Construire rapida orase + trupe

  • Autor subiect DeletedUser13949
  • Data de început

DeletedUser

Guest
alexys, asa cum a spus cineva mai devreme, la inceput e foarte important sa soliciti resurse din sate la intervale scurte, pe cat posibil la 5 minute. La fel de important, sa cuceresti cat mai multe sate de tarani de pe insula, sa ai de la cine solicita resurse. O sa primesti unele unitati terestre (pt cucerirea satelor) de la misiunile tutorialului, dar ar fi bine sa dai si tu comanda de niste prastiasi (asta inseamna ca trebuie sa construiesti cat mai repede academia). Apoi, o sa primesti la misiunile tutorialului unele misiuni de construire a unor cladiri, ceea ce iti va aduce ca recompensa resurse, trupe sau favoruri divine. Totodata va creste punctajul tau de jucator (punctele orasului). In primele 2 zile poti sa te axezi pe ridicarea cladirilor din oras (tinand cont ca protectia este de 4 zile), cele care te ajuta imediat, adica academie, ferma, depozit. Apoi, in functie de timpul pe care tu il aloci jocului, o sa trebuiasca sa-ti faci trupe (se apropie perioada in care o sa fii atacat sau o sa ataci tu alti jucatori). Incepi sa cresti portul, academia si ce mai trebuie pentru a putea cuceri (depozit 20, port 20, academia 28). Atunci cand o sa lipsesti de pe joc mai multe ore, poti da comanda de ridicare a nivelului la senat sau academie. In functie de activitatea ta si daca folosesti sau nu monezi, in cateva zile poti fi gata de cucerit. Asa cum o sa gasesti si intr-un tutorial de pe pagina wiki, nu e recomandat sa cuceresti pe aceeasi insula, e vorba de resursele pe care le poti colecta din sate.
Daca esti interesat de clasamentul luptatorilor, atunci trebuie sa te axezi pe trupe, sa poti ataca, sa poti face puncte de cultura, sa poti face parade triumfale. Aici conteaza mai multi factori, printre care activitatea ta, activitatea jucatorilor pe care ii ataci, daca utilizezi sau nu monezi (pentru refacerea rapida a trupelor), etc. O sa conteze foarte mult si pozitionarea ta pe harta (nici ceilalti jucatori nu o sa stea cu mainile in san), adica e vorba de prezenta unor jucatori foarte activi in zona. Mai conteaza si alianta din care faci parte, sprijinul coechipierilor.
Nu stiu daca am reusit sa raspund la ceea ce astepti tu aici, dar as vrea sa fie doar o parere in plus.
 

DeletedUser13911

Guest
Alexys,noua lume ce a inceput nu e recomandata incepatorilor.Viteze mult prea mari,protectie mica ca si incepator si mai ales LIPSA moralului.E o lume de etalat talente de jucator,lume manusa pentru orgolii si datorii.De vrei sa o joci ,te sfatuiesc sa mai astepti un pic...3-4 zile si apoi sa te loghezi...daca intri acum,vei fi victima sigura si nu vei intelege nimic din joc.
 

DeletedUser13949

Guest
Alexys,noua lume ce a inceput nu e recomandata incepatorilor.Viteze mult prea mari,protectie mica ca si incepator si mai ales LIPSA moralului.E o lume de etalat talente de jucator,lume manusa pentru orgolii si datorii.De vrei sa o joci ,te sfatuiesc sa mai astepti un pic...3-4 zile si apoi sa te loghezi...daca intri acum,vei fi victima sigura si nu vei intelege nimic din joc.

:))) Nu sunt incepator
 

DeletedUser

Guest
Nu, am dedus. cere lamuriri, dar nu e incepator...nush....
smiley_emoticons_headbash.gif
 

DeletedUser13911

Guest
desigur..nu e...uite-l>
0jZUW1Rx84335GhCNobY.png
:D
Are mai multe lumi jucate ca tine,deci, face baza ,asa de plictis.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Eu nu dorm, doar sunt retinut cu alte treburi! :D
Altfel, citesc si eu ce se scrie pe aici, dar nu prea imi place sa ma bag in discutii.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Eu nu dorm, doar sunt retinut cu alte treburi! :D
Altfel, citesc si eu ce se scrie pe aici, dar nu prea imi place sa ma bag in discutii.

frumos ca nu te bagi...dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa iei parte la ele...:D fii mai activ ce pana cucului, mai zi si tu o duma, mai injura pe careva, tine forumu asta la viata, ca daca nu o faci, se culca pe-o ureche si ai sa vezi ca nu te mai odihnesti, ci dormi...:D
 

DeletedUser

Guest
Sunt activ, dar nu in postari. "Binoclez" mereu pe aici, dar daca nu cunosc persoanele implicate intr-o discutie ... :(
 

DeletedUser

Guest
La fel, as putea raspunde cu "Vorba multa e saracia omului" sau "Ardelenii sunt scumpi la vorba". :D
Numai ca acum facem spam aici, iar colegul nostru are nevoie de parerile si sfaturile altor jucatori.
 

DeletedUser13231

Guest
Eram curios de parerile altora... nu e ca si cum nu as fi stiut sa joc !

hai lasa, toti se dau experimentati dar ....

1. experienta pe joc nu prea ai
2. nimeni nu detine adevarul absolut despre dezvoltarea oraselor (iar cei care sunt mai experimentati si mai aproape de adevar nu vor recunoaste niciodata)
3. experienta pe joc te ajuta foarte mult in elaborarea unei "scheme de dezvoltare", schema pe care trebuie sa o gasesti singurel, deoarece fiecare jucator are schema personalizata
4. gold-ul te ajuta foarte mult - fara functia premium NU vei putea ajunge niciodata in top
smiley_emoticons_irre.gif
 

DeletedUser13231

Guest
Stai linistit ca am experienta in joc...

stiu, toti zic la fel

cu regret, dar topicul deschis, tocmai asta demonstreaza - ca nu ai experienta - dar nici o problema, noi stim ca tu esti cel mai bun

PS daca ai asa multa experienta de joc, de ce nu incerci sa ne luminezi si pe noi cum e cu dezvoltarea asta rapida?
smiley_emoticons_irre.gif
 
Sus