redeschide lumea pentru inregistrari
 

DeletedUser

Guest
Lumea nu se va redeschide pentru inregistrari. Nu aveti cui va adresa pentru acest lucru.
 

DeletedUser6187

Guest
Cand s-a trecut la versiunea 2.0, crezi ca aveati ce face? S-a decis trecerea la nivel global si aia a fost.
Si oricum pe lumea asta nu se mai inscriau jucatori care sa ramana... Sa fim seriosi, mentinerea ei ca deschisa nu ar ajuta in acest sens cu mare lucru, ar "extinde" doar harta putin..



Pai vezi, pana la urma oricum toata lumea renunta la o astfel de lume... La un momentat deja se va astepta inchiderea ei si unii vor sta plictisiti, dar special sa poata spune ca au "terminat" lumea :)


asta e raspuns de admin... vom sta toti plictisiti sa-ti vedem tie postarile enervante. ei uite eu nu vreau sa ajung sa ma plictisesc, daca nu am reusit intr-un an nu cred k ma plictisesc in continuare. Ma poti ccontrazice?
 

DeletedUser

Guest
Norbit - poti sa ne spui a cui a fost decizia inchiderii inscrierilor pe acesasta lume ?
 

DeletedUser

Guest
Okay...

Lumea nu va sta permanent deschisa. Nu e in plan inca inchiderea ei. Nu aveti ce face pentru a o prelungi (altceva decat sa continuati jocul).

@Klakill, in special: Alte raspunsuri nu exista. Lamurit?
 

DeletedUser6187

Guest
ce mai conteaza george a cui a fost decizia. ideea este clara, se doreste inchiderea lumii alpha. mai conteaza detaliile?
 

DeletedUser6187

Guest
Okay...

Lumea nu va sta permanent deschisa. Nu e in plan inca inchiderea ei. Nu aveti ce face pentru a o prelungi (altceva decat sa continuati jocul).

@Klakill, in special: Alte raspunsuri nu exista. Lamurit?


Lamurit man, multumesc pentru timpul acordat...
 

DeletedUser

Guest
Baieti...Norbit e un simplu pion...nu poate schimba nimic ..si nici raspunde cu DA la ceea ce cereti voi....
0002016F.gif
 

DeletedUser

Guest
Raspunsul meu cred ca ar fi fost urmatorul : INNOGAMES a ales sa inchida prima lume de joc din ROMANIA cu cei mai vechi jucatori dorind sa-i atraga intr-o noua provocare odata cu deschiderea LUMII EROILOR. Probabil asta este motivul ptr care au ales sa inchida lumea noastra in viitor.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus