Demolarea Cladirilor!!!

DeletedUser

Guest
Dca aleg in senat demolare si dau pe una din cladiri , ex: pestera (nivel 8) ce se intampla , imi este demolata toata cladirea (level 0) sau doar unul din nivelurile acesteia si va ramane la nivel 7?
 

DeletedUser

Guest
cum asa?

ok , ms sti cumva daca mai primesti din resurse inapoi?
nu primesti nici oamenii? de exemplu daca demolez senatul de la 25 la 24, nu primesc 7 oameni, inapoi, in ferma? de aici si urmatoarea intrebare: pot sa daram toate cladirile de nu le mai vad rostul dupa ridicarea lor la ultimul nivel? asta pentru a recapata din oamen si a-i baga in soldati si/sau nave sau unitati mitice... de exemplu, senatul construit cat mai mult ajuta doar la viteza de constructie a celorlalte cladiri(o sa va zic si de o eroare aici) si pentru a putea ridica altele (de exemplu iti trebuie senat un anumit nivel sa faci templu). ideea e ca nu se poate darama senatul de tot sau ce? eroarea de care ziceam: dau sa construiasca senat de la nivelul 17 la nivelul 18, ca exemplu. imi mai raman resurse sufiiente si hotarasc sa dau construire senat de la 18 la 19. ei bine, de ce doamne iarta-ma nu se actualizeaza timpul ramas de constructie pentru senatul de la 18 la 19 atunci cand se termina constructia de la 17 la 18, in sensul micsorarii lui? ca asta e si ideea construirii senatului, sa scurtam din timp... ca daca as lasa sa fac de la 17 la 18 si as astepta sa termine ar apoi as da sa mi-l fac de la 18 la 19, ar fi alt timp, mai mic, deci actualizat... sper ca ma-m facut inteles...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
- Oamenii ii primesti inapoi
- Nu se actualizeaza timpul pentru ca in momentul in care tu ai apasat pe butonul de construire ai avut nivelul 17. Acel timp ramane indiferent ca intre timp cineva ti-a daramat intre timp senatul (printr-un fulger de ex.) sau ca tu ti-ai ridicat intre timp senatul.
 

DeletedUser

Guest
deci senatul pot sa-l daram de tot, pana la level 1, cand am toate celelalte cladiri ridicate la maxim? si asta fara sa -mi spuna, de ex. ca nu se poate darama senatul de la nivelul 12 la 11 ca 12 ar fost necesar pentr templu? intelegi ce zic, ca am senzatia ca nici eu nu mai inteleg ce scriu.. :D
 

DeletedUser

Guest
nu poti darama senatul pana la nivelul 1,deoarece trebuie sa ai senatul la un anumit nivel pentru a demola.
 

DeletedUser

Guest
Pai ca sa incepi sa demolezi trebuie sa ai senatul la un anumit nivel( nu mai stiu care) daca ai mai putin de acel nivel e si normal sa nu-l mai poti demola. Si tot asa cred ca nu poti demola senatul daca ai o cladire care necesita un anumit nivel al senatului.In orice caz nu poti demola Senatul la nivelul 1.
 

DeletedUser

Guest
ideea era alta.. pot darama orice cladire pana la ultimul nivel, sau care ar fi "ultimul nivel de demolare" pe fiecare cladire, sa stiu de unde mai pot stoarce o mana de oameni... am dat exemplu senatul, dar la fel de bine poate fi pestera sau piat su templul sau portul etc.
 

DeletedUser

Guest
aa.Poti demola orice cladire pana la c nivel vrei tu chiar si de tot.Doar senatul nu il poti demola prea mult!
 

DeletedUser

Guest
Daca demolezi o cladire al carei nivel este necesar pt. contruirea altei clariri,nu vei mai beneficia de ceea ce-ti ofera cladirea din urma.
 

DeletedUser

Guest
Pai ca sa incepi sa demolezi trebuie sa ai senatul la un anumit nivel( nu mai stiu care) daca ai mai putin de acel nivel e si normal sa nu-l mai poti demola. Si tot asa cred ca nu poti demola senatul daca ai o cladire care necesita un anumit nivel al senatului.In orice caz nu poti demola Senatul la nivelul 1.

sa inteleg ca se demoleaza cu respecatrea "dependintelor" din joc.. de exemplu daca pentr templu imi trebuie senat 12, nu pot cobora cu daramarea senatului mai jos de 12.. adaca pentru statuie imi trebuie templu la 15 si senat la 100, nu pot cobora sub cifrele astea cu daramatul respectiveor... m inteles, multumesc. atat vroiam sa stiu: daca depind una de cealalta si la demolare, nu doar la constructie.. ca nu am gasit nicaieri scris ceva in sensul asta. pe scurt, daramarea se face, in principiu, daca e nevoie, de jos in sus la propriu.. :) adica cu cladirle speciale intai si se urca pana la senat.. bineinteles, fara a darama ferma, cazarma,portul si academia, pentru cei ce doresc doar o armata foarte numeroasa :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Se poate demola orice cladire (cu exceptia senatului). Insa dependentele cladirii respective pot interzice anumite actiuni. (spre exemplu, cazarma sub nivelul 10 iti interzice recrutarea calaretilor, indiferent daca sunt sau nu cercetati -- sau actiuni de construire a altor cladiri dependente de nivelul cladirii demolate.)
 

DeletedUser

Guest
Eu ma tot intreb:
De ce sa demolezi cladiri ? Nu am gasit nici o explicatie logica....
 

DeletedUser

Guest
ca sa ai mai multa populatie libera!
demoland o caldire, ti se inapoiaza populatia folosita......si in caz ca cineva te cucereste, ca sa ii faci in ciuda, iti demolezi cladirile.....
 

DeletedUser

Guest
Mi se pare o prostie . Asta inseamna ca daca cineva imi distruge zidul nu mai beneficiez de 10% bonus in aparare ?
Daca da ave Poseidon .
 
Sus