Concursuri pentru luna decembrie

Concursuri pentru luna decembrie- propuneri


  • Total votanți
    107
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser5815

Guest
eu cred ca merita incercat :) ... personal, pe mine nu ma intereseaza premiile in gold, ci doar ideea de concurs si castig
eu zic ca n-aveti ce pierde daca incercati si cu premii simbolice :)
 

DeletedUser598

Guest
Rolul acestui topic este de a aduna informatii utile de la dvs.
Evident ca se pot face si alte concursuri pe alte teme. Va asteptam cu propuneri.

Legat de medalii in joc, este destul de greu de implementat asa ceva. Pe forum putem gasi o solutie.

E destul de ok si pe forum. Sper sa gasiti solutia cea mai buna si pe placul majoritatii! :)
 

DeletedUser

Guest
Am votat intrebari de cultura generala. Restul sunt destul de grele pentru ca in general sunt adresate pentru cei ce se ocupa de modificarea pozelor in photoshop si a filmelor in alte programe, iar intrebarile de cultura generala mi se pare cea mai accesibila, dar ar trebui deasemenea un timp limita sa nu se triseze cu raspunsuri de pe internet:) :pro:
 

DeletedUser

Guest
Eu va sustineam:)) Sau probabil nu m-am exprimat incat sa intelegeti: In general am vazut ca aceste concursuri au fost adresate in general celor care stiu sa lucreze in ph, lucru ce ma deranjeaza si pe mine, pentru ca as fi vrut si eu sa particip dar nu am putut din cauza tipului de concurs si anume poze modificate in photoshop si am propus intrebarile de cultura generala fiind mult mai accesibile, dar sunt destul de nasoale pentru ca se poate trisa foarte usor folosind internetul si ar trebui impusa o anumita limita de timp sau ceva, cam greu.
 

DeletedUser

Guest
Pe premiza voasta, ca Photosop-ul e prea complicat pentru unii, ar trebui sa se organizeze un concurs in care sa vedem cine scuipa cel mai departe, pentru ca presupun ca la asta va pricepeti toti... Concursurile ar trebui sa scoata in evidenta creativitatea, ingeniozitatea, nu calitatile voastre de a cauta pe google raspunsuri la intrebari de cultura generala... Ce treaba are cultura generala cu Grepolis? Daca vreti cultura generala, de ce nu va jucati ConQUIZtador?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5815

Guest
Pe premiza voasta, ca Photosop-ul e prea complicat pentru unii, ar trebui sa se organizeze un concurs in care sa vedem cine scuipa cel mai departe, pentru ca presupun ca la asta va pricepeti toti... Concursurile ar trebui sa scoata in evidenta creativitatea, ingeniozitatea, nu calitatile voastre de a cauta pe google raspunsuri la intrebari de cultura generala... Ce treaba are cultura generala cu Grepolis? Daca vreti cultura generala, de ce nu va jucati ConQUIZtador?
dragul meu, se pare ca n-ai inteles esenta interventiei noastre... era vorba de a da posibilitatea si altor jucatori de a participa la concursurile grepolis, in paralel... nu toata lumea este obligata sa aiba cunostinte de photoshop sau orice alte programe de grafica, asa ca propunerea noastra era de a exista mai multe categorii de concurs, tocmai pentru a nu discrimina alti playeri... e greu de inteles, asa-i?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Pai si cultura generala (de exemplu) crezi ca are toata lumea? Ce ne facem cu aia care nu prea au fost la scoala, oare nu o sa fie in aceeasi situatie ca si cei care nu se pricep sa lucreze in Photoshop, Paint sau mai stiu eu ce program? E un cerc vicios din pacate... Oricum ai da-o, pe cineva o sa discriminezi intodeauna, asa ca macar sa simtim si noi ca e competitie, sa vedem si noi un concurs adevarat, nu o boschetareala.
Si ca sa-ti si raspund, da, e greu de inteles, de 26 de ani ma tot chinui sa inteleg unii oameni si zau daca reusesc... mai ales cand combina engleza cu romana ;)
 

DeletedUser

Guest
Nu stiu cat de familiar esti cu povestile lui anton si nastratin hogea, in mod special cea in care se apuca sa contruiasca un cuptor. incearca sculturaa-l construiasca cu gura spre rasarit, se gaseste cineva sa-i zica ca nu-i bine, spre apus la fel, nord, sud, la fel, orice ar face, mereu sunt nemultumiri...incercam si noi sa impacam si capra si varza, mai un concurs de grafica, mai unul de talen literar sau cultura(mai mult sau mai putin generala).
 

DeletedUser

Guest
oameni fara talent sau care pur si simplu nu vor sa participe la concursuri sunt o gramada. dar... la emisiunea "romani au talent" (la care personal nu prea ma uit :p), nu am vazut numai un gen de competitie. sunt o multitudine de domenii in care cineva poate excela, fara sa fie un mare geniu. nu toti se pricep la fizica nucleara, si asta nu inseamna ca sunt prosti.:) trebuie date mai multe sanse mai multor oameni sa participe la concursuri, si cred ca nu toti participa neaaparat pt premii. de altfel, multi ce joaca acest joc o fac pt distractie, nu prea au nimic de cistigat, decit destindere si voie buna. (teoretic, cel putin:) )
 

DeletedUser

Guest
Eu un singur lucru nu il inteleg, de ce vreti sa promovati mediocritatea? Daca ai de ales intre ceva cu adevarat interesant dar care poate fi facut de putini si ceva banal care poate fi facut de oricine, de ce sa alegi varianta din urma? De ce sa nu incerci sa scoti la lumina adevaratele talente? De ce sa nu apreciem adevarata munca?
 

DeletedUser

Guest
talentul se manifesta in multe domenii, de ce sa ne oprim la unul singur????oare vrei sa spui ca doar talentul la photoshop merita premiat pe grepolis?
 

DeletedUser

Guest
Eu un singur lucru nu il inteleg, de ce vreti sa promovati mediocritatea? Daca ai de ales intre ceva cu adevarat interesant dar care poate fi facut de putini si ceva banal care poate fi facut de oricine, de ce sa alegi varianta din urma? De ce sa nu incerci sa scoti la lumina adevaratele talente? De ce sa nu apreciem adevarata munca?
asta incerc sa-ti spun, nu sa fie promovata mediocritatea, dar gindeste-te ca unii pot fi talentati si in alte domenii decit in editarea unor fotografi. tot ce trebuie este sa gasim domenii care pot fi introduse in cadrul unui concurs online, pt ca este destul de greu de facut un concurs de echilibristica. :) asta cred ca este rolul discutiei, nu-i asa?
 

DeletedUser

Guest
Nu, in primul rand ca nu am spus sa se mai faca (inca) un concurs legat de photoshop, vreau doar sa spun ca de exemplu, un concurs de cultura generala nu ar scoate in evidenta niciun talent (in opinia mea). Nu zic ca ar trebui sa se organizeze numai concursuri legate de grafica/photoshop, dar poate se gaseste ceva mai interesant decat ce a fost propus pana acum...
 

DeletedUser

Guest
pai exista si varianta sa propui tu...eu te astept:)

e usr sa zici, asta nu-mi palce, da-mi altceva..fara sa spui ce anume ti-ai dori , sa vedem daca se poate si ..daca vor si restul participantilor la forum
 

DeletedUser

Guest
Pot sa participi si eu cu niste filme? Inainte de Cannes si de Oscaruri zic sa-mi inscriu filmele si in alte competitii :D
 

DeletedUser

Guest
nush

e mai bine cum ati facut cu grecia intrebari dimineata dupa masa si seara ca sa fie mai usor ca presupun ca la toata lumea le place asata si se castiga si mai usor decat cu pozele sa ne mai desteptatim si noi nah acum faceti ce doriti:heh:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus