Construire rapida orase + trupe

  • Autor subiect DeletedUser13949
  • Data de început

DeletedUser13949

Guest
Care este strategia voastra de dezvoltare ?
Mergeti in paralel pe contruire si trupe sau va axati mai mult pe una din ele ?
Ce construiti la inceput, dar in timp ? Ce dezvoltati cel mai mult ?
Astept raspunsuri ! ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12151

Guest
una..., doua..., șapte.

Astăzi am facut 7 parade!

Tu ce crezi mă axez prea mult pe contrucți? :-/
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Bagi in cladiri pana faci de nava si inainte sa faci nava bagi si trupe si gata ai oras de nava in 5-7 zile.
 

DeletedUser

Guest
Cred ca intrebarea asta era pentru cei care nu baga goldd cu miile intr-o zi sau o saptamana :))
 

DeletedUser

Guest
Cred ca intrebarea asta era pentru cei care nu baga goldd cu miile intr-o zi sau o saptamana :))

Pt cei care nu baga gold intrebarea nu isi are rostu', adica daca nu bagi gold, cresti normal, si normal inseamna sa faci concomitent si cladiri si armata, ca odata ce nu ai premium si nu injumatatesti, ai resurse berechet daca farmezi la 5 min sa zicem...deci daca vrei sa cresti rapid, strategia se numeste GOLD (vorba lu christi) editat .hahahahhaa
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7851

Guest
Care este strategia voastra de dezvoltare ?
Mergeti in paralel pe contruire si trupe sau va axati mai mult pe una din ele ?
Ce construiti la inceput, dar in timp ? Ce dezvoltati cel mai mult ?
Astept raspunsuri ! ;)


Strategia de dezvoltare depinde de foarte multi factori: de ceea ce vrei sa faci, de pozitia pe harta, de apartenenta sau nu la o alianta, de timpul de care dispui, etc. Aurul te poate ajuta si in cazul in care esti ofensiv si in cel care esti mai pasnic.
 

DeletedUser

Guest
Pt cei care nu baga gold intrebarea nu isi are rostu', adica daca nu bagi gold, cresti normal, si normal inseamna sa faci concomintent si cladiri si armata, ca odata ce nu ai premium si nu injumatatesti, ai resurse berechet daca farmezi la 5 min sa zicem...deci daca vrei sa cresti rapid, strategia se numeste GOLD (vorba lu christi) editat .hahahahhaa


te contrazic la tine grepolisul se refera la cat gold bagi mai mult cu atata esti mai bun? Pai nu e chiar asa si fara gold pot sa-ti ridici orasul rapid in 5-7 zile gata pentru a cuceri orasul al doilea oras, da bine inteles cu gold faci mult mai multe dar te poti descurca si fara el. Nu trebe sa bagi gold ca nebunu sa fi in primii 10 pe o lume ajunge sa bagi 600 de monezi pe luna ca sa fii acolo. chiar si deloc poti sa fii in primi 20 jucatori pe o lume, pe refer la atacatori/ luptatori/ aparatori ca doar aia conteaza celalalt clasament este si pentru adorabilii constructori si festivalelor.

- - - Actualizat - - -

Cel mai simplu sa-ti ridici orasul cat mai repede e sa faci academia nivel 13, apoi cercetezi macaraua apoi iti ridici senatul nivel 24 si apoi te axezi pe cladiri aferente pentru a putea face o nava si a cuceri un oras. Scurtezi timpu atat cu macaraua cat si senatul nivel 24 de te ajuta. Oricum senatul 24 iti trebe sa faci baiile termale. Asta in caz ca nu bagi gold si vrei sa te ridici repede. Sau bagi numa in Academie Port si Depozit. Is mai multe variate care poti opta alexys2603 acuma depinde de tine, de cat de activi esti cat reusesti sa farmezi de repede la 5 minute cat timp iti petreci pe joc. La inceputul unei lumi cel mai important e sa reusesti sa stai cat mai mult pe joc sa-ti termin farmarea cat mai repede. Iar referitor la trupe poti opta iti a face zid mare si turn eu unul nu te sfatuiesc da ma rog ii vad pe unii ca joaca asa, sau joci fara zid si faci numa trupe de atac in special care si hopliti si bagi dupa nava la secunda.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13949

Guest
Mai nou, cu schimbarile care le-au facut e greu sa mai bagi o nava la secunda...
 

DeletedUser

Guest
te contrazic la tine grepolisul se refera la cat gold bagi mai mult cu atata esti mai bun? Pai nu e chiar asa si fara gold pot sa-ti ridici orasul rapid in 5-7 zile gata pentru a cuceri orasul al doilea oras, da bine inteles cu gold faci mult mai multe dar te poti descurca si fara el. Nu trebe sa bagi gold ca nebunu sa fi in primii 10 pe o lume ajunge sa bagi 600 de monezi pe luna ca sa fii acolo. chiar si deloc poti sa fii in primi 20 jucatori pe o lume, pe refer la atacatori/ luptatori/ aparatori ca doar aia conteaza celalalt clasament este si pentru adorabilii constructori si festivalelor.
nene, vezi ca esti absent total. Era vorba de Speed...Speed inseamna gold...nu ma lua cu artific, nimeni nu a zis cat gold sa bagi, ca evident daca gandesti cu unghiile bagi gold degeaba. Cunosc jucator fff bun care nu joaca premium si nu injumatateste, si ce crezi? are calcul deschis nonstop, si doarme max 4 ore pe seara, si mai mult de locul 20 nu a urcat vreodata, si e vorba de o lume modesta unde nu sunt foarte multi jucatori buni. In primul rand daca nu iti permiti sa joci macar premium, joaca solo, poate asa nu isi rup altii trupele pe spinarea ta aiurea.Si vad ca ai o perceptie gresita despre grepolis.Jocul asta nu incurajeaza strategia, ci logic, ca oricare alt joc online, incurajeaza Premium-ul.Oricat te-ai da in barci, diferenta dintre jucatori goldul o va face(nu am zis cantitatea, cu toate ca si ea conteaza, dar daca nu e cap e vai de stromeleag).Un jucator care chiar joaca grepo, si vrea si top, se va respecta cu un minimum de gold, care sa ii asigure macar functia premium.In rest e bla bla bla.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
nene, vezi ca esti absent total. Era vorba de Speed...Speed inseamna gold...nu ma lua cu artific, nimeni nu a zis cat gold sa bagi, ca evident daca gandesti cu unghiile bagi gold degeaba. Cunosc jucator fff bun care nu joaca premium si nu injumatateste, si ce crezi? are calcul deschis nonstop, si doarme max 4 ore pe seara, si mai mult de locul 20 nu a urcat vreodata, si e vorba de o lume modesta unde nu sunt foarte multi jucatori buni. In primul rand daca nu iti permiti sa joci macar premium, joaca solo, poate asa nu isi rup altii trupele pe spinarea ta aiurea.Si vad ca ai o perceptie gresita despre grepolis.Jocul asta nu incurajeaza strategia, ci logic, ca oricare alt joc online, incurajeaza Premium-ul.Oricat te-ai da in barci, diferenta dintre jucatori goldul o va face(nu am zis cantitatea, cu toate ca si ea conteaza, dar daca nu e cap e vai de stromeleag).Un jucator care chiar joaca grepo, si vrea si top, se va respecta cu un minimum de gold, care sa ii asigure macar functia premium.In rest e bla bla bla.

Iti dau un exemplu am jucat pe rho fara gold deloc, la luptatori eram top 20 la fel si atacatori si aparatori asa ca se poate si fara niciun pic de gold sa fii in top 20
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7210

Guest
Iti dau un exemplu am jucat pe rho fara gold deloc, la luptatori eram top 20 la fel si atacatori si aparatori asa ca se poate si fara niciun pic de gold sa fii in top 20

:)) amintiri din copilarie...lasa lumea rho,nu baga nimeni mai mult de 1k pe luma:))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Iti dau un exemplu am jucat pe rho fara gold deloc, la luptatori eram top 20 la fel si atacatori si aparatori asa ca se poate si fara niciun pic de gold sa fii in top 20

Bineinteles continuitatea pot sa zic ca e cea mai importanta, dar deja intram in altele, practic poti sa joci Din greseala in greseala pana la victoria finala! doar daca ai continuitate. Si daca tot iti plac exemplele, ce zici de un luptator(urasc constructorii) care in 24 de ore face full-uri pe jumatate din orase(ca doar joaca corect, cu multicont, le-ai face pe toate) si ce zici de un altul care face acelasi full in 2 sapt.??? Deci exista si speed.Nu mai zic, la inceput si in 3 zile poti sa ai orasu gata de cucerit, si raspunsul e simplu: GOLD.Ca nu toata lumea isi permite deja e alta mancare de peshte.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7210

Guest
Bineinteles continuitatea pot sa zic ca e cea mai importanta, dar deja intram in altele, practic poti sa joci Din greseala in greseala pana la victoria finala! doar daca ai continuitate. Si daca tot iti plac exemplele, ce zici de un luptator(urasc constructorii) care in 24 de ore face full-uri pe jumatate din orase(ca doar joaca corect, cu multicont, le-ai face pe toate) si ce zici de un altul care face acelasi full in 2 sapt.??? Deci exista si speed.Nu mai zic, la inceput si in 3 zile poti sa ai orasu gata de cucerit, si raspunsul e simplu: GOLD.Ca nu toata lumea isi permite deja e alta mancare de peshte.

Tu esti constructorul sef:D numai orase de 13k iti faci:D
 

DeletedUser

Guest
Tu esti constructorul sef:D numai orase de 13k iti faci:D

Neah, la revolta venea Manole si imi ridica 25 nivele zid +turn in 8 ore, dar mai mult de 10k pe oras nu imi place sa bag...apropos, cand am jucat prima data, pe extern, am ridicat primu oras la max in 5 zile si in a sasea l-am pierdut, ca nu aveam nimic trupe...hahahahaha...de atunci urasc sa zidesc. :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7210

Guest
Neah, la revolta venea Manole si imi ridica 25 nivele zid +turn in 8 ore, dar mai mult de 10k pe oras nu imi place sa bag...apropos, cand am jucat prima data, pe extern, am ridicat primu oras la max in 5 zile si in a sasea l-am pierdut, ca nu aveam nimic trupe...hahahahaha...de atunci urasc sa zidesc. :D

Tot zidar esti:D cand o sa ai doar orase de 6-7k inseamna ca iti plac punctele de batali:))
 
Sus