Doza ta de ras

  • Autor subiect DeletedUser10318
  • Data de început

DeletedUser2039

Guest
Pai daca-i prind ca mananca grauntele fara morga bataia lor e televizata...
 

nicol 10

Stie Tot
frumusete de pasari :) si gustoase :D
pheasant-9094.jpg

Zn2AYlR.png
 

DeletedUser

Guest
Itzi zic eu o poveste sa razi. Nu e cu tarantule...e cu iguana. Am un prieten care acum e la medicina veterinara. El de mic zicea ca se va face ori veterinar, ori clown. (iubea f mult animalele si chiar facea tot felul de circareli) In fine...printre pesti, hamsteri, catzei, pisoi (pe Brobonitza de la el il am)si iepurele (Stufatzel care a si fost ucis de unul din cainii lui), avea si o iguana. Nu o puteam suferi pe asta!
Cand ma duceam la el, numai la mine se uita. Ei aveau si o soba cu lemne, rustica, din metal. Pt ca il placea caldura, ii pusese o creanga de copac maaaaare, sa se urce nesuferita aia si sa se incalzeasca de la soba. Ei: eu tot timpul imi imaginam ca o sa cada iguana de pe creanga pe soba si sfrrrr sfrrrrr fripturici si bye bye.
Intr-o zi dispare Lache (ca asa o chema pe iguana). Pfff suparare, nenorocire (ca dormea cu soparla aia pe perna cu el!!!). In fine, suferintza uriasa. Si se duce sa cumpere iar o iguana.... dupa vreo saptamana, o gaseste si pe prima intr-un copac. Ca deh, la noi e cald iarna, n-a inghetat impielitzata cat a stat pe afara ! ....si uite asa de unde aveam sa-mi fac grija de o iguana, m-am trezit cu doua ! Nu stiu daca e chiar de ras dar am zis.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2039

Guest
Cand te mai duci la el in vizita ia cu tine un varan de komodo, asta papa iguanele (si ce mai gaseste viu pe acolo) si gata cu privirea fixa, cu toate ca si prietenul te privea in ochi fix...20 de cm putin mai jos.
 

DeletedUser

Guest
[video=youtube;-0GApkZ50Io]https://www.youtube.com/watch?v=-0GApkZ50Io[/video]
 

DeletedUser7210

Guest
[video=youtube;MPovBuD6dTE]https://www.youtube.com/watch?v=MPovBuD6dTE[/video]
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13911

Guest
Impartasesti opinia?
0-ZThmNzJmMmI4ZTlhNjJjN2I0ZDQ4ZWM5YzczMGFhMmY=
 
Ultima editare de un moderator:
Sus