Coincidenta uimitoare sau ajutor de la admini???

DeletedUser

Guest
E vorba de etica,macar atat sper sa fie pe aici

- - - Actualizat - - -

Si acum ca sa lamurim pentru intotdeauna toate variantale aiuristice si sa lamurim cam cum se calculeaza toate probabilitatile,recunosc ca si eu am gresit,si am intrebat pe cineva mai priceput ;)
Deci se calculeaza numarul total de variante rezultate in functie de atacurile date ,se calculeaza probabilitatea de a intra 1,2,3...n atacuri intr o secunda din nr total de atacuri ,si la urma se imparte rezultatul total la 21 ,deoarece sant in total 21 de secunde in care pot intra ;) ,asa ca variante cu sanse de peste 4 si ceva la suta,indiferent ca sant 1 sau 1000 de atacuri ,cam merg toate la gunoi,inclusiv a mea cu 6 de care radeau o gramada pe aici ;)

Nu ai intrebat persoana potrivita (sau poate nu ai stiut tu sa dai toate detaliile). Cand o sa gasesti pe cineva care ajunge la aceleasi rezultate ca mine, atunci sa stii ca ai intrebat unde trebuie;)
 

DeletedUser12708

Guest
Aha,cuvanta Dumnezeu ;)

- - - Actualizat - - -

Sa i facem un calcul simplu domnului Edward ,sa nu mai debiteze de toate,numai matematica nu,luam de exemplu un lag de 3 secunde,ca n am chef sa fac apologia la 21 babeste
deci lag 3 secunde 3 atacuri
variante 3 in prima
3 in a doua
3 in a treia
2in prima 1 a doua ,2 in prima 1 in a treia
1 in prima 2in a doua,1 in prima2 in a treia ,1 prima ,1 a doua,1 a treia
2in a doua 1 a treia
2din a treia 1a doua
deci in total 10 variante ,din care cea mai mare e de 30% cu toate ca lansezi 3 nave si s ar parea ca ai 100% sanse sa intre 1 prima secunda,dar din pacate nu e asa ,daca vrei sa detaliezi la 21 de secunde cu n nave,ai sa vezi ca sansa maxima nu sare de 4 si ceva la suta ,per varianta,poate babeste intelegi ;)

Daca nici asa nu intelegeti domnule edward,imi para rau de profesorul dumneavoastra de matematica,si a cam pierdut timpul degeaba ;)

- - - Actualizat - - -

Si ai dreptate nu i am spus chiar tot ,mai e lagul care difera ,si care iara iti mai scade din sanse,ca sa ti dau exemplu cu cosurile,da e foarte probabil sa gasesti chiar 2,3 bile in acelasi cos,deoarce cosurile isi schimba pozitia la fiecare aruncare,dar e o probabilitate de 1 la 20,sa gasesti 2,3 tocmai in ala in care vrei tu
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12104

Guest
omule...nu meriti bataie de cap...chiar crezi ca el da de fiecare data 5 atacuri in secunda dinaintea navei?
 

DeletedUser

Guest
Chiar incepusem sa ma ingrijorez,bine ca ai pus ceva intre parantezele de la final:)
 

DeletedUser

Guest
Aha,cuvanta Dumnezeu ;)

- - - Actualizat - - -

Sa i facem un calcul simplu domnului Edward ,sa nu mai debiteze de toate,numai matematica nu,luam de exemplu un lag de 3 secunde,ca n am chef sa fac apologia la 21 babeste
deci lag 3 secunde 3 atacuri
variante 3 in prima
3 in a doua
3 in a treia
2in prima 1 a doua ,2 in prima 1 in a treia
1 in prima 2in a doua,1 in prima2 in a treia ,1 prima ,1 a doua,1 a treia
2in a doua 1 a treia
2din a treia 1a doua
deci in total 10 variante ,din care cea mai mare e de 30% cu toate ca lansezi 3 nave si s ar parea ca ai 100% sanse sa intre 1 prima secunda,dar din pacate nu e asa ,daca vrei sa detaliezi la 21 de secunde cu n nave,ai sa vezi ca sansa maxima nu sare de 4 si ceva la suta ,per varianta,poate babeste intelegi ;)

Daca nici asa nu intelegeti domnule edward,imi para rau de profesorul dumneavoastra de matematica,si a cam pierdut timpul degeaba ;)

- - - Actualizat - - -

Si ai dreptate nu i am spus chiar tot ,mai e lagul care difera ,si care iara iti mai scade din sanse,ca sa ti dau exemplu cu cosurile,da e foarte probabil sa gasesti chiar 2,3 bile in acelasi cos,deoarce cosurile isi schimba pozitia la fiecare aruncare,dar e o probabilitate de 1 la 20,sa gasesti 2,3 tocmai in ala in care vrei tu

Esti total pe dinafara cu tot ce postezi. Eu vorbesc de mere si tu te apuci sa vorbesti de pepeni. O discutie cu tine este de prisos pentru ca tu nu esti in stare sa intelegi macar lucrurile generale din postarile mele (sa vorbim de intelegerea calculelor ar fi total aiurea in cazul de fata).
Dupa cum am mai zis, nu doresc sa te fac sa intelegi ceea ce spun, e suficient sa iti arat cat de penibil esti si cat de mult gresesti. De aceea o sa iti dau un exemplu simplu si daca nici macar acum nu o sa fi in stare sa admiti ca esti complet paralel cu matematica si cu ceea ce incerci sa dai impresia ca stii atunci....

Ai 2 atacuri si "lag" de 21 de secunde (cum e pe joc). Fara sa intorc si sa trimit iar de 3 ori un atac (unul din lucrurile esentiale pe care tu cu incapatanare nu vrei sa il iei in calcul).
Sansele sa reuseasca un atac in secunda mirifica este: 100% -(minus) sansele sa nu reusesc atac in secunda respectiva.
Sansele ca un atac sa nu ajunga in secunda dorita sunt 20/21. Sansele ca nici unul din cele 2 atacuri sa ajunga in secunda de care vorbim sunt (20/21)*(20/21)=90.7%. => sansele ca 1 din atacuri sa ajunga in secunda dorita sunt 9.3% (mai mult de cat dublu fata de 4% de care tot vorbesti tu acolo).
Sper ca nu am scris prea mult pentru tine si ca o sa incerci sa citesti tot si sa intelegi (simtete liber sa iei pauze de oricate ori simti ca nu mai esti in stare sa citesti si sa intelegi in continuare).
Cel mai probabil mi-am pierdut alte 5 minute din viata ca sa scriu acest post, dar sper din tot sufletul sa intelegi si tu o data ca ceea ce scrii tu este total eronat si fara logica (nu ma intereseaza sa intelegi calculele pe care le-am facut in postarile precedente pentru ca stiu ca iti este imposibilul).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ma-i.... Eo din ce vad in aceasta poza , inteleg ca el tia trimis atacuri din orase diferite nu? :| Nu ar fi putut sta online , asteptand si sa le nimereasca la momentul perfect? Si vad ca un sprijin a intrat mai devreme decat un atac , nu si-a spart trupe sau?... Este pura coincidenta zic eo...
 
atacul ala a fost fake sa ma deruteze si sunt deja prea multe coincidente si mie nici o data nu mi-au iesit asa de bine atacurile
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
Mi-am dat seama... Cel mai probabil coincidenta 99% sigur...Daca putea sa calculeze perfect , nu isi pierdea trupe , parerea mea. Se mai intampla sa ai noroc mult presupun....
 

DeletedUser

Guest
:-? Cu aceste numere nu-mi pot da cu parerea :-? 19 atacuri intro fereastra de 7 secunde cu -15 +15 (presupun) Cam greu de realizat :| Poate are viteza la internet de 200mb/s sau poate dispune de alti factori in prilejul sau... nam nici o idee...Admini nu-s noobi , au experienta si iubesc acest joc. Sunt sigur ca daca avea un soft ilegal , l-ar fi banat pana acum. Parera mea....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12708

Guest
Esti total pe dinafara cu tot ce postezi. Eu vorbesc de mere si tu te apuci sa vorbesti de pepeni. O discutie cu tine este de prisos pentru ca tu nu esti in stare sa intelegi macar lucrurile generale din postarile mele (sa vorbim de intelegerea calculelor ar fi total aiurea in cazul de fata).
Dupa cum am mai zis, nu doresc sa te fac sa intelegi ceea ce spun, e suficient sa iti arat cat de penibil esti si cat de mult gresesti. De aceea o sa iti dau un exemplu simplu si daca nici macar acum nu o sa fi in stare sa admiti ca esti complet paralel cu matematica si cu ceea ce incerci sa dai impresia ca stii atunci....

Ai 2 atacuri si "lag" de 21 de secunde (cum e pe joc). Fara sa intorc si sa trimit iar de 3 ori un atac (unul din lucrurile esentiale pe care tu cu incapatanare nu vrei sa il iei in calcul).
Sansele sa reuseasca un atac in secunda mirifica este: 100% -(minus) sansele sa nu reusesc atac in secunda respectiva.
Sansele ca un atac sa nu ajunga in secunda dorita sunt 20/21. Sansele ca nici unul din cele 2 atacuri sa ajunga in secunda de care vorbim sunt (20/21)*(20/21)=90.7%. => sansele ca 1 din atacuri sa ajunga in secunda dorita sunt 9.3% (mai mult de cat dublu fata de 4% de care tot vorbesti tu acolo).
Sper ca nu am scris prea mult pentru tine si ca o sa incerci sa citesti tot si sa intelegi (simtete liber sa iei pauze de oricate ori simti ca nu mai esti in stare sa citesti si sa intelegi in continuare).
Cel mai probabil mi-am pierdut alte 5 minute din viata ca sa scriu acest post, dar sper din tot sufletul sa intelegi si tu o data ca ceea ce scrii tu este total eronat si fara logica (nu ma intereseaza sa intelegi calculele pe care le-am facut in postarile precedente pentru ca stiu ca iti este imposibilul).

de unde ajungi tu la 90 si 9 ,cifre aiuristice ,ai lansat 2 atacuri fiecare poate intra in 21 de secunde ,deci ai 2 variante sa poata intra si 40 sa nu intre,mie mi se pare foarte logic sa imparti 2 la 42 si 40 la 42 ,nu inmultiri intre ele si alte aberatii
Si asta dupa matematica ta,care e foarte departe de realitate ,deoarece nici asa nu se calculeaza,ti am explicat cum si babeste mai inainte
eu ti am zis sa calculezi si la 100 sa vezi ca tot 4% si un pic ai maxim pe varianta ,dar tu esti ala care nu pricepe sau nu vrea,si ca le intorci e un dezavantaj nu un avantaj ti a explicat si Norbit mai sus ,dar se pare ca tu nu prea intelegi

- - - Actualizat - - -

http://vvcap.net/db/1byNr2eBDEqpqDWsdWNe.htp
nu am poza cu toate atacurile sa vezi acolo in 7 sec cate atacuri au fost fost
N are rost sa te oftici ,e ceva normal la cine foloseste scripturi sa i reuseasca TOT TIMPUL,ma intreb cat timp o sa i mai tina pe foarte multi carora le intra tot timpul asa atacurile si intaririle cineva in brate,sau sant programe care chiar nu dau automatisme si care intr adevar nu pot fi detectati cei care le folosesc ,alte explicatii nu prea vad sa fie ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2039

Guest
daca ar cadea o caramida in padure si nu e nimeni acolo, caramida face poc sau nu ?
 

DeletedUser12708

Guest
cine il citeste si are ceva in tartacuta intelege,cine nu ,o da inainte cand cu argumente de toata jena,cand cu batutul campilor crezand ca sant paduri ,fiecare dupa cum il duce cerebelul :)
 

DeletedUser

Guest
Am incercat asta seara teoria lui Eduard.....pas ..pas total,nu am fost in stare sa pun 3 atacuri secunda langa secunda.
basca,sa intorci de 3 ori..e o gluma sinistra pe tau.Am intors 1 data fiecare atac si m-au aruncat .....
Exemplu....atac la 19.47.08(naval)>>dau terestru la 19.46.58...pas...19.46.55..auuu,intorc...(a mers 3 secunde)....lansez iar ..brrrr 19.47.33(mi-a dat +10 si cateva secunde cu selectatul ).....acum ce sa fac.mai intercalez un naval in fata terestrului sa nu ma primda ala..........bun.....dau 19.47.22...>>bam 19.47.16..(maaaaaa..ce dracu) intorc repede si dau...bag...19.47.40.....in china,
L-am intors ca era inutil ...
Asa ca edi .....am mai vazut acum cateva stranse rau.....las-o jos ca macane....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
de unde ajungi tu la 90 si 9 ,cifre aiuristice ,ai lansat 2 atacuri fiecare poate intra in 21 de secunde ,deci ai 2 variante sa poata intra si 40 sa nu intre,mie mi se pare foarte logic sa imparti 2 la 42 si 40 la 42 ,nu inmultiri intre ele si alte aberatii
esti paralel cu matematica omule. nu stiu cate clase ai sau cum ai trecut tu la matematica, dar te rog frumos intelege ca spui numai aberatii.

Justitiaru: nu ineleg de ce minti cu atata nerusinare... 19 atacuri in 7 secunde??? o sa fac maine print-screen pe tel (unde arata si secundele la atacuri). In total am avut de trimis 30 de atacuri. restul pana la 30 au fost ratate;)
si aici e atacul "fake" de care zicea justitiaru ca sa vedeti cum va minte in fata:
kpo40pJLkVlvqZgLSfqi.png


tatal lor: imi pare rau pt tn ca nu esti in stare sa dai la secunda... poti sa te faci defender daca e;)
 

Atașamente

  • screenshot_00068.jpg
    screenshot_00068.jpg
    19,4 KB · Vizualizări: 9
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12708

Guest
Felicitari,esti bun la matematica,esti iute de mana,ai noroc de iti intra tot timpul la secunda chiar si dupa calculele tale cu procente imense de 9% ,ce e de inteles e ,ce nu asta e ... ,pentru mine e topic inchis ,ca degeaba imi bat gura,la buna vedere ;)
 
Sus