Academia Grepolis

  • Autor subiect Bugsy Siegel
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Salutari.

Inca din startul anuntarii acestei noi lumi am stiut ca poate fi implementat proiectul pe care eu l-am gandit de mai multa vreme.

O sa explic in ce consta.

Academia Grepolis se vrea a fi o alianta pentru perfectionare si invatare acestui joc. Toti cei ce vor sa invete si sa se perfectioneze sunt bine veniti sa ni se alature.

De asemenea vom avea nevoie si de jucatori experimentati care sa isi dedice timpul ajutand si incercand sa ii invete pe ceilalti tainele acestui frumos joc.

Vor fi create tutoriale,se va raspunde la intrebari,se vor pune la dispozitia jucatorilor link-uri catre informatii utile.

Desigur ca in timp proiectul va fi perfectionat,dar asta depinde in mare masura de ajutorul si implicarea oferita de ceilalti jucatori.

Pe data de 10 decembrie va astept sa intrati pe aceasta noua lume ,in directia NE (nord-est) si sa solicitati invitatie in alianta care probabil va fi deja fondata de catre mine,si anume "Academia Grepolis"

Ma bazez pe sustinerea fiecaruia dintre voi,a celor ce vor sa se implice si sa ajute.

Pentru a crea un "premade" al acestei lumi,va rog sa specificati in commenturile dvs daca va veti alatura acestui proiect,deasemenea ideile noi,criticile constructive si opiniile sunt bine venite.

Personal voi incerca sa ajut cat pot de mult in buna desfasurare a acestui proiect,in limita timpului disponibil.

Desi e devreme ,va doresc Sarbatori Fericite si toate cele bune, cu respecte Bugsy Siegel.
 

DeletedUser

Guest
Frumoasa idee, problema mea este urmatoarea:
Aceasta lume nu permite cucerirea, din cate am observat va fi diferita de restul, am impresia ca si grafica va fi putin diferita. Ceea ce inseamna ca jucatorii vor avea sansa sa invete sa farmeze si sa creasca cladiri? eventual sa si atace( nu stiu daca e permis, din moment ce este declarata lume pasnica). Consider ca proiectul s-ar desfasura mai bine pe o lume normala, daca vor jucatorii noi sa invete. Ca asa sa farmezi si sa colonizezi nu cred ca e prea greu, daca stii sa citesti.Asta te invata tutorialul de la inceput, nu? Important pentru un player nou e sa invete cum sa faca trupele, ce inseamna dodge, ce inseamna atac la secunda, ce inseamna cucerire, colaborare intre playeri. Nu cum sa creasca orase si sa faca trupe ce nu au niciun rezultat final( sa ajute la cucerirea oraselor). Tutoriale deja exista cateva pe forum si unele chiar bunicele.
 

DeletedUser

Guest
Grafica va fi aceiasi, atacurile vor fi posibile deci si explicare succinta a acestora va fi implicit posibila.

Vor fi explicate teoretic si metodele de cucerire,atat sistem vechi cat si revolta.

Faptul ca nu exista posibilitatea de cucerire,poate reprezenta un avantaj pentru jucatorii noi,care astfel vor fi obisnuiti cu toate etapele premergatoare cuceririi,urmand ca pe o viitoare lume normala ei putand sa ia parte activ si sa se implice in proiectele aliantelor din care vor face parte,stiind ce au de facut.

Problema pentru jucatorii noi nu e lipsa de informatie ci accesul la ea,unii vor sa fie ghidati pas cu pas,nu au timp intodeauna sa caute si sa citeasca postari divagate ... noi vom fi alaturi de ei pentru ai invata pas cu pas prin targeturi impuse tot ceea ce tine de acest joc,inclusiv tehnicile de lupta,cei mai priceputi dintre ei,vor avea ocazia sa se specializeze mai tarziu si in rolul de lideri.
 

DeletedUser

Guest
Cum ti-am spus, e foarte draguta ideea si necesita multa munca din partea "mentorilor", dar tot raman de parere ca practica lor trebuie sa fie pe o lume normala. Una e sa intelegi teoretic ce inseamna sa cuceresti, alta e sa incerci si sa ti-o iei in bot de cateva ori:)
Trebuie sa fi constient ca se vor obisnui cu un anumit stil al jocului, cum si unii jucatori prefera modul vechi de cucerire, iar altii pe cel nou pentru ca asa s-au obisnuit. Eu raman la concluzia ca le va fi dificil sa se adapteze la modul cu cucerire, unde va fi un ritm mai alert, decat al colonizarii. In plus, s-ar putea sa doreasca doar lumi de genul, ceea ce inseamna deschiderea a mai multor lumi de "farmgrepo", ceea ce ar fi naspa:))
 

DeletedUser

Guest
Vom incerca sa ii invatam tot ce e posibil legat de joc sperand astfel ca atunci cand va incepe o lume normala,ei vor fi pregatiti sa o abordeze intr-un mod mai profesionist,desigur vor avea nevoie de ajutor si sustinere si acolo,dar ca un prim pas,consider ca un astfel de proiect poate crea baze viabile pentru dezvoltarea lor viitoare ca jucatori si lideri.

Vom incerca sa le insuflam jucatorilor ideea de a se perfectiona pe propriul lor stil fara a le impune stilul mentorilor.
 

DeletedUser

Guest
Frumoasa idee, problema mea este urmatoarea:
Aceasta lume nu permite cucerirea, din cate am observat va fi diferita de restul, am impresia ca si grafica va fi putin diferita. Ceea ce inseamna ca jucatorii vor avea sansa sa invete sa farmeze si sa creasca cladiri? eventual sa si atace( nu stiu daca e permis, din moment ce este declarata lume pasnica). Consider ca proiectul s-ar desfasura mai bine pe o lume normala, daca vor jucatorii noi sa invete. Ca asa sa farmezi si sa colonizezi nu cred ca e prea greu, daca stii sa citesti.Asta te invata tutorialul de la inceput, nu? Important pentru un player nou e sa invete cum sa faca trupele, ce inseamna dodge, ce inseamna atac la secunda, ce inseamna cucerire, colaborare intre playeri. Nu cum sa creasca orase si sa faca trupe ce nu au niciun rezultat final( sa ajute la cucerirea oraselor). Tutoriale deja exista cateva pe forum si unele chiar bunicele.

dap,ai dreptate...cucerirea este cea mai importanta in acest joc si cel mai greu de realizat(parerea mea)
 

DeletedUser

Guest
Salutari.

Inca din startul anuntarii acestei noi lumi am stiut ca poate fi implementat proiectul pe care eu l-am gandit de mai multa vreme.

O sa explic in ce consta.

Academia Grepolis se vrea a fi o alianta pentru perfectionare si invatare acestui joc. Toti cei ce vor sa invete si sa se perfectioneze sunt bine veniti sa ni se alature.

De asemenea vom avea nevoie si de jucatori experimentati care sa isi dedice timpul ajutand si incercand sa ii invete pe ceilalti tainele acestui frumos joc.

Vor fi create tutoriale,se va raspunde la intrebari,se vor pune la dispozitia jucatorilor link-uri catre informatii utile.

Desigur ca in timp proiectul va fi perfectionat,dar asta depinde in mare masura de ajutorul si implicarea oferita de ceilalti jucatori.

Pe data de 10 decembrie va astept sa intrati pe aceasta noua lume ,in directia NE (nord-est) si sa solicitati invitatie in alianta care probabil va fi deja fondata de catre mine,si anume "Academia Grepolis"

Ma bazez pe sustinerea fiecaruia dintre voi,a celor ce vor sa se implice si sa ajute.

Pentru a crea un "premade" al acestei lumi,va rog sa specificati in commenturile dvs daca va veti alatura acestui proiect,deasemenea ideile noi,criticile constructive si opiniile sunt bine venite.

Personal voi incerca sa ajut cat pot de mult in buna desfasurare a acestui proiect,in limita timpului disponibil.

Desi e devreme ,va doresc Sarbatori Fericite si toate cele bune, cu respecte Bugsy Siegel.

Succes...Iti vei pierde timpul cu morile de vant..asa cred eu...
Noi cei de pe gamma venim vom dovedi ce avem de dovedit si gata....
 

DeletedUser

Guest
Se gaseste loc pentru toti, orice jucator ce vrea sa se alature este bine venit.Va multumesc pentru sustinere.

Pt colegul care spune ca vine cu baietii e pe gamma: ms de urari, timpul nu va fi pierdut degeaba daca in timp jucatorii nostrii vor fi invatat ceva si vor fi multumiti de acest proiect...sunt totusi curios cu ce echipa vei veni de pe gamma,candva de mult am jucat si eu acolo...si ce vrei sa dovediti...e clar ca nu e o lume destinata luptelor...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Pai ce experienta se va demonstra? Ca oricum luptele nu vor fi reale, nu e ca si cum vei avea cum sa contorizezi totul. Poti face orase si sa nu ai trupe deloc ca la colonizare ai nevoie de un numar minim de trupe si la farmat dupa ce ai cucerit orasele gata. Plus ca Bugsy nu a statuat ca va organiza cea mai puternica alianta, ci ca va incerca sa invete jucatorii noi.
 

DeletedUser

Guest
Pai ce experienta se va demonstra? Ca oricum luptele nu vor fi reale, nu e ca si cum vei avea cum sa contorizezi totul. Poti face orase si sa nu ai trupe deloc ca la colonizare ai nevoie de un numar minim de trupe si la farmat dupa ce ai cucerit orasele gata. Plus ca Bugsy nu a statuat ca va organiza cea mai puternica alianta, ci ca va incerca sa invete jucatorii noi.
Am inteles ca tu nu vei veni...
Va veti baga tu si alianta ta(wog) pe sigma?
 

DeletedUser

Guest
Nu pot sa iti dau nume exacte, ca nu le am, dar de obicei se formeaza grupuri care incep si pe lumile noi aparute.
 
Sus