Concurs: Zeii iubesc Ziua Indragostitilor

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Pot face o gluma ca inainte de declaratie?

Definitia dragostei: este un complex periferic amorfozat care in egocentrul pseudoindividualitatii provoaca sentimentul "ce bine ar fi sa ne f...."


ps:concurez si eu

regulile forumului se plica si in concurs... si limbajul cu elemente obscene nu este agreat
 

DeletedUser

Guest
o zeita si un zeu sau un zeu si o zeita ? sau doar unul dintre ei ? :)) ...:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Da, declaratiile pot fi si in versuri. Dar trebuie neaparat sa fie adresate de catre un zeu unei zeite, alesi dintre cei din joc, sau invers: declaratia unei zeite catre un zeu. In ceea ce priveste legaturile de familie dintre zei, faceti abstractie de ele :D Este un concurs de creatie, nu un arbore genealogic. ;)

LE: Pentru cei care inca nu au inteles: "a compune" nu este similar cu "a copia de pe Internet". Lucrarile va sunt verificate, asa ca am rugamintea sa nu mai incercati sa plagiati creatia altora.

Multumesc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3728

Guest
Este gresita alegerea zeitatilor...
Hera, zeiţa supremă sora lui Zeus, Poseidon şi Hades.

Dar daca vreti o iubire interzisa merge:D:rolleyes:

Hera nu era sora lui zeus ea este sotia lui.

"Hera este zeiţa familiei.
Ea este soţia lui Zeus. Hera este blândă, le dă locuitorilor putere şi curaj, întăreşte căsniciile şi îi încălzeşte pe bieţii ţărani în zilele friguroase de iarnă.":p
 

DeletedUser

Guest
Hera nu era sora lui zeus ea este sotia lui.

"Hera este zeiţa familiei.
Ea este soţia lui Zeus. Hera este blândă, le dă locuitorilor putere şi curaj, întăreşte căsniciile şi îi încălzeşte pe bieţii ţărani în zilele friguroase de iarnă.":p

Nu, Carlene are dreptate. Era si sotia lui dar si sora lui :eek: .
 

DeletedUser

Guest
Si eu ma bag ca sa fac o declaratie de DRAGOSTE poate mai gasesc inauntrul meu un ARTIST :)):))
 

DeletedUser

Guest
stai ca nu am inteles foarte bine. noi trimitem declaratia de dragoste la email-ul respectiv si apoi cine le posteaza pe forum, voi cei din staff-ul grepolis sau noi?
 

DeletedUser

Guest
Este gresita alegerea zeitatilor...
Hera, zeiţa supremă sora lui Zeus, Poseidon şi Hades.

Dar daca vreti o iubire interzisa merge:D:rolleyes:

Hera este in mitologia greaca sotia lui Zeus nicidecum sora cu cei mentionati de tine.Deci parerea mea este ca se poate face o declaratie super frumoasa intre cei doi.

Succes celor care participa la acest concurs.
 

DeletedUser

Guest
buna ziua

eu am trimis declaratia ,am inteles ca trebuie adresata unui zeu dar nu am inteles ca trebuie sa fie din partea unei zeite.asta inseamna ca e anulata,nu?atunci as putea sa trimit alta?
 

DeletedUser

Guest
si eu am trimis declaratia si sper sa fie conform cerintelor.
 

DeletedUser

Guest
poezie

scriu si eu unul. dar nu inteleg un zeu declara iubire unei zeite ori invers. sau un om simplu,eu declar iubire unei zeite prin poezie. :rolleyes:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus