Dezbatere-discutie: Decalajul serverului.

DeletedUser

Guest
ca sa dau un exemplu despre importanta decalajului bata-l cucu:

Polisul X :
terestrul ajunge in 2:30:10
navalul(usoarele) ajung in 1:25:30
Nava balena ajunge in 10:00:00

La ora 04:31:00 lansez balena-> ajunge la ora 14:31:00
La ora 12:00:00 lansez terestrul-> ajunge la 14:30:10
La ora 13:00:00 lansez navalul-> ajunge la ora 14:25:30

Daca decalajul iti baga navalul la ora 14:30:11 dupa lansare, poti spune adio la 3 zile de facut terestre la cazarma. Aparatorul poate baga doar biermele si infinit mai putine terestre si s-a scos.

Normal asa e : cureti defensiva navala, cureti defensiva terestra si apoi intra balena ca la teatru fara stres :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser598

Guest
DFA1
Cu nenea casalotu nu e de glumit,ala cand ataca...poi ataca. :))
Ma rog,are si de unde da drumu la 50 de atacuri. In orice caz...nu ajungem nici la o concluzie. Acest sistem si ajuta,cat si incurca ... Deci,ramane sal rabdam! :D
 

DeletedUser

Guest
Daca terestrul ala are trupe de zeci de mii de locuri de ferma normal ca nu mai retragi si speri ca navalul ala sa mai curete din defensiva navala inamica cat de cat inainte sa iti intre cavaleria.

Din 3.500 locuri maxim posibile cum faci trupe de zeci de mii de locuri în fermă? Spune-mi, te rog, şi mie secretul.
 

DeletedUser

Guest
Eu am privit in ansamblu atacurile terestre si cele navale, prietene.
Atacurile alea terestre se refera in linie generala la toate atacurile terestre care trebuie sa ajunga dupa ce navalul a curatat calea.
Polisul ala pot fi mai multe polisuri, 2 , 3, etc... hai sa nu ne incurcam in detalii ale amanuntelor.
 

DeletedUser

Guest
Wow wow ce se discuta pe aici :D.

Pot sa spun ca sunt unul din adeptii atacurilor la secunda , si pot sa recunosc cu putina modestie ca rar mi se intampla sa ratez. DFA1 , stiu cum ai fost atacat , casalotul e un jucator de nota 10 atat ca si caracter cat si ca modul de joc. La 50 de atacuri , imi dau seama cam ce era in mintea ta , si cu asta te felicit pentru "omorârea balenei" . Scopul atacurilor la secunda e unul destul de clar , iti calculezi inainte tot , dupa care lansezi atacurile. Eu unu sincer , cand atac la secunda , trimit nava aiurea , sa ajunga la 09:01 dimineata , dupa bonus , iar apoi dau sa intre atacurile exact la secunda ( cu o mica smecherie descoperita de mine ) imi intra dupa voia inimii.
 

DeletedUser

Guest
Dacă te referi la panică la cele 50 atacuri, te anunț că sunt călit cu câteva sute pe zi de pe alte joace. Este o concepție greșită a jucătorilor de a se speria de atacuri. Delay-ul e pericolul mai mare, când joci roata norocului.
 

DeletedUser

Guest
Dacă te referi la panică la cele 50 atacuri, te anunț că sunt călit cu câteva sute pe zi de pe alte joace. Este o concepție greșită a jucătorilor de a se speria de atacuri. Delay-ul e pericolul mai mare, când joci roata norocului.

Probabil tu nu te panichezi , dar eu nu am avut atacuri niciodata , iti dai seama ca m-as panica la inceput un pic :)
 

DeletedUser598

Guest
Probabil tu nu te panichezi , dar eu nu am avut atacuri niciodata , iti dai seama ca m-as panica la inceput un pic :)
:)
Da frate,ma uimesti pe zi ce trece... :eek:
Cum sa nu ai atacuri? Zic ca e ghinionul tau. Mult mai interesant e jocul cand esti atacat... :pro:

Vino in zona cu mine,il mai saluti si pe DFA1! :)
 

DeletedUser

Guest
Nu vin , sunt jucatori din alianta lui Blood langa mine , dar vad ca nu ma ataca ...
 

DeletedUser

Guest
Pai sunt mai multe feluri de delay grave :

1) de pe orasul X faci 5 ore pana la orasul Y .La ora 12:00 pesi pe Y si selectezi atac ,selectezi trupele ,si iti spune : sosire 18;00 -atentie 12+5 =17 nu 18 ,dai refresh ,log out ,intrii inapoi si nimic tot in jur de 18;00 iti arata la ora atacului
2)selectezi atac pe un jucator,pui truple fara sa dai atacul i sine si iti spune : sosire 18;00 ,dai atacul propiuzis si atunci vezi : sosise 18:20

ambele mi sau intamplat pana acum
 

DeletedUser

Guest
Vezi de treaba ta, asta nu are cum să se întâmple. Depune ticket, dar la prima vedere pare că vrei atenție și să faci reclamă negativă.
 

DeletedUser

Guest
nu ,chiar mi sa intamplat ,ce reclama negativa sa fac mai ?nu v reau nici o atentie din aprata nimanui ,daca nu vrei sa ma crezi asta e dar asa mi sa intamplat ,de ce as vrea sa mint?crezi ca sunt ca ceilalti dobitoci care scormonesc chestii pe forum si se dau mari si tari de cat de mult informatii stiu ei despre joc ?sunt un jucator modest si obisnuit
stai sa verific mi se pare ca am depus si tichet ,nus sigur- >chiar atunci a fost un crush la serverul eta chiar cand organizam un atac pe un jucator care avea cont premium si ma enervam ca nu puteam sa il spionez si sa il atac ,am uitat sa depun tichet
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Fără dovezi, eu unul nu mai cred pe nimeni. Dacă s-a întâmplat atunci la tine, poți reproduce bug-ul iar, prin urmare aștept și dovezile sau soluționarea cu un ticket. :)
 

DeletedUser

Guest
Sa-mi dau si eu cu parerea pe aici.
Hmm privind decalajul...Eu l consider foarte folositor chiar si atunci cand atac..De ce ?Pentru ca face jocul mai interesant si mai realist.Deci nu va mai plangeti atata de aceasta regula anticalendar daca tot va mandriti ca sunteti jucatori buni...Un jucator bun se adapteaza la orice si decalajul nu mai reprezinta o problema majora..:p
 

DeletedUser

Guest
Fără dovezi, eu unul nu mai cred pe nimeni. Dacă s-a întâmplat atunci la tine, poți reproduce bug-ul iar, prin urmare aștept și dovezile sau soluționarea cu un ticket. :)
adica e posibil sa mi se intample din nou ?
 

DeletedUser

Guest
Ce ai povestit tu acolo e SCI-FI. Decalaje de 25 minute si de o ora, ce e asta?
Nimeni niciodata nu a patit asa ceva bazaconie, te-ai gasit tu.
Chiar eu am incercat un experiment pe o conexiune la net de acum 10 ani vechime, am fost la tara la unchiu'mio si acolo au net cu ligheanul agatat pe acoperis.
Am dat click 5 minute pana sa imi ia in considerare atacul si chiar asa am obtinut un decalaj de 1 minut.Pentru 25 minute sau o ora, trebuie sa ai net in Africa si acolo sa fie o furtuna de nisip.

Nu zic ca minti, dar nici nu zic ca ai habar ce e ala decalaj. Cu tot respectul si stima, asa ceva nu s'exista.

Cum zicea si Farfuridi prins ca a incercat sa fure Mitzei biletul compromitator: "Da-o-n colo de treaba, madam. Ori eu sunt beat, ori matale te misti prea repede"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ma ce nu ma creteti ca astea doua chiar mi sau intamplat si am fost mult mai uimit decat voi ,un om va spune ceva real si nu e crezut ,dar pe primul dobitoc care va iese in cale il credeti ..daca se intampla ceva nemaintalnit nu inseamna neaparat ca e minciuna ,daca tac nu e bine , nici asa nu e bine ,am mai intrebat si eu pe altii si miau zis ca asa ceva nu au vazut in viata lor ,ii dar eu va spun ca mi sa intamplat,de ce mi sa intamplat tocmai mie?-ironia sortii...:(
 
Sus