Ca pe viteza 0.05

  • Autor subiect DeletedUser9489
  • Data de început

DeletedUser9489

Guest
De la actualizarea 2.37 (28 martie 2013) , tot mai multi jucatori se plang de viteza inceata a serverului. Chiar daca titlul este putin hiperbolizat serverul se misca foarte foarte greu.
Desi am inceput sa luam masuri temporare (folosirea CCleaner) , problema nu pare sa se rezolve complet.
Chiar daca pentru 2-3 ore, viteza creste semnificativ, in momentul in care am 6-8 ferestre in browser, sau 2 browsere deschise, este imposibil a da comenzi in timp util pe grepolis, ceea ce in versiunea 2.36 nu se intampla.

Problema este ca lucrurile se repeta. La fel ca in perioada 20 septembrie- 3 octombrie 2012 , apar tot mai multe bug-uri , erori etc. Eu va rog sa incercati sa le rezolvati.


Si eu as mai avea o problema (legata de decalaj). Cum e posibil, in momentul in care am lansat un atac la 12:27:59 sa ajunga la 12:28:11. Mentionez ca este vorba de serverul ro20.
 

DeletedUser7082

Guest
De la ultima actualizare,contul meu are viteza fffff scazuta la joc,sunt nevoita sa dau refresh la fiecare 5 min ca sa mai creasca putin viteza de joc,apoi scade din nou.Am facut nenumarate tichete in care am rugat sa se rez aceasta problema si mi s-a spus ba ca este de la laptopul meu ,ba ca de la browser,ba sa sterg datele private etc.Am incercat aceste solutii:am schimbat browserul.am sters datele private de la fiecare browser ba chiar am incercat si de pe alt laptop si rez este acelasi:viteza fff scazuta la joc.

Astazi am incalcat regula jocului si am intrat pe doua conturi de la 2 colegi,de pe acelasi laptop,de pe acelasi browser si am constatat ca la ei merge jocul impecabil.Asta a fost ultima solutie sa verific daca vina este de la mine sau de la dvs si spre surprinderea mea la ei merge perfect si la mine nu,cum explicati acest lucru domnilor administratori?Am riscat sa fiu blocata dar va rog sa ma credeti ca ori la viteza ffff scazuta de pe contul meu ori blocata e acelasi lucru,imi pare rau de cei doi colegi daca vor fi blocati insa am recurs la acest lucru sa va dovedesc ca grelelile sunt de la dvs si nu de la calculatoarele noastre.Cu respect gaby-kitty
 

DeletedUser2039

Guest
Am aceiasi problema, elful care da la manivela ca sa se invarta roata sa uzat,
 

DeletedUser6464

Guest
De la ultima actualizare,contul meu are viteza fffff scazuta la joc,sunt nevoita sa dau refresh la fiecare 5 min ca sa mai creasca putin viteza de joc,apoi scade din nou.Am facut nenumarate tichete in care am rugat sa se rez aceasta problema si mi s-a spus ba ca este de la laptopul meu ,ba ca de la browser,ba sa sterg datele private etc.Am incercat aceste solutii:am schimbat browserul.am sters datele private de la fiecare browser ba chiar am incercat si de pe alt laptop si rez este acelasi:viteza fff scazuta la joc.

Astazi am incalcat regula jocului si am intrat pe doua conturi de la 2 colegi,de pe acelasi laptop,de pe acelasi browser si am constatat ca la ei merge jocul impecabil.Asta a fost ultima solutie sa verific daca vina este de la mine sau de la dvs si spre surprinderea mea la ei merge perfect si la mine nu,cum explicati acest lucru domnilor administratori?Am riscat sa fiu blocata dar va rog sa ma credeti ca ori la viteza ffff scazuta de pe contul meu ori blocata e acelasi lucru,imi pare rau de cei doi colegi daca vor fi blocati insa am recurs la acest lucru sa va dovedesc ca grelelile sunt de la dvs si nu de la calculatoarele noastre.Cu respect gaby-kitty
gaby, dar nu te-ai obisnuit cu raspunsurile acestea de la admini atunci cand nu stiu ce se intampla sau nu pot sa ofere o explicatie plauzibila, intr-un mod total penibil ti se raspunde ca...este de la tine
doamne fereste sa greseasca ei, sunt perfectiunea intruchipata si oricat de frustrati sunt jucatorii, imediat iti dau peste nas si nu accepta faptul, ca si ei, JUCATORII, au totusi DREPTATE
 

DeletedUser7082

Guest
da ai dreptate mihai ma lupt cu morile de vant,nu o data mi s-a raspuns ca e de la mine,astazi am verificat personal(cu acceptul celor doi colegi de la noi)ca nu e de la mine ci de la ei.


Si ca o completare la erorile care imi apar mie la cont si nerezolvate inca(desi tichetele sunt inchise si trecute ca rezolvate): disparitia nr de festivaluri si nu pot primi prin vraji lemn sau argint de la colegi sau daca primesc imi dispar alte resurse gen piatra sau lemn sau alta eroare aparuta mai nou ferestrele pe cale le deschid ex cazarma ,imi acopera bara de meniu care contine senat,port etc


Si as da un sfat pt dvs dragi admini:inainte sa va grabiti sa blocati unii jucatori ca mai fac unele greseli pe joc,mai intai corectati greselile dvs de la joc
 

DeletedUser6464

Guest
in modul asta, va trebui sa discut cu cei din alianta noastra gaby si sa ne lasam de lambda....si asa vad ca nu prea ne baga in seama cu erorile
in acest caz, sunt ferm convins ca daca renuntam noi...se cam termina lumea, doar suntem 70 la numar
 

DeletedUser9489

Guest
E foarte grav daca nu se iau masuri. La fel se incarca foarte greu jocul, nici o imbunatatire
 

DeletedUser7082

Guest
oare chiar nu e in stare nici un admin sa dea un raspuns? ,sau va e mai usor donmilor sa ne blocati conturile?
 

DeletedUser

Guest
aceleasi probleme le am si eu.. si mie imi merge fff greu.. habar nu am ce are si nu accept scuze ca am o problema la PC sau ca este viteza de la net slaba.. la ce trebuie actualizari de vers daca problemele sunt din ce in ce mai mari..
 

DeletedUser

Guest
gaby,treadul de fata ar trebui sa-l denumesti "monologul playerilor",sunt convins ca nu o sa primiti raspunsuri pertinente pentru voi pentru ca nu exista!Nu cred ca "cineva" isi asuma resposnbilitaea sa spuna >"nemtii sunt devina" :p,sau cine stie...ia sa vedem....am eu o presimtire!
 

DeletedUser7082

Guest
si inca mai trimit globale cu ce modificari au facut...de fapt au facut modificari in rau
 

DeletedUser

Guest
incearca sa dezactivezi sunete si alte balarii ale noii versiuni de la setari
curata tot de la setari cache-ul
 

DeletedUser7082

Guest
incearca sa dezactivezi sunete si alte balarii ale noii versiuni de la setari
curata tot de la setari cache-ul
am dezactivat sunetele,am sters datele private...dar stii ce e ciudat: pe contul meu nu pot sa joc,dar am intra cu riscul sa fiu blocata pe inca 2 conturi de la 2 colegi(cu acceptul lor) si merge perfect,in conditiile in care am folosit aceeasi retea de net, acelasi laptop si acelasi browser...deci imi poti explica tu de ce la ei merge si la mine nu?
 

DeletedUser

Guest
Sunt convins ca NU ai intrat pe alt cont,ci doar ne pacalesti aici!!!!!;)
Cred ca problema ta e cunoscuta,ceva de genul acesta am avut si eu in trecut manifestandu-se in final in imposibilitatea logarii pe contul meu!
Imi este greu sa dau detalii si sa presupun ceeea ce e la tine ,sunt neavizat,insa Norbit cu siguranta stie ce se intampla!
Contacteaza te rog Norbit pe privat sau prin sistemul de suport si ai sa poti vorbi in delaliu la aceasta problema!
eu asa am facut si omul chiar stie cu ce se manaca asa ceva!
PS; pentru a nu crede ca nu doresc,e o problema mai veche legata de un provider din Germania ce deserveste INNO!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7082

Guest
crezi tu ca norbit stie? daca as pune pe forum ce raspuns mi-a dat in unele tichete ai sa razi...o sa fac tichet la nemti pina la urma ca altfel nu am cum sa joc...si da am intrat pe 2 conturi exact cum am spus mai sus numai ca sa verific daca am eu o problema la laptop (asa cum zic adminii),sau nu...concluzia finala e ca numai contul meu are viteza fff scazuta
 

DeletedUser

Guest
Am vazut si alti colegi de pe Lambda spunand ca au aceleasi simptome...cred ca totusi e o problema legata de server.si anumite IP-uri
asa a fost si pe Epsilon acum ceva vreme si nu numai acolo!
 

DeletedUser7210

Guest
crezi tu ca norbit stie? daca as pune pe forum ce raspuns mi-a dat in unele tichete ai sa razi...o sa fac tichet la nemti pina la urma ca altfel nu am cum sa joc...si da am intrat pe 2 conturi exact cum am spus mai sus numai ca sa verific daca am eu o problema la laptop (asa cum zic adminii),sau nu...concluzia finala e ca numai contul meu are viteza fff scazuta

tanti norbit nu cred ca avea motive sa te baneze pe nedrept,ceva ceva ai facut tu:))) pt amuzament poti sa postezi:p dar sunt si riscuri ca n-ai voie sa arati fara acordul domnisoarei:D
 

DeletedUser

Guest
Nu posta discutii GAby..ca iti ei ban..ma cristinel..lasa fata in pace nu mai baga zanzanie!
Si app... doamna moderator.....;)
 

DeletedUser7210

Guest
calm:)) am spus clar " dar sunt si riscuri ca n-ai voie sa arati fara acordul domnisoarei " e alegerea lui/ei :)))
 

DeletedUser7082

Guest
nu e nimic de ascuns atat doar ca atunci cand in tichet i-am zis ca nu pot da trupe la facut desi am resursele necesare:vroiam sa fac prastii si dupa cum stiti si voi nu e necesara piatra,dar din cauza erorilor de pe server nu puteai sa faci prastii decat daca aveai piatra iar...norbit mi-a zis sa ma apuc de adunat piatra,poftim raspuns la el
 
Sus