Anunt-Grepolis prin Romania

DeletedUser

Guest
grepolisprinromania-1.jpg

Grepolis prin Romania

Echipa Grepolis Romania va invita la un nou concurs "Grepolis prin Romania"
Este un concurs in care ne faceti cunoscute prin fotografii locuri frumoase din tara noastra(eventual din orasul vostru) .

foto05_128.png

Pop.png
Etapele desfasurarii:

Pozele vor fi trimise pe adresa concurs@echipa.grepolis.ro
pana la data de 2 decembrie
in zilele de 3 si 4 decembrie se voteaza
5 decembrie este destinata validarii voturilor
6 decembrie Mos Niculae aduce primilor 3 clasati puncte premium dupa cum
urmeaza:

Iron.png
Locul I-1000 monede de aur
Iron.png
Locul II-500 monede de aur
Iron.png
Locul III-300monede de aur
Premiu special:

Iron.png
200 de gold-se acorda pentru un like + cel mai dragut comentariu la concursul "Grepolis prin Romania" pe pagina noastra de facebook.


Nu va speriati, insa, avem cateva conditii:

1.Fiecare poza admisa in competitie va avea un titlu format dintr-un singur cuvant sugestiv.
2.Fiecare poza admisa in competitie va avea cele 3 culori, rosu galben si albastru sub orice forma
3.Fiecare poza admisa in competitie va avea dimensiunile 640 x 480 pixeli si marimea maxima a fisierului de 1,5Mb
4.Fiecare poza admisa in competitie va trebui sa fie creatie proprie (sa va apartina drepturile de autor)
5.Fiecare concurent se poate inscrie cu o singura poza in competitie.
6.Pozele nu trebuie sa fie prelucrate(doar semnate, marite sau micsorate)

PS. Va rugam sa aveti la indemana si poza in marime originala pentru dovedirea autenticitatii si a dreptului de autor in cazul in care este contestat
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Frumos

O idee foarte buna. Voi incerca sa particip si eu. Sarbatori fericite!
:pro:
 

DeletedUser

Guest
Atentie la conditii, n-as vrea sa revenim la fiecare mesaj cu precizari sa respectati conditiile
 

DeletedUser

Guest
Atentie la conditii, n-as vrea sa revenim la fiecare mesaj cu precizari sa respectati conditiile

referitor la conditii. dimensiunea pozei mi se pare cam mica...de ce nu un 800x600?
in fine este alegerea voastra ... va trimit poza la dimensiunile specificate 640x480.
 

DeletedUser

Guest
citat din regulamentul de forum:

3. Poze, semnături si avatare:

3.1. Se acceptă postarea pozelor, atâta timp cât au legătura cu topicul respectiv. Dimensiunea maximă admisă este 640x480 pixeli (excepţie: hărţile din joc), mărimea maxima 500 kb.
 

DeletedUser

Guest
citat din regulamentul de forum:

ideea era alta si anume: pentru peisaje montane, rurale, lacustre, etc dimensiunea este mult prea mica. atata tot.

PS: atentie, nu este un motiv de certa.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
putem trimite mai multe poze??si cand le trimitem,cum trebuie sa o facem??adica de unde stiti de cine a fost trimisa poza??:D scz...poate ca-s intrebari prostesti,dar n-am participat pana acum la nici un concurs de acest gen:(
 

DeletedUser

Guest
pai..ne spui cine esti....
Buna sunt xyz (numele de joc adica, daca ai alt nume de forum si vrei sa il dai si pe acela noi nu ne suparam)
si vreau sa ma inscriu la concurs cu poza mea intitulata ""......."
si pui poza atasata

un concurent o poza
 

DeletedUser

Guest
@saiukarra: Ne pare rau pentru efortul tau dar ai sarit peste urmatoarele:

[..]
Este un concurs in care ne faceti cunoscute prin fotografii locuri frumoase din tara noastra(eventual din orasul vostru)
[..]
Pozele vor fi trimise pe adresa concurs@echipa.grepolis.ro
pana la data de 2 decembrie
[..]
1.Fiecare poza admisa in competitie va avea un titlu format dintr-un singur cuvant sugestiv.
[..]
3.Fiecare poza admisa in competitie va avea dimensiunile 640 x 480 pixeli si marimea maxima a fisierului de 1,5Mb
 

DeletedUser

Guest
Vin si eu cu doua critici:
1) Oamenii care nu stau langa un moument istoric nu au nici o sansa.
2) Nu are nici o legatura cu Grepolis. :eek:
 

DeletedUser

Guest
Vin si eu cu doua critici:
1) Oamenii care nu stau langa un moument istoric nu au nici o sansa.
2) Nu are nici o legatura cu Grepolis. :eek:

nu vad legatura...din start specifica "locuri frumoase din tara noastra", ce treaba are cu monumentele? un monument istoric la indemana este cel din fata garii sinaia, da maine o tura, fa poza si castigi. (crezi tu)
nu orice concurs trebuie sa aiba legatura cu grepolis.

sa vezi cu ce poza vin eu :D
 

DeletedUser

Guest
pozele vor fi judecate de voi prin vot...asa ca fiecare participa cu ce vrea :))
 

DeletedUser

Guest
3. Poze, semnături si avatare:

3.1. Se acceptă postarea pozelor, atâta timp cât au legătura cu topicul respectiv. Dimensiunea maximă admisă este 640x480 pixeli (excepţie: hărţile din joc), mărimea maxima 500 kb.
Ca sa fiu răutăcios... se aplica așadar doar jumate de regulă .
Si practic pe Facebook nu s-ar aplica, putem trimite poza in doua dimensiuni?Căci oricum Facebook o redimensionează astfel sa se încadreze in limitele lor.
Dar sunt de aceeași părere cu IOSNEBUN, cam mici dimensiunile pentru o poza atat ca dimensiuni in pixeli cât si ca dimensiuni in mb tinand cont ca e vorba de poze cu o varietate de culoare deja impusa de o regula.
De asemenea regula :
2.Fiecare poza admisa in competitie va avea cele 3 culori, rosu galben si albastru sub orice forma
mi se pare destul de generala, practic dacă ai un punct mic mic mic din fiecare culoare poza e validă.
 

DeletedUser

Guest
culorile trebuie sa fie vizibile cu ochiul liber si titlul nu trebuie sa fiepe poza..asa cum am specificat poza nu trebuie prelucrata, doar micsorata
 

DeletedUser

Guest
totusi, acum fiind iarna...nu stiu de unde o sa scot cele trei culori:))...dar am o idee..
in fine, in legatura cu titlul pozei: NU am voie sa pun titlul pe poza, deoarece se poate presupune ca este editata?...da ce o sa fac, postere si le pozez?:))
astept raspuns si imi cer scuze ca nu am inteles
 

DeletedUser

Guest
hai ca nu este greu...TREBUIE SA REDENUMESTI POZA RESPECTIVA printr-un singur cuvant. EX: DSC0000.jpg sau 2008_04050011.jpg --> xxxx.jpg (unde xxxx este tema pozei respective, un singur cuvant)
 
Sus