Demolarea Cladirilor!!!

DeletedUser

Guest
Păi dacă ai beneficia ce rost ar mai avea să-ți distrugă zidul?
 

DeletedUser

Guest
ca sa ai mai multa populatie libera!
demoland o caldire, ti se inapoiaza populatia folosita......si in caz ca cineva te cucereste, ca sa ii faci in ciuda, iti demolezi cladirile.....

Și mie mi-a făcut-o unul, i-am luat orașul cu academia având -57 (!) puncte de cercetare disponibile. S-a chinuit omul nu glumă cu demolările, mai ales la academie.
 

DeletedUser

Guest
Păi dacă ai beneficia ce rost ar mai avea să-ți distrugă zidul?


Cred ca nu ai inteles ce vroiam sa zic ( sau poate eu nu am inteles ce zici tu ).

Ideea e ca daca ataci pe cineva care are turnul construit ,poti sa folosesti fav divin de la poseidon inainte de atac (sau sa darami zidul cu catapulte ....) si aparatorul nu mai beneficiaza de 10 % bonus in aparare (nu ca ar fi un avantaj f mare , dar totusi conteaza la cei care n-au cont premium ).
 

DeletedUser

Guest
din cate stiu eu va beneficia in continuare de bonsul de 105 la defensiva daca are turnul

silecopy.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Cred că acum am înțeles întrebarea, dar nu știu răspunsul. Te referi la faptul că, dau un exemplu, eu am zidul orașului la nivelul 20, și am turn. Îmi dă un cutremur și rămâne zidul la nivelul 19. Mai primesc cei 10% bonus de apărare de la turn?
 

DeletedUser

Guest
dupa cum a scris si mai sus nu cred sa aiba treaba din mo0ment ce ai turnul construit nu conteaza ce nivel mai ai zidul bonsul se acorda indiferent de nivelul zidu
uite din cate stiu orice oras are o aparare de baza care creste in functie de nivelul zidului si/sau turnul defensiv

silecopy.jpg
 

DeletedUser

Guest
:) da asta era . Amu pana la urma ne-am intales sh noi , mai greu ase ca intre ardeleni . servus clujanule ;)
si la multi ani lui Syle .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Daca demolezi o cladire al carei nivel este necesar pt. contruirea altei clariri,nu vei mai beneficia de ceea ce-ti ofera cladirea din urma.

deci daca demolez senatul sub nivelul 21 (cerinta pentru construire turn), nu mai beneficiez de turn? nu cred ca e asa.
 

DeletedUser

Guest
nu e asa eu demolez senatul de la 24 la 20 in fiecare oras populatia imi ramane la 3500 ,productia de favoruri unde am statuie ramane aceeasi deci nici alte cladiri nu sunt afectate
 

DeletedUser

Guest
daca pentru inceput construiesc biblioteca si folosesc mai apoi toate cele 12 puncte extra de cercetare, pot sa demolez cladirea si sa construiesc altceva? pierd ultimile cercetari facute sau cum?
 

DeletedUser

Guest
Ca sa o demolezi trebuie sa ai in academie 12 puncte de cercetare disponibile
 

DeletedUser

Guest
cedra eu zic sa incerci foloseste alea 12 pct de cercetare si pe urma vezi dak te lasa sa demolezi cladirea.... eu am avut ocazia sa testez asta insa nu am mai reusit...
 

DeletedUser

Guest
academia

am si eu o nelamurire.daca demolez academia o sa pierd ceva din ce am cercetat?
 

DeletedUser

Guest
Am si eu o intrebare tot legat de puncte de cercetare desi vad ca topicul e mai vechi...daca daram biblioteca pierd cele 12 puncte de cercetare oe care mi le-a oferit chiar daca le-am folosit? Adica daca imi dispar din proiectele cercetate? Banuiesc ca raspunsul e nu ca si in cazul demolarii academiei.
Si o a doua intrebare legata de punctele obtinute prin construirea bibliotecii...se pierd? Nu vorbesc de punctele de cercetare ci de punctele efective. Multumesc
 

DeletedUser

Guest
Nu poți demola biblioteca dacă nu ai cele 12 puncte libere, deci nu pierzi cercetările, dar va trebui să renunți la unele. Și astfel cred că ți-am răspuns și la partea a doua a întrebării :)
 

DeletedUser

Guest
Bun, deci nu pot demola biblioteca...inseamna ca nu pot sa imi construiesc teatrul pentru a acumula mai multe puncte de cultura. Ce alta modalitate mai am sa fac puncte de cultura pentru a putea forma inca un oras deoarece fara teatru reusesc sa fac numai 2 si am nevoie de 3. Multumesc.
 
Sus