A fi sau a nu fi

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser15103

Guest
Dragi mei Zei ia calamativa si fiti ca niste lei
Asteroidul in graba nu va veni caci stie ca o va pati :p
Pamantul il va ocoli de Zei se va feri
In septembrie nu o sa fie de cat caldura si struguri multi pentru bautura :)))
Eu sper ca v-am multumit si as vrea sa ma retrag pitit
Cu niste monede sa ma rasplatiti ca doar nu sunteti haliti :)))
 

DeletedUser15104

Guest
Dragi "Zei", nu puneti botul la ce zice Paul Chodas ... O fii el "manager al departamentului pentru Obiecte din apropierea Pământului din cadrul Jet Propulsion Laboratory (JET) al NASA din Pasadena, statul american California",dar nu poate stii el cand si ce ...decat Dumnezeu . Asa ca keep calm "zeii-lor" !;)
 

DeletedUser15105

Guest
Dragi zei, vazand ca Grepolis ne provoaca la concurs, eu am sa va demonstrez ca voi sunteti neinvinsi.Dacă ar fi existat vreun obiect suficient de mare pentru a provoca o catastrofa,atunci Zeus,Atena,Poseidon,Hera , dar stati asa :> Poate chiar si Hades va da o mana de ajutor sau le-ar ingreuna munca. Pacat ca nu am putea sa vedem acest lucru. Dar date find faptele , acel meteorit s-a speriat doar de numele vostru, de puterea voastra . Daca n-ar fi fost Zeus/ Nu ne-am mai fi vazut la apus. Iar de Atena ce sa mai zic, daca i-ar fi fost dor de noi, la Antena am fi fost. Poseidon cu apele lui, ar fi stins meteoritul, ca si cum tai paine cu, cutitul. Hera, ar fi folosit Protectia asupra oraselor salvand mii de vieti, ca sa vada niste baieti. Hades, zeul infernului,de el nu prea stiu, oare doar i-ar fi salutat? Sau oare i-ar fi ajutat? Hmm... Artemis, ea v-a vana meteoritul pana la capat de univers , ca un fapt divers. Sper ca acestui concurs , sa-i placa al meu discurs .
Si sa castig niste monede ,
ca sa le consum repede
N-ar strica pentru ca administratorul ,
Imi cam cere ajutorul
Ca monde nu prea are
Si zice ca vrea la mare.

Paul Chodas multe zvonuri spune,
Dar despre zei putine informatii dispune
NASA crede ca zeii dorm
Dar ei sunt treazi intr-un mod ferm
Asa ca zeilor, nu va enervati
Si problema o rezolvati
Ca noi oameni sa ne jucam
Iar pe Grepolis sa ne descurcam.
Sper sa-mi da-ti si mie niste favoruri
Pentru ca v-am facut niste onoruri.
Zeus ar fi bune si niste manticore
Ca niste atacuri majore.
Eu v-am lasat , oameni sa-i paziti
Ca si cum am fi niste paraziti . :)))))
 

ciclin

Stie Tot
Ba zeus , esti nebun ? ... nu te lua dupa bazaconiile astea ce au scris astia mai sus ....

Daca ciclin zice ca nu ...e nu tata....stai linistit...:)))))))))))))))))))))))))))))))
 

DeletedUser

Guest
No.1

Zeilor din Grepolis,
Cu puteri ca'n paradis,
Faceti voi o paletuta,
Ca lu Halep cea micuta,
Si ii dati voi un voleu,
La "asteriodul" rau,
Si sunteti voi usurati,
De ideea mea salvati,
Cred ca o sa-mi multumiti,
Si cu "HAUR" o sa ma rasplatiti.

smiley_emoticons_freu-dance.gif
 

DeletedUser

Guest
Mariti Zei,cand la Filme va uitati doar alune tot scapati si noi credem chiar pe bune ca sfarsitul lumi vine.
 

DeletedUser12202

Guest
Zeii chiar se plictisesc ?
Sa coboare pe Pamant !
Daca nu se lecuiesc
de plictis,mare minune !!!
Insasi ei vor invoca
cu-a puterilor tarie
sa-i salveze din real
bolovanul nazdravan,
chiar de e inchipuire :)!
La asa babilonie
nici ei insasi nu fac fata !
Populati alta planeta
dati-ii alteia viata !

Si ca mica paranteza,
de sunt tari precum gandesc,
sa-l asculte pe Rebelul
sa dea sutul lor zeiesc .

Apropo,la didai mafia
ici si colo,vrei nu vrei,
cred c-ajunge-asteroidul
pe Pamant ?sau niste...lei :)?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5026

Guest
Astrologul DOMN ORBETE

Mariti Zei,cand la Filme va uitati doar alune tot scapati si noi credem chiar pe bune ca sfarsitul lumi vine.

Domn Orbete,reputat astrolog roman (de faima mondiala),autor a numeroase Tratate de "Drept ceresc",urmareste in permanenta ciocnirea planetelor cu Soarele.
Acum a fost totalmente eradicat acest fenomen!
El a constatat ,fapt indubitabil , ca in prezent asteroizii au suferit o mutatie genetica,astfel ca acum ei sunt ca niste licurici pe care poti sa-i prinzi cu lipici pus in trei castroane pe Luna!

B-)
 

DeletedUser15106

Guest
:-/ eu inteleg dragii mei zei ca va plictisiti,,,dar sa credeti bazaconii de pe net???????????....Am trait s-o vad si p-asta....maretii zei sa plece urechea...ptiu ptiu sa scuip in san ;).....si ca sa fie treaba treaba maine va iau cu mine la servici......la curatat de cartofi ca daca stati acasa va trec pe sanax
 

DeletedUser15108

Guest
Zeilor nu va faceti griji pentru asteroidul care va lovi pamantul.Si populatia este foarte ingrijorata ca in Romania se va intampla ceva rau pe 15 septembrie dar...e prima zi de scoala cum vreti sa fie?!Intodeauna a fost rau cand a inceput scoala deci e ceva obisnuit.In legatura cu pamantul niciodata nu se va lovi ceva de el,voi la-ti facut ,e normal ca voi sa il si distrugeti ,cand va fii timpul deci stati fara frica ca nu se va intampla nimic si incercati sa treceti cu vederea ceea ce se aude prin jur.
 

DeletedUser12167

Guest
Un mesager persan ajunge la porţile Spartei si ii spune ca vine un asteroid .
– Nişte preoţi antici leproşi a căror binecuvântare este necesară înainte de raspunde mesagerul ca nu va fi lovit niciodata.
Regele Leonidas ii spune ca nu va fi lovit asteroidul de pamant
Si il arunca intr-o groapa imensa si Zeii il binecuvinteaza pe regele Leonidas si se apuca de batalie .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10418

Guest
Zeus se uita la stirile de la ora 5 si la un moment dat se anunta ca un asteroid va lovi pamantul in septembrie. Isi ia repede slapii in picioare si fuge la Poseidon...
-Bai Poseidon am pus.o ramanem fara Terra...unde ma mai duc eu la pitipoance?...O sa cada un asteroid la Vaslui...
-Hai sa.l sunam pe Firicel ...Aloooo, Firicele o sa mori baaa...
-Chiar si asa...cand ma nea Zeus?
-In septembrie baaa..
-Stai bre sa culeg via sa gust vinul pe anul asta ...si cum o sa mor?
-Te loveste un asteroid...
-Stai bre nea Zeus linistit ca daca ajunge asteroidul ala aici ne imbogatim cu totii astia din Vaslui...Ne facem republica Vaslui si violam pe cine vrem noi...Hera mai intreaba de mine? ...
-Poate numai culegi via...ai grija...
 

DeletedUser11643

Guest
Este bine cunoscut faptul ca un steoid are sanse mici ca sa loveasca pamantul.
Opinia mea este ca nu va avea ce sa faca un asteroid pamntului acesta fiind aparat de zei.
In primul rand asteroidul chiar de va lovii zeii il vor nimici.
In al doilea rand pamantul e protejat de zeii incontinuuu vegheat.
Concluzia este ca un asteroid chiar de va lovi sau nu noi vom fi protejati de zei.
 

DeletedUser13911

Guest
Of ,zeii astia...se plictisesc de moarte si ,culmea,au inceput sa aplece urechea la zvonuri..hahahaha. Asta, chiar e zvon.Odmmena,nu mai apleca urechea ci pune-ti ochelarii...cu precautie ,ai sa te sperii.:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14992

Guest
...Prea mariti zei,ptr voi si pentru gasca am un mesaj de ma doare-n basca,dar trebuie sa il pun ca altfel sansele de castig sunt fum...

Draga Hera,sti prea bine,zeus este langa tine asa ca un te panica,sfarsitul lumi nui asa...

Poseidon nu e panica man,duci o viata de bastan...si de vreoun asteroid ar cadea tu pe fundul marii tu ai sedea...

Hades,tu sti cel mai bine,viata e dura iar asteroidul e de umplutura...

Ma Atena ce sa-ti zic?...asteroidul e mic...iar pe pamant nu vine.nici de il rogi tu pana maine

Artemis duci o viata vis,sti ce zic pis?..asa ca stai linistita de asteroid esti ferita

Prea marite Zeus,sti ceva?o ai pe hera in drepata ta...si oricum niciun asteroid cat de mare sau mic in fata ta e nimic.

Sper ca munca mea sa fie bine venita si cu gold rasplatita.

:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7851

Guest
Concursul s-a incheiat. Maine voi anunta castigatorii.
Felicitari tuturor participantilor.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus