Cea mai buna alianța de top este....

Cea mai buna alianța de pe lumea Alpha


  • Total votanți
    100
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1073

Guest
Cu asta nu pot fi de acord, pentru că mergeți cât de curând la desființare. Ori o faceți voi, ori o fac colegii mei.

Cea mai bună alianță nu se află în sondaj, eu merg pe Dark Angels.

asta o spui in calitate de jucator sau de supermegamoderator? hai sa fim seriosi...

Razboiul asta nu a inceput acum o luna. inainte sa emiti axiome, vorbeste cu cei care sunt in zona si stiu despre ce e vorba. nu ma apuc eu sa fac aici o povestire cu soldati si razboaie, dar crede-ma ca era necesara reorganizarea noastra si nu are nici cea mai mica legatura cu voi. daca luati orase de la cei care se lasa sau au fost banati de pomana asta nu va da vreo calitate in zona.normal ca sunt jucatori in LL pe care-i respect, dar strict in cadrul jocului. aproape un an lucrurile au stat invers dar nimeni nu s-a batut cu pumnul in piept.

... si incearca sa fii un pic atent sa-ti zic ceva. azi mi-am dus fetita la gradinita ,prima zi, la grupa mica. :)
 

DeletedUser

Guest
Legio e alaturi de Pheonix. Este greu sa ajunga la desfiintare. In ciuda tuturor criticilor care umbla ca nu sunt uniti si ca nu fac front comun de fiecare data, merg si votez pe Pheonix ( in noua organizare) ca fiind cea mai buna alianta. Cei din interior SI SPIONII stiu despre ce vorbesc...
 

DeletedUser1011

Guest
Asta o spun in calitate de superjucator(am acordul tau sa fiu ironic la ce-ai scris?).
Cand ati avansat, ati avansat pe aceleasi principii, pe inactivi, doar ca statistica spune ca oamenii mari de la voi pierd orase.

Si mafioata se lasa? http://ro.grepostats.com/world/ro1/player/22377/colonizations
Dar hok? http://ro.grepostats.com/world/ro1/alliance/1312/colonizations?page=4

Meserie, mafioata nu primeste bani de la joc, cum primesc altii, si cred ca iti da clasa cand vrei tu, si cand doarme, asa ca lasa pretentiile, si mergi la scoala ca a sunat clopotelul. Iar 06 hok, face ce vrea cand vrea cu tine...acum un an dadeam clasa la multi...acum iesi tu sa ce...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Asta o spun in calitate de superjucator(am acordul tau sa fiu ironic la ce-ai scris?).
Cand ati avansat, ati avansat pe aceleasi principii, pe inactivi, doar ca statistica spune ca oamenii mari de la voi pierd orase.

Si mafioata se lasa? http://ro.grepostats.com/world/ro1/player/22377/colonizations
Dar hok? http://ro.grepostats.com/world/ro1/alliance/1312/colonizations?page=4

Daca nu incepeai cu un an inaintea mea...iti explicam eu ce faceam cu orasele tale :pro:
 

DeletedUser

Guest
Meserie, mafioata nu primeste bani de la joc, cum primesc altii, si cred ca iti da clasa cand vrei tu, si cand doarme, asa ca lasa pretentiile, si mergi la scoala ca a sunat clopotelul. Iar 06 hok, face ce vrea cand vrea cu tine...acum un an dadeam clasa la multi...acum iesi tu sa ce...

Mafioata nu e cumva persoana care a iesit de la noi din Die. si mi`a dat mesaj privat ca vechiul jucator s`a lasat,si acum a fost preluat de altcineva ? motiv pentru care a si fost banata de altfel
 

DeletedUser

Guest
@ecosse: Așa-i? Ia uite ce de fani am :D

@Chiny: Am avut și eu tangențe cu zona ta și ți-am văzut limitele. Apropo, să știi că nu dau click pe un oraș și gata, colectez banii de la joc. Când descoperi ceva de genul, să-mi arăți și mie, eu unul n-am primit bani de la INNO.

@gbr: Ce-ai face tu sau mafioata/hok ? Nimic? Eu zic că sunteți tare dezinformați. Eu știu foarte bine ce face Legio, am fost și eu în zona aia participant, însă de atacurile mele a fost mai mare nevoie în altă parte. Din acest motiv vorbesc la modul indicativ, nu ca alții prin expresii îndoielnice(cred, dacă etc.).
Apropo, am avut o cucerire pe nimeni300, am primit atacuri doar de la stafia pe cucerire, cam toate cu 90 ușoare. Știi ce mi-ați decimat flota? În 3 ani cred că mă refac și eu. Halal organizare.

Legio și Phoenix .. nu e de mirare cine a spus-o : cine se aseamănă, se adună.
 

DeletedUser

Guest
Eu te-as lua in brate :))

Daca stii ce face LEGIO inseamna ca ai SPY si esti naspa, nu-i frumos...at despre cuceriri pe nu stiu cine si nu stiu cum...lasa ca nici voi nu sunteti mai breji.

Hai, ureaza-mi drum bun ca plec la munte :))
 

DeletedUser1073

Guest
Dfa@ sunt sigur ca stii ce face legio, asta o garanteaza calitatea ta de mega moderator si daca e sa te citez - superjucator - Serios.. Lost Legion e o alianta respectabila. De ce ai ajuns tu in pozitia de purtator de cuvant? E ingrijorator pt LL. Da recunosc, suntem in postura in care s-a aflat LL timp de un an la granita cu noi. Si ? cum crezi ca au facut LL milioane de puncte de aparare. Intamplator am ajuns sa iau cuvantul aici , dar mafioata ,ownlic, cry 77 nu mai sunt disponibili. A si asta stii ! normal. LL a stiut chiar inaintea lor... Iar daca intrebi :ce ar face ei ?..ei bine, poti sa aflii de la dinutza,cristimarin , piratii sau oricare a fost alaturi de ei pe harta. Nu e polemica ce fac eu acum. Dar sincer, gazul pe foc nu e sanctionat in regulamentul forumului?Eu zic ca ar trebui sa-ti dai singur ban.Ar fii in folosul Lost Legion.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
De ce mi-aș da ban? Pentru faptul că deranjează anumite lucruri pentru câțiva dintre voi pentru că e adevărul, cum bine recunoști și tu?

Nu reprezint pe cineva aici, nu sunt purtător de cuvânt și dacă erai mai atent nu pe LL aș fi ales în sondaj. Sunt buni, dar sunt alții mai buni. Eu aș merge pe o altă idee a chestionarului: cine rezistă mai mult? Aceasta-i întrebarea mai potrivită. După un an jumătate cât a trecut, nu mai există jucători slabi, există doar jucători mediocri, buni și foarte buni.
Importanța începe să meargă pe rezistență iar aici lupta momentan e echilibrată. Dacă Die-ul și Legio sunt grupuri sudate cu eroziune mai mică, LL, Phoenix și Macedonia au jucători mai mulți(luând în considerare și wing-urile) și au de unde scădea. Din această perspectivă, cel mai rău stă fără discuție Prietenoșii, iar asta se datorează în mare parte conducerii(pentru trecerea multora printre macedoneni și schimbarea taberelor).
 

DeletedUser6187

Guest
nihilius, dormi prietene???? ia sa vad cate postari stergi acum. ca la mine ai fost foarte spontan. sa inteleg ca super-mega moderatorul are voie sa posteze pareri despre alti membrii, noi astia mai mici nu.
 

DeletedUser

Guest
Am oferit păreri mai mult decât pertinente, mult mai bune decât <vai ce bună e alianța mea, că e unită la fazan pe forum și stă degeaba pe hartă>
 

DeletedUser6187

Guest
Am oferit păreri mai mult decât pertinente, mult mai bune decât <vai ce bună e alianța mea, că e unită la fazan pe forum și stă degeaba pe hartă>


la fel am venit si eu cu argumente, dar preamaritul nihilus mi-a editat postarea. verifica daca ai posibilitatea sa vezi ca nu vorbesc prostii
 

DeletedUser

Guest
Salutare. Chiar daca toata lumea din Die. ma uraste, au am votat-o ca cea mai compacta alianta..chiar daca 70% din metodele lor de lupta sunt "neortodoxe" (stiu ei bine la ce ma refer)

Suparat...suparat sunt Doamne suparat...!

Ia poveste tu la popor cate barci au intrat la jucatori activi din Die. si cate au intrat pe tine....

Nu stiu la ce metode "neortodoxe" faci referire, eu sunt "ortodox" botezat si n-am de gand sa-mi schimb religia si nici sexul... :)

Sebi.
 

DeletedUser1011

Guest
@Chiny: Am avut și eu tangențe cu zona ta și ți-am văzut limitele.

Legio și Phoenix .. nu e de mirare cine a spus-o : cine se aseamănă, se adună.

- cred ca imi vezi "limitele" puse pe noroc, toate cu minus sub 20, iti dau o spaga, poate schimbi minusul cu plus.

- am si eu o nedumerire, tu daca esti megasuperhypermoderator, de ce iti ti dintii strans prinsi doar de problemele celor din LD si Phoenix...nu te spaguim cat trebuie?!?
 

DeletedUser

Guest
Șpagă o poți da la pâine, eu nu sunt adeptul.
Poate nu s-a înțeles: pe alpha sunt doar jucător, iar ca jucător mi-am dat cu părerea despre cei cu care am avut onoarea să interacționez. Macedonia e prea departe de mine, Hope atacă cu bireme pe bonus, Die. atacă cu nave pe bonus, astea le știe toată lumea, nu simțeam nevoia să mă repet.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus