"Durata de viata" a LUMII ALPHA

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Buna seara,

//Norbit: Postarea tichetelor de joc nu e permisa fara acordul tuturor partilor implicate.
Avand in vedere mesajul de mai sus, avem confirmarea ca aceasta lume nu va mai avea viitor.

Doresc sa va intreb daca se poate face ceva ptr ca "usile lumii" sa fie din nou deschise. Altfel, nu gasesc niciun motiv ptr care sa mai platesc ptr un cont PREMIUM sau sa-mi continui activitatea pe joc.

Astept liderii aliantelor si nu numai sa-si dea cu parerea asupra acestui aspect.

Multumesc.

George
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6187

Guest
Avem nevoie de sprijinul cat mai multor jucatori ai lumii alpha si de suportul Echipei Grepolis Romania, care sunt in legatura directa cu cei de la Innogames. Parerea mea este ca trebuie facuta o petitie celor de la Innogames prin care sa ne exprimam dezacordul fata de decizia luata de a inchide lumea alpha. Va rog in continuare sa va exprimati punctul de vedere asupra acestei probleme si sa veniti cu idei, poate impreuna reusim sa salvam aceasta lume minunata. Va multumesc!
 

DeletedUser6187

Guest
este putin mai dificil cred intrucat fiecare lume are caracteristicile ei. Trebuie deschise inregistrarile pentru aceasta lume si salvarea ei este garantata, parerea mea...
 

DeletedUser

Guest
de acord....e mare pacat ca se va inchide o petitie ar fi cel mai indicat
 

DeletedUser

Guest
Ar fi o idee si fuzionarea a doua dintre lumi ?
Asta ar fi o idee buna , doar ca din pacate , daca "fuzionam" beta cu alpha , sunt multi jucatori care sunt pe ACELASI PUNCT cu orasul .. si .. nu se va putea realiza aceasta FUZIUNE ..
asa , este o idee buna .
 

DeletedUser

Guest
Bun Minov. Si ce putem face sa salvam aceasta lume ? Tu ce propui ?
 

DeletedUser6187

Guest
norbit, asteptam de la tine un raspuns cu privire la cele mentionate mai sus nu o intimidare adresata lui george de a sterge postarea. nu incercati sa negati realitatea si incercati sa veniti cu o explicatie pe care fiecare membru o merita...
 

DeletedUser6187

Guest
mi-e greu sa cred ca doriti sa raspundeti la aceasta intrebare de 1000 de ori la fiecare ticket care va fi depus daca stergeti postarea. Avem rugamintea la voi sa ne comunicati daca putem salva ceva, daca da, cum sa procedam. Va rog sa veniti in sprijinul nostru intrucat sunt multi membrii care au avut o activitate buna, au investit banuti si cred ca merita o explicatie. Va multumesc si incercati sa fiti transparenti si nu negati realitatea
 

DeletedUser

Guest
@klakill: Ia calmeaza-te mataluta.. Nu cred ca am intimidat sau incercat sa intimidez pe nimeni... Ba din contra, in loc sa fiu ad-literam ca orbu' am oferit alternative..

Referitor la inchiderea lumii: Nu stiu ce sa zic, momentan nu prea s-a pus problema inchiderii vreunei lumi.. Mai degraba deschiderii celei a eroilor..

Din cate am inteles ultima oara cand s-a pus aceasta problema, s-a zis ca lumea se va pregati pentru inchidere cand ramane cu mai putin de 1000 de jucatori activi.. Chiar si atunci vor mai fi acordate cateva luni pentru completarea razboielor.. Acest lucru a si fost anuntat printr-un anunt pe forum.

As spune ca intreb pe cineva, insa, repet.. Nu prea s-a pus problema inchiderii vreunei lumi, nereprezentand vreo prioritate pentru cineva.
Acum, mai devreme sau mai tarziu, tot vor fi inchise... Asta e clar.. Dar nu exista vreo certitudine absoluta cu privire la cand si cum se va realiza acest lucru. Cert e ca nu se va face nimic "peste noapte".. Va asigur ca nu va veti trezi intr-o zi cu un mesaj in joc care sa va anunte ca maine se inchide lumea, ci va fi unul din timp indelungat ce poate acorda sansa unor ultime razboaie pe aceasta lume.
 

DeletedUser

Guest
Avem nevoie de sprijinul cat mai multor jucatori ai lumii alpha si de suportul Echipei Grepolis Romania, care sunt in legatura directa cu cei de la Innogames. Parerea mea este ca trebuie facuta o petitie celor de la Innogames prin care sa ne exprimam dezacordul fata de decizia luata de a inchide lumea alpha. Va rog in continuare sa va exprimati punctul de vedere asupra acestei probleme si sa veniti cu idei, poate impreuna reusim sa salvam aceasta lume minunata. Va multumesc!

Sustin Acest punct de vedere.

Din raspunsul lui Zburlici de mai sus
Bună klakill,
Pana numarul jucatorilor va ajunge sub 1000.

O zi buna
Zburlici
Echipa Grepolis Romania
www.grepolis.ro
, avand in vedere ca "usile sunt inchise in Alpha",
avand in vedere ca avem o castigatoare (4 minuni - Macedonia - Felicitari!),

MAI ARE ROST SA CUMPAR MONEZI DE AUR?

MAI ARE ROST SA JUCAM?

Sau doar stam "la o sueta" pana incepe Lumea Eroilor (29.02.2012)??? Poate "dam si un reset mic"???


P.S. Scuzati tonul, dar... na... :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Mai.. Lumea Alpha nu se va inchide cand incepe lumea eroilor. Nici o lume nu se va inchide cand incepe lumea eroilor... Nu stiu de unde exista aceasta impresie constanta.

Cand va fi vorba de inchiderea ei, veti fi anuntati din timp.
 

DeletedUser

Guest
cum ai zis :)? mataluta....?:) de unde ai scos-o??? ca nu prea le servesti asa...!!!;)
esti iritat........
app...la treaba aia cu 1000 ....de ce esti asa sigur ca mai sunt pe primele 5 lumi..1000 de jucatori activi pe fiecare ???
intreb ...doar intreb...
 

DeletedUser

Guest
Nu sunt bubule, n-ai tu norocul asta :))

Si in primele 5 lumi, inscrierea nu mai e posibila. Inactivilor li se cam sterge din conturi :)) Sa fiu sincer, habar n-am daca mai sunt sau nu 1000 de activi pe fiecare lume... Stiu doar ca nu s-a spus inca nimic despre inchiderea lor.... Ceea ce e cam suficient pentru scopul temei, nu?
 

DeletedUser

Guest
Nu sunt bubule, n-ai tu norocul asta :))

Si in primele 5 lumi, inscrierea nu mai e posibila. Inactivilor li se cam sterge din conturi :)) Sa fiu sincer, habar n-am daca mai sunt sau nu 1000 de activi pe fiecare lume... Stiu doar ca nu s-a spus inca nimic despre inchiderea lor.... Ceea ce e cam suficient pentru scopul temei, nu?
nu ,cu siguranta ca nu ...nu sunt 1000 si nici nu e bun raspunsul domnului zburlici ..daca era asa..trebuia sa apara instintare ca ..bla bla ...puncte puncte ..se inchide ...
corect ?
 

DeletedUser6187

Guest
@klakill: Ia calmeaza-te mataluta.. Nu cred ca am intimidat sau incercat sa intimidez pe nimeni... Ba din contra, in loc sa fiu ad-literam ca orbu' am oferit alternative..

Referitor la inchiderea lumii: Nu stiu ce sa zic, momentan nu prea s-a pus problema inchiderii vreunei lumi.. Mai degraba deschiderii celei a eroilor..

Din cate am inteles ultima oara cand s-a pus aceasta problema, s-a zis ca lumea se va pregati pentru inchidere cand ramane cu mai putin de 1000 de jucatori activi.. Chiar si atunci vor mai fi acordate cateva luni pentru completarea razboielor.. Acest lucru a si fost anuntat printr-un anunt pe forum.

As spune ca intreb pe cineva, insa, repet.. Nu prea s-a pus problema inchiderii vreunei lumi, nereprezentand vreo prioritate pentru cineva.
Acum, mai devreme sau mai tarziu, tot vor fi inchise... Asta e clar.. Dar nu exista vreo certitudine absoluta cu privire la cand si cum se va realiza acest lucru. Cert e ca nu se va face nimic "peste noapte".. Va asigur ca nu va veti trezi intr-o zi cu un mesaj in joc care sa va anunte ca maine se inchide lumea, ci va fi unul din timp indelungat ce poate acorda sansa unor ultime razboaie pe aceasta lume.

sunt foarte calm prietene, nu ti-ai dori sa ma vezi nervos...Din moment ce s-au inchis inregistrarile pe lumea alpha a inceput numaratoarea inversa. Trebuie sa stam cu ochii pe clasament sa vedem cati au mai renuntat la joc sau sa incercam sa gasim o solutie pentru a se redeschide lumea alpha pentru inregistrari? Incercam sa discutam sa gasim solutii, consider ca asa este normal sa procedam
 

DeletedUser

Guest
Pai exact asta incerc sa spun.... Chiar daca s-a scazut sub acei 1000 de jucatori, nu a aparut nici o instiintare, deci nimeni nu e interesat momentan sa inchida vreo lume... Ca doar nu crezi ca va aparea vreo instiintare "peste noapte" (am mai spus-o deja).
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus