Concursuri pentru luna decembrie

Concursuri pentru luna decembrie- propuneri


  • Total votanți
    107
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Nihilius

Membru activ
Am dori sa stim opinia dumneavoastra despre concursul pe care l-ati vrea organizat in luna decembrie.

Variantele propuse:

  1. Realizarea de caricaturi ale zeilor din Grepolis (tema : sarbatorile +grepolis)
  2. Realizarea de videoclipuri sau prezentari powerpoint-salvate pe youtube sa poata fi postate(tema : sarbatori +grepolis)
  3. Raspunsuri la intrebari de cultura generala tip flash(set de 10 intrebari alese aleator dintr-o baza de date) pe tema sarbatorilor
  4. Raspunsuri la intrebari de cultura generala in timp(doua trei intrebari pe zi) pe tema sarbatorilor
  5. Urari de sarbatori(mesaje scrise )
  6. Urari de sarbatori-felicitari
 
Ultima editare:

DeletedUser5815

Guest
inainte de a vota, intreb si eu: nu se poate sa fie mai multe? pentru a angrena mai multi jucatori care sa participe la mai multe categorii... altfel e destul de discriminator, participa pe teme de grafica doar cei cu veleitati in asa ceva si au dreptul si ceilalti la concursuri
nu stiu, ma gandesc si eu ca asa ar fi normal
 

DeletedUser

Guest
realizarea de caricaturi ale zeilor din grepolis (tema : sarbatori +grepolis)
 

DeletedUser

Guest
inainte de a vota, intreb si eu: nu se poate sa fie mai multe? pentru a angrena mai multi jucatori care sa participe la mai multe categorii... altfel e destul de discriminator, participa pe teme de grafica doar cei cu veleitati in asa ceva si au dreptul si ceilalti la concursuri
nu stiu, ma gandesc si eu ca asa ar fi normal

Tania draga,ai mare dreptate.Eu nu pot participa la mai niciun concurs deoarece aproape toate au fost pe baza de photoshop..Nu mi se pare corect ..Zic ca ar trebui facute mai multe concursuri de diferite feluri pt. a da posibilitatea oricui sa participe :D
 

DeletedUser6312

Guest
inainte de a vota, intreb si eu: nu se poate sa fie mai multe? pentru a angrena mai multi jucatori care sa participe la mai multe categorii... altfel e destul de discriminator, participa pe teme de grafica doar cei cu veleitati in asa ceva si au dreptul si ceilalti la concursuri
nu stiu, ma gandesc si eu ca asa ar fi normal

Subscriu, as vrea sa particip si eu la un concurs dar nu ma pricep deloc la photoshop si daca as da altcuiva sa imi faca creatia deja nu ar mai fi corect pentru cei ce se chinuie sa faca o lucrare, ei insisi, deci ar fi mai frumos daca ar fi mai multe concursuri pentru mai multe categorii :)
 

DeletedUser598

Guest
Eu sunt de acord cu tania321.
Permite implicarea a mai multor jucatori in acelasi timp. Stiu ca e complicata sitema cu premiile.
As proponi ceva de genu:
Locurile 1 sa fie premiate cu aur.(cat aur,ramane sa aleaga cei de sus)
Locurile 2 si 3 sa fie premiate cu o medalie (care poate fi pe forum,adika o midificare mai jos de nume,unde e "Syntagmatarchis;Strategos")
...sau:
O medalie pe lumea de joc. O medalie speciala creeata pentru acest concurs. Daca jucatorul e pe mai multe lumi,atunci sa aleaga una din lumi pentru a primi acea medalie.

Multumesc!
 

DeletedUser5815

Guest
ma indoiesc ca cineva participa efectiv pentru premiile puse in joc... din partea mea pot fi si simbolice, chiar nu asta conteaza.... ideea e de participare, implicare si distractie ... parerea mea
 

DeletedUser598

Guest
ma indoiesc ca cineva participa efectiv pentru premiile puse in joc... din partea mea pot fi si simbolice, chiar nu asta conteaza.... ideea e de participare si de distractie, de ce nu?!

:)
Fiecare cum isi doreste,cineva se distreaza creend,pentru cineva conteaza premiul simbolic. Mult mai fain ar fi sa se premieze cu medalie cum am zis eu mai sus pe forum sau joc,decat aurul care ma rog,se cheltuie. Dar na..aici nu depinde de noi... Ce aleg aia de sus,asta sa fie...
 

DeletedUser5815

Guest
cred ca e cea mai buna idee de premiu, asta cu medalia... serios
sunt perfect de acord
 

DeletedUser

Guest
Mi se pare gresit ce spui..fara suparare...:D Aurul este motivitia pt. participarea jucatorilor la concurs,iti zic eu ca daca nu s-ar pune aurul ca premiu multi nu ar participa

Pi eS : Propun un concurs pe perechi de cate 2 jucatori in care fiecare grup ,fiecare pereche sa faca cate o felicitare,urare/ce vreti voi iar premiul sa se dubleze (jumatate la unu ,jumate la altul) mie unul mi se pare mai frumos sa participi in echipa :D
 

DeletedUser5815

Guest
dyucy, iar ajungem la grafica... era vorba de mai multe categorii de concursuri care sa atraga mai multi jucatori.... implicit pe extern :)
 

DeletedUser598

Guest
Da tania..sa fie pt fiecare categorie concursuri pe grupe :D

Ideea cu grupele nu prea ma impresioneaza. Eu daca sunt master in photoshop,si lucrez cu tine in echipa,care tu esti incepator,sau stii doar ce face ereizerul,atunci reese ca eu fac totul si tu aproape nimic. Cand la premiu esti la egal. Hmm....faza asta ar merge doar intre prieteni buni... Cel mai bine sa fie cum e pana acuma. Fiecare isi creeaza ceia ce poate creea. :)
 

DeletedUser5815

Guest
evident, fiecare pe cont propriu, dar trebuie sa existe mai multe categorii la care sa participe cat mai multi jucatori.... altfel e deja lipsit de interes... si nu e normal sa fie asa

Mi se pare gresit ce spui..fara suparare...:D Aurul este motivitia pt. participarea jucatorilor la concurs,iti zic eu ca daca nu s-ar pune aurul ca premiu multi nu ar participa
pentru mine nu e absolut deloc :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser598

Guest
evident, fiecare pe cont propriu, dar trebuie sa existe mai multe categorii la care sa participe cat mai multi jucatori.... altfel e deja lipsit de interes... si nu e normal sa fie asa

Pro categorii,am mai zis...ar fi tare implementarea,dar CONTRA la participarea in echipa.

Uite-te,eu cunosc photoshopul si,normall ca o sa fiu in echipa cu cineva care la fel cunoaste. Deci,noi doi cu aceiasi inclinatie vom face o lucrare mult mai buna decat altii care sunt doar incepatori sau il au photoshopul ca hobby. De aici concluzia ca scade mult mai mult sansele pentru cei ce sunt dornici de concurs,dar,nu cunosc destul de bine instrumentul care e necesar pentru creearea lucrarii de concurs...
 

Stil

Community Manager
Rolul acestui topic este de a aduna informatii utile de la dvs.
Evident ca se pot face si alte concursuri pe alte teme. Va asteptam cu propuneri.

Legat de medalii in joc, este destul de greu de implementat asa ceva. Pe forum putem gasi o solutie.
 

DeletedUser5815

Guest
informatiile sunt foarte clare: nu vrem doar un singur concurs pentru o anumita categorie de jucatori, ci mai multe care sa implice mult mai multi :)
adica mai multe concursuri, pe diverse categorii
 

Stil

Community Manager
La finalul unui concurs trebuie sa premiezi persoanele care au castigat, dupa criterile alese. Din pacate avem un buget limitat.
Eu pot da drumu la concursuri si ca premii sa va ofer titluri pe forum sau cine stie ce ... dar interesul pentru acel gen de concursuri o sa fie mic.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus