Cele mai amuzante mesaje din joc

DeletedUser

Guest
Un mesaj de recrutare ideal pentru tine:

Cat crezi ca rezisti pe primul loc fara alianta?:cool:

Gura pacatosului adevar graieste! Si iata'ma depasit in forta de Ad1Noob. Pai si normal ca el facea puncte in timp ce eu dormeam cu balonase la gura :))... Acum, lasand gluma, nu ma prea vad eu pe primul loc si nici nu prea vreau sa fiu acolo, desi incepe sa imi placa! :cool:
 

DeletedUser

Guest
radumuresan astăzi la ora 09:11

vreau sane inprietenim daca poti trimitemi resurse dar vreau mai ales monede de argint.
te rog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Sa nu mai zica lumea ca nu par prietenos... :))
 

DeletedUser

Guest
daca dai resurse si inca la alegere, vreau si eu sa ne imprietenim :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
dubala pe 02.09.2010 la ora 20:28
vezi ac eu es pa nb si asa ramane da da o sai spun si daca are draci ep el atacatil daca va ataca da numi atacati alianta doar pe el si daca face gestul asta el al voida si eu afara


o traducere in romana va rog....google translate da eroare.

si doua discutii esztrem de interesante....am ras cu pofta :
primul....maestrul silviuu_93 :
silviuu_93 astăzi la ora 22:23
da !Deci de aceea am zis...vom fi prieteni daca incetezi atacurile !
unicool astăzi la ora 22:21
pai parca aveam termen de gandire pana dimineata nu?
silviuu_93 astăzi la ora 22:15
daca promiti incetarea atacurilor !
unicool astăzi la ora 22:14
aha...banuiam eu dar nu eram sigur...pace...si prietenie?
silviuu_93 astăzi la ora 22:10
pace...mai exact nu te va ataca !
unicool astăzi la ora 22:08
ce sa-mi dea?
silviuu_93 astăzi la ora 22:07
deci eu sunt conducator aici !Daca tu ma vei lasa pe mine in pace,e categoric ca si el iti va da tie nu ?
unicool astăzi la ora 22:07
pai cum am putea rezolva o problema cand colegul tau vrajitor ma ameninta si-mi zice sa-mi pazesc spatele?
silviuu_93 astăzi la ora 22:03
serios !Hai sa remediem problema aceasta pe cale amiabila !Alege si tu alte tinte pe care sa le ataci !
silviuu_93 astăzi la ora 21:59
Noi nu suntem !Ne cunoastem de pe lumea asta intre noi !Dar fiind cu mine pe insula si in alianta cu mine,l-am rugat sa ma ajute si pe mine putin :)

unicool astăzi la ora 21:59
ori tu dai parola de la cont oricui?
unicool astăzi la ora 21:57
sa inteleg ca sunteti prieteni?
silviuu_93 astăzi la ora 21:56
iti zic si de unde stie !Am fost plecat 2 zile si l-am rugat sa aiba grija putin si de contul meu!Acum am ajuns acasa si am vazut atacuri din partea ta !Am zis ca mai bine e sa te anunt !
unicool astăzi la ora 21:54
pai daca tu nu ai postat niciunde intrebarea e de unde stie ca te-am atacat?o fi cumva cititor in stele?hopa...e vrajitor...de acolo stie....
silviuu_93 astăzi la ora 21:53
vrajitoru chiar nu stiu de ce se baga !Eu nu am postat niciunde ca am fost atacat,am incercat sa ma redresez singur de fiecare data !Crede-ma ca si noi,chiar daca nu suntem in aceeasi alianta si pe celelalte lumi,ne cunoastem si stim ce suntem in stare fiecare !
unicool astăzi la ora 21:51
atunci diferenta intre alianta mea si a voastra e ca noi suntem impreuna si pe gamma si ne stim ce putem si cat ne tine macaroana.faptul ca primesc mesaj de la vrajitoru nu ma impresioneaza.nu ma impresioneaza nici daca primesc mesaje de la toata alianta voastra....la mine amenintarile nu merg....ci doar imi starnesc un zambet.
silviuu_93 astăzi la ora 21:47
deci noi nu suntem pe alte lumi impreuna !Suntem proveniti din alte aliante de pe alte lumile respective !Cosa Nostra,Just Do It,Argonautii,Centurionii(toata familia),Lords of Eternity ...etc.
unicool astăzi la ora 21:44
vezi?si noi provenim de pe gamma si daca nu ma crezi poti sa ne cauti acolo sa vezi cine suntem si ce facem.unde pe beta ca nu am auzit de voi...ce alianta?
silviuu_93 astăzi la ora 21:42
nu.Sa nu crezi ca la asta ma refeream !Uite aici,toti au experienta mare !Majoritatea jucatorilor provenim de pe lumea Delta si Beta din cele mai puternici aliante acolo !Avem cu totii experienta!Nu punctele conteaza ci ce fel de jucator ai in alianta !Dar gadeste-te ca esti cam singur aici asa ca ....
unicool astăzi la ora 21:38
cum adica?eu ma uit la alianta mea si vad numai oameni unul si unul.alesi pe spranceana...oameni care stiu ce inseamna o alianta si care la un moment dat va face legea pe undeva pe aici.ori ai impresia ca numarul si punctele ma impresioneaza?

silviuu_93 astăzi la ora 21:37
deci serios !Uite la alianta mea si uite la alianta ta !Uite la cati suntem noi pe insula,uite la cati suntei voi !Ataca si tu alti jucatori care sa nu fie in alianta noastra !Eu doar te-am avertizat :)
unicool astăzi la ora 21:34
pai o sa vedem.o sa ma mai gandesc,,,noaptea e intotdeauna un sfetnic bun nu?
silviuu_93 astăzi la ora 21:33
vei vedea daca mai ataci ;)
unicool astăzi la ora 21:32
adica?ce poate fi in neregula?sunt foarte calm.
silviuu_93 astăzi la ora 21:28
Salut!Uite...pana acum am tacut !Deci daca vrei sa fie totul in regula te rog calmeaza-te cu atacurile !


va rog sa cititi de jos in sus.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
vezi ac eu es pa nb si asa ramane da da o sai spun si daca are draci ep el atacatil daca va ataca da numi atacati alianta doar pe el si daca face gestul asta el al voida si eu afara

Vezi că eu ies. Pa, noapte bună; şi aşa rămâne da; da o să-i spun, şi dacă are draci pe el atacaţi-l dacă vă atacă da nu-mi atacaţi alianţa, doar pe el şi dacă face gestul ăsta el, îl voi da şi eu afară.


Am încercat să fac o traducere cât mai corectă.
 

DeletedUser

Guest
Eu am un mesaj de dragoste de la o centurioancă..simonna..sau ceva de genul ăsta.
Bine, că nu bag mâna în foc că ar fi o ea, totuși...
Da'..nu pot să îl pun acum.. că mă ia Oana cu art. 2.1.1 din Codul Penal. :D

Pun mai la noapte..când face Oana nani. :p
 

DeletedUser

Guest
Hai Dane mai cu curaj...chiar mai facut curios... ;))
Apropo ia legatura pe joc,Epsilon sa vorbim.
 

DeletedUser

Guest
Pff..trebuuie să cenzurez o grămadă..dar..postez,imediat. :D


MORTI MATAI
simonna
Previzualizare
trimitere Editare
trimitere Previzualizare
Midnight.Whisper astăzi la ora 23:23
Simonaaaa!!! Nu ai fost producătoare azi, deloc!!!
Off! Concurența te halește, așa-i?
A naibii economie de piață!
Dar,sunt sigur că îți revii tu..ești fată de fată!Poți face față..iar când nu mai poți face față, te întorci cu spatele.
simonna astăzi la ora 17:37
esti rupt ma
Midnight.Whisper astăzi la ora 17:30
Vai, vai!!! Cate dorinte refulate ai acumulat! Dar nu dispera, cei de la Drumuri si Poduri sunt mai mult decat amabili sa-ti asigure un loc de...promenada.Ai grija la trafic!
simonna astăzi la ora 17:26
sugeamai lind*** de obosit lab**u draq
Midnight.Whisper astăzi la ora 16:24
Ești la ciclu,iubito? Dacă da, totul se explică.Dacă nu, atunci probabil tot ce ai băgat în guriță, iese acum afară.
Oricum, și întrun caz și în celălalt,locul tău este la marginea hărții.Ai acolo toate amenajările.Inclusiv..trotuar.
Spor la muncă!
simonna astăzi la ora 08:54
fm* de idiot sa tio iau pe mata in p*** de idiot Loamei p*** in gura de tocilaru dreaq obositule.

:D:D:D
Logic..de jos, în sus.

Bugsy prietene, în ceea ce privește Gamma, de duminică seara încolo voi fi în măsură să fiu full time pe joc. Mă orientez la fața locului. Dacă consider că pot recupera timpul pierdut..poate încerc să continui. Dacă nu, polisurile mele,așa cum am stabilit mai de demult, sunt ale voastre.
Dau eu un semn și un răspuns ferm, duminică seara .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Geniul din Carpați

Puse în ordine cronologică pentru o lectură ușoară...
Fără alte editări, promit...
Grupul B&M vă dorește lectură plăcută fără a mai aduga comentarii cu privire la identitatea interlocutorului.
Dacă îl știe cineva, noroc bun! Faraonu sigur nu a auzit de el...

1. ZimaK astăzi la ora 17:28
cred ca stii ca jucatorii agresivi sunt primii care ne parasesc :))

2. RadeTot astăzi la ora 17:29
și, pe cine dai afară?

3. ZimaK astăzi la ora 17:29
eu zic ca e evident

4. RadeTot astăzi la ora 17:31
păi e alianța ta, e treaba ta
ce-mi spui mie pe cine dai afară din alianță?
vrei să ne consultăm?
cu ce ocazie?

5. ZimaK astăzi la ora 17:32
eu ma refeream la tine ca vei parasi marea asta dupa ce o vei lua de la inceput ;)


6. RadeTot astăzi la ora 17:34
ce vorbe ai în tine, boss!
de unde le scoți?
și cu ce drept mă ameninți?

7. ZimaK astăzi la ora 17:35
cu dreptul ca nu-mi surade ideea ca,colegii mei sa fie atacati

8. RadeTot astăzi la ora 17:38
atunci ar fi trebuit să îi înveți să nu atace ei primii colegii mei sau să spioneze în mod repetat
știi, genu de chestii care tind să irite unele alianțe când le faci împotriva lor

9. ZimaK astăzi la ora 17:40
eu din cate stiu voi a-ti inceput asta cand amun m-a atacat si tu ai atacat-o pe spiridush.Eu am o revansa de luat contra centurionilor de pe delta si nu vreau razboaie inutile,dar daca voi vreti razboi ve-ti avea unul :)

10. RadeTot astăzi la ora 17:42
nu e boss
a început când edisson l-a atacat pe maximo
și voi l-ați luat pe edisson în alianță
ce treabă am io cu tine
spiridush e ferma mea de multă vreme, când nici nu era la voi
iar tu, nu te știu și nu știu când te-a atacat amun
la câte puncte ai, cred că foarte de curând

11. ZimaK astăzi la ora 17:45
:)).zii ca-l astept cu bratele deschise si cat despre tine iti ofer urmatoarea varianta:daca nu mai ataci pe nimeni din aceasta alianta atat tu cat si restul colegilor promit ca lucrurile nu vor generala.Varianta a2a este ca tu sa continuii sa faci arfe si figuri si vedem atunci care pe care :)

12. RadeTot astăzi la ora 17:52
bossule
una la mână, că nu te cunosc, m-ai înțeles?
fac o presupunere și ghicesc că ești șef la A-Team

a doua la mână, nu am treabă cu tine și nici nu vă consider pe voi de alianță
așa că nu mă interesează părerile tale, proaspăt scuturate din pom

și a treia la mână, unde te referi tu la război, alea sunt operațiuni de farmare
nu o să vezi să aveți voi război cu B&M, ar fi ridicol

13. ZimaK astăzi la ora 17:54
:))

...după cum am promis, no more comment...
 

DeletedUser

Guest
[...]operațiuni de farmare [...] !?

Tare ,Rade... tare! :))

La fel ca și aia cu părerile scuturate din ..pom! :))
 

DeletedUser

Guest
kent92 pe 16.09.2010 la ora 22:32
sal man ce faci. Ma bagi si pe mine in alianta ta plissssssssssss bag bani in joc eu!!!!!!!!
 

DeletedUser

Guest
masss vs. Esse

masss astăzi la ora 07:13
de ce vrei cu tot dinadinsul sa strici placerea multora de a juca acest joc, mie unul imi vine sa ma las cand vad ca joci incorect si te folosesti de chestii murdare si anume ori esti admin ori ai pe altul care te ajuta, dar faza e ca prea repede se intampla murdariile asa ca ramane valabila prima faza, eu pierd timp si pun de multe ori acest joc pe primul plan sa vina unul ca tine sa-mi strice toata placerea??? imi platesti tu timpul pierdut pe acest joc, dupa ce am sa postez daca ma hotarasc sa o fac multi o sa-si bage ceva in el joc, ca o sa li se deschida mintile de ce li s-au intamplat unelle chesti, si o sa paraseasca acest joc iar eu cred ca cei care l-au intemeiat si administreeaza au ca si obiectiv sa-l joace cat mai multi, s-a mai dovedit pe forum ca exista altul ca si tine care s-a folosit de lucruri care nu fac o onoare nici unui om, dar la ce caracter mi-ai dat de inteles ca ai, bineinteles niic daca imi arati buletinul si vad tot nu o sa cred ca ai peste max 20 de ani, esti vreun pustan care chiuleste de la scoli si strica aici placerea de a juca in echipa a zeci de jucatori poate chiar sute, am 5 dovezi cel putin cum ai folosit lucruri interzise, si ti-l dau pe ultimul: azi dim la ora 6 am raport ca aveai zidul 19, iar la ora 7 ca-l aveai 21..., avand senatul 24, mie cu senat 25 de la zid 19 la zid 20 doar imi arata ca trebuie sa se faca in 1 ora si 48 de minute, cum ai ajuns tu la 21 in nici o ora??? :)))), a, stiu trebuia sa faci asa sa nu pierzi puterea turnului, asa-i????:))))))
imi vine sa rad dar cu amaraciune ca am avut ghinionul in acest joc sa dau peste astfel de oameni nu jucatori repet oameni...:(



masss astăzi la ora 07:23
te gandesti ca ti-ai batut joc de zeci de oameni care nu au dormit nopti si zile ca sa lucreze in echipa cum se bazeaza acest joc??? cum ii poate rasplati unul ca si tine pe toti pt tot cate au avut de pierdut din caza ca tu esti neom si folosesti tactici interzise in aacest joc si neeortodoxe?????/ o sa ti se intoarca tie in viata de zi cu zi toate astea probabil... sa faci ciorba pe toate orasele castigate prin astfel de metode, k?



masss astăzi la ora 07:33
te simti bine acum, asa-i??? l-am facut nu a resuit sa ma curete desi in raport la el arata ca aveam putine trupe si pe celellate 2 tot in rapoartele lui arata ca eram gol si aproape gol..., esti bucuros si mandru cat de bun esti tu...., asa-i???:))), poti sa te lauzi ca poti sa invingi o alianta de unul singur si tie toti jucat de pe marea 54 nu au ce sa-ti faca...., d-ne cum trebe sa te simti tu acum in tine..., eu cred ca tu si uiti cum reusesti astea si prin ce metode cand te simti bine aia conteaza, asa-i????:))), ce sa fac eu cu raportele doveditoare in care tu faci chestii interzise si neregulamentare??? sa ti le trimit tie prima data? oki, si pe urma la care coleg de-al tau admin, sa le postez pe forumul aliantei si pe urma pe cel extern? sa fac tichet la conducerea din romania din care faci parte? sau la cei care au infintat jocul pe urma daca se poate? invata-ma tu cum trebuie procedat in astefl de cazuri..., eu sunt un jucat cu experienta si mi-am dat seama..., altii poate nus-i dadeau cei drept si de aia ar fi bine sa-i ajutam, ca sa le placa si mai mult acest joc intre ghilimele fiind spus...:(


masss astăzi la ora 07:40
hmm, te cred, acum ma ajuti sa te cred cum ai resuit performanta care ti-am relatato?? sau inca 4 care se pot verifica sa se vada ca sunt cum am zis eu??? si o sa mai fac si pe a 6 in urma raportului cu trupele tale o sa bag rand pe rant toate atacurile inaintea celui dat de mine de la toti colegii care trimit rapoarte pe simulator si o sa vedem cum de tie cu siguranta ti s-au facut trupe asa din vazduh..., asta o sa ramana de dovedit inca astept rapoartele..., si dupa ce trimit mesajele si arat si postez rapoartele in care se dovedeste clar ce ai facut te astepti sa zica toti ca ai procedat corect si tu sa mai joci acest joc??? vreau un raspuns sincer daca ai dat vreunul pana acum in toti anisorii tai..:)


masss astăzi la ora 07:41
ai citit mesajul si nu vad explicatia..., nu o ai? de ce nu o ai, nu vrei sa o ai? atunci cine ar aveao sa intreb acolo sa aflu raspunsul???:)))
 

DeletedUser

Guest
Daca scria corect romaneste nu mi se parea nimic funny ! :)

Il inteleg intr-un fel :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Daca scria corect romaneste nu mi se parea nimic funny ! :)

Il inteleg intr-un fel :)

cum sa nu fie funny ma?
1."te folosesti de chestii murdare" (adica vrea sa zica ca igiena lui lasa de dorit? )

2."imi platesti tu timpul pierdut pe acest joc" (ehm..sa imi dau palme)

3."esti vreun pustan care chiuleste de la scoli si strica aici placerea de a juca in echipa a zeci de jucatori poate chiar sute"(CE A NIMERIT-o aici,la nimerit perfect in corasol pe esse,ca si cum ei ar fi singura echipa de pe lumea asta)

4."azi dim la ora 6 am raport ca aveai zidul 19, iar la ora 7 ca-l aveai 21" (aici e experienta lui de joc,iar in unul din mesajele lui de final->>>"eu sunt un jucat cu experienta si mi-am dat seama") deci e sau nu e cu experienta?

5."te gandesti ca ti-ai batut joc de zeci de oameni care nu au dormit nopti si zile ca sa lucreze in echipa cum se bazeaza acest joc???" (din cate am inteles a dat de baut cand a vazut esecurile voastre)

6."tactici interzise in aacest joc si neeortodoxe" "chestii interzise si neregulamentare???"(daca asta nu ti se pare amuzant..inseamna ca esti un tip dur)

7."sa fac tichet la conducerea din romania din care faci parte? sau la cei care au infintat jocul pe urma daca se poate? " (Personal iti zic ca e mai bine sa apelezi direct la presedintele romaniei),Si cu asta am incheiat.

Sa nu uitam ca vorbim de un Lider de alianta,asa ca va rog,tratati-l cu respect
 

DeletedUser

Guest
Daaa!!! Super tari!
M-am distrat copios cand le-am lecturat la cald. :)
 

DeletedUser

Guest
Ii intelegeam frustrarea dar nu stiam ca e lider, atunci e chiar funny :))))) Credeam ca e vre-un copchil care joaca de 1 saptamana si isi varsa naduful pe tine :)))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2467

Guest
sxx astăzi la ora 13:05
mie i-mi arata ca s-a instalat
1mpact astăzi la ora 12:51
peste 3 ore jumate.ok.vbim mai tarziu.bye.
sxx astăzi la ora 12:47
1,2 sau 3
1mpact astăzi la ora 12:46
pana nu se face update.ul nu merge ast cateva ore,
sxx astăzi la ora 12:45
hai trimite raport
1mpact astăzi la ora 12:43
bv akm poti sa stai linistit.
sxx astăzi la ora 12:42
gata am facut-o
1mpact astăzi la ora 10:37
ma omule.dai acolo si apoi iti iese din grepolis ca se restarteaza si apoi o sa iti dau eu raport cu invitatie.ok?
sxx astăzi la ora 10:29
nu ca daca dadeam nu mai avea acest cont
1mpact astăzi la ora 10:28
pai ai dat acolo la stergere cont si a iesit din joc?
sxx astăzi la ora 10:27
gata mai da inca un raport
1mpact astăzi la ora 10:21
sa.mi spui daca ai reusit
1mpact astăzi la ora 10:21
Atentie.se pare ca cei de la grepolis au bagat un update akm si trebuie sa umbli putin la cont sa dai un restart ca altfel nu merge.trebuie sa dai.SETARI=>APOI LANGA FACEBOOK(F-ul CU ALBASTRU )APARE "stergere cont" si acolo bagi parola ta si dai un restart la cont si apoi iti va merge si isi va lua update.ul. iti va iesi din grepolis si dai sa intri din nou..daca nu merge asa trebuie sa imi dai mie mesaj:cont si pasword(fireste ca nu avrut) si te ajut eu,
sxx astăzi la ora 10:10
mai trimiteti inca un raport ca nu mai pot sa intru
am cenzurat numele sa nu fie jignitor.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus