A fi sau a nu fi

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser14799

Guest
Ascultati-l aici pe Jonh Snow!
Este un om foarte low...
Draga zei puterea voastra nimiceste,
Orice in cale intalneste!
Dar asteroidu oare vine?
Zeus , faci pe tine?
Am auzit ca esti mare si tare!
Printre ai tai fratioare!
Asteroidu se vede, sus pe cer!
Phantheonul plange suparat!
Ca al sau Zeus a plecat!
Si cand vremea vine!(Septembrie spre tine)
Asteroidul cade cu viteza~
Hades...zice ha,ha,ha...oricum eu nu-s in lumea ta!
Poseidon cu ochii incrucisati, striga la cei din mare fiti barbati!
Astfel timpul se sfarsii si pe toti ii nimici!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
În regat păși timid o femeie cu straie ponosite, păr ciufulit de vânt și mâini crăpate de lucru. Își ridică ochii spre zeiii impunători care o cercetau cu curiozitate și interes. Când slujitorul îi făcu semn, aceasta își dădu jos basmaua din cap și inspiră adânc. Scoase de sub veșmânt o foaie de hârtie veche, dar păstrată bine de-a lungul anilor. Își drese glasul și începu:

”Măriți zei cu stea în frunte,
Zvonuri false sunt prea multe!
Gura mea cea iscusită
Cu adevăr e-mpodobită.
Vise multe am avut,
Când un prunc mort s-a născut,
Sau când ploaia cea mai mare,
S-a năpustit spre sat cu jale.
Și când seceta ne-a năpădit,
Eu chiar și ziua am ghicit,
Tot orașul numele mi-l știe,
Căci eu fac vrăjitorie.
Într-un glob, cristal de foc,
Eu prevăd cu mult noroc,
Și dragi zei, nimic nu-mi stă în cale,
Sunt regina magiei, tatăl mi-este soarele,
Și luna m-a-ngrijit cu milă și dragoste,
Deci pe acest ținut nu va fi nicio pacoste!
Și de nu mă veți crede, pot să vă demonstrez,
Stele am în mâini, și nu o să-ncetez,
Să vă uimesc cu puterea pe care o dețin,
Capabilă de rău sunt, chiar și de chin!
Dar azi eu am venit, să vă bucur tare,
Să vă grăiesc cu tâlc că-i bucurie mare,
Asteroidul cel periculos și grăbit,
Cu teamă și cu frică pe noi ne-a ocolit!
Aici aveți o hartă, a cerului cu stele,
Pe care-o am de mică, pe a mea piele.
Și nu vă-ngrijorați, suntem în siguranță,
Căci în stele văd, raze de speranță.”

Femeia se apropie de picioarele zeilor uimiți, arătându-le stelele din palma ei, roșii ca focul. Chiar în clipa când toți își îndreptară privirile spre acele semne, între cele deja existente apăruse Terra, de nicăieri, pictată în palma femeii. La câteva secundă după aceea, o bilă ciudată trecu prin aceeași palmă, exact pe lângă planeta ce se imprimă în pielea femeii. Toți rămăseseră muți.
 

DeletedUser15091

Guest
Voi ce, sunteți nebuni, ați uitat cine sunteți; ați uitat că sunteți zei și că voi controlați totul? Așa probleme se rezolvă la spitalul de psihiatrie :D
 

DeletedUser15083

Guest
1...2...3...inspirați...1...2...3...expirați...nu va veni niciun asteroid sau meteorit sau orice altceva. Chiar dacă ar veni pe voi nu vă vor afecta pentru că sunteți zei iar voi nu trăiți pe pământ așa că nu aveți de ce să vă îngrijorați. Dacă sunteți îngrijorați din cauză ca oamenii vor muri, nu-i nicio problemă pentru că aveți puteri și îi puteți aduce înapoi...în orice caz nu va veni niciun asteroid.
Psssst! Am auzit că sunt există un grup de oameni care aruncă aceste zvonuri pentru a băga frica în voi ca să vă concentrați numai pe această problemă și să nu mai păziți oamenii să vedeți ce fac ei. Cred că ei doresc să producă un gaz pe care o dată inhalat va omorî o gramadă de oameni. Ei vor să vă capteze vouă atenția cu aceste zvonuri pentru a lucra în liniște fără să știți acest lucru. Acest gaz va fi folosit pentru a omorî milioane de oameni pentru a cuceri lumea.
ZEI! Pentru a-i pedepsi trebuie să vă prefaceți că vă îngrijorează problema cu asteroizii mai mult decât problema omenirii. Spuneți oamenilor că încercați să creați o boltă care să oprească meteoriții, să creați o vrajă pe care să-i oprească sau să opriți timpul pentru a sfărâma în bucățele ''acea bucată din univers care vă amenință planeta''. Pentru asta a-ți avea nevoie de câteva zile libere.
Acești oameni care lucrează la gaz vor crede că nu-i mai supravegheați și vor începe producerea acestuia. Tot ce trebuie să faceți este să-i prindeți în timp ce lucrează și să-i pedepsiți. Mincioșii care bagă lumea în sperieți dar mai ales zeii trebuie pedepsiți.
De aceea nu trebuie să vă alarmați și nici să vă îngrijorați!

BAFTĂ! ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ce se aude, ce se crede, un asteroid se vede,
De-o să vină și-o lovi, tot pe-ai zeilor copii
Dar orașul nu-i cu frică, zeii noștrii se ridică,
Zeus, tată-l lor: Ridicați-vă copiii mei!
Poseidon răsunător: Distrugeți , cuceriți și ofrande-mi oferiți!
Hera iubitoarea lor: Nu vă temeți de ce-i rău!
Atena, războinica lor: Din cenușă vă ridică, a voastră nemărginită frică!
Hades: Dacă vreți să nu muriți, pune-ți mâna și munciți!
Artemis: Dacă vreți să cuceriți, atacați și nimiciți!
Astfel, din ruine se ridică, un oraș fără de frică,
Și cu zei protectori, să devenim cuceritori.
 

DeletedUser15093

Guest
DISCURS ZEUS::D
Asteroizii ne au în vizor. Dinozaurii nu au avut puterea noastră de a vedea ce se întâmplă(puterea lui ATENA) , aşa că ei nu sunt aici să vorbească despre această problemă. Noi suntem aici, şi avem puterea tuturor zeilor pentru a face ceva cu privire la această problemă. Eu nu vreau să fim ruşinea GREPOLISULUI, haideti să ne unim forțele mistice și să trimitem asteroidul de unde a venit B-).
 

DeletedUser15095

Guest
Zeuuuuuus, Zeuuuuuusss... ma auzi? Sunt eu, varul tau din Olanda. Stai linistit ca zvonul asta cu chetroaiele care lovesc Terra e falus, pardon fals; nu te panica si linisteste-ti fratii, sotia si fiica. Aici, singurul obiect care ar putea lovi pamantul este Falosul fiecaruia dupa o partida buna de ... cum ii ziceti voi acolo sus? ... intreaba pe Afrodita ca-ti explica ea ;))
 

DeletedUser14986

Guest
Atlas nu si-a ispasit pedeapsa.Pamantul nu va fi luat de pe umerii lui prea curand.
 

DeletedUser

Guest
Draga zeilor,Stati linistit ca nu vine nici-o cometa si niciun meteorit,tot ce ganditi voi este de la plictiseala,daca va mai plictisisti mult va ganditi si la gaura neagra cum fac cei din desert care vor apa si au halucinatii ca vad piscine si oaze cu apa,cel mai bine e sa va cautati de treaba si incercati sa inventati un joc intre zei,cum ar fii shotron :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15009

Guest

Saracii zei... ar trebui sa nu mai creada in zvonul "vedenie" de la Artemis.. crezand in Dumnezeu cum credem noi romanii...
Eu le propun zeilor in frunte cu Zeus sa stea linistiti.. eventual sa desemne un alt zeu in care sa creada ca nu va fi asa zis zvon "Sfarsitul lumii",,,
Zeii nu mor, zeii sunt nemuritori. asa cum e renumitul proverb "nu mor caii cand vor cainii".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15097

Guest
Dragi Zei, va rog stați liniștiți,
Apocalipsa-i propagandă,
Cît despre zvonuri, tre' să știți
Că ele sunt doar vorbe-n cadă.

Căci întru voi noi ne lăsăm
Și soarta, și credința noastră.
Și știm puterea ce-o aveți
Asupra existenței noastre.

Deci, un sfârșit, de-ar fi să vie,
El ar veni doar de la Voi.
De asta ne rugăm și credem
Că ne iertați, Preamăriți Zei.
 

DeletedUser

Guest
Avand in vedere ca am luat BAC-ul, ajutat de steroizii cu care telefonul am observat tot, inclusiv pe mama. Stati potol, dimineata e frumoasa si stand pe grepolis am distrus romanii, iar acum dumneavoastra ma chinui aiurea vrand o pizza facuta de mama. In concluzie, n-o sa cada meteoritul pe vastul vostru imperiu. V-am pupat!
 

DeletedUser15023

Guest
Haideti mai fricosilor voi oricum sunteti nemuritori , spunetii la Zeus sa arunce un fulger din degete si se rezolva tot si nu ma faceti sa ma cobor in Olimp la voi imediat ca iese scandal


ps: apropo eu is seful zeilor
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14810

Guest
Dragi zei ,
Voi,aveți puterea asupra întregii lumi mai ales tu Zeus ,zeul cerului , universului şi al pamântului tu oricum cu fulgerul tău poţi distruge asteroidu ânainte sa atingă pamântul sau chear tu Poseidon zeul apelor si al marilor cu trintul tău si cu puterea ta ânaite ca asteroidul sa atingă apa tu poţi să formezi un vârtej care va trage ân adâncurile oceanului asteroidul fară sa distrugă cerul întunecat al lui Hades şi să ţină apa in frâu ca să nu fie ţunami dar dacă cumva asteroidul va cădea pe pamânt atunci Poseidon va veni cu valurile si cu tritonul an mana tot va împedica ca asteroidul să distrugă pământul . Dar tu Hades zeul adâncurilor sau a lumii subterane poţi doar spera ca asteroidul să nu âţi distrugă cerul tău întunecat şi chear mai rău să eliberezi Tartarul şi mai rău să nu eliberezi Titanii .Mai poţi spera că poate Zeus şi Poseidon nu vor distruge asteroidul şi vor muri oameni şi împărăţia ta va fi iar arhiplină de sufletele celor morţi ca ân timpul bătăliilor epice sau ca cel deal 2 război mondial. Dar asta nu se va întâmpla deoarece că Zeus şi Poseidon vor distruge cu siguranţă asteroidul .Dar să nu uităm de ceilalți zei cum ar fi Ares zeul războiului care nu se va da bătut şi va lupta si el alături de zeiţe ca Artemis zeiţa vânătorii si lînga Atena zeiţa înţelepciunii ei toţi trei vor lupta alături de Poseidon si Zeus ca să distrugă asteroidul chear daca Atena şi Poseidon se cearta la momentul dat se vor împăca. Aşa că voi zeilor nu aveţi de ce să vă temeți pentrucă voi sunteţi de la facerea pământului cu noi şi nu trageți cu urechile la spusele oamenilor că ei se înşală uneori au dreptate voi singuri aţi văzut de-a lungul istoriei cum sa înşelat omul . Până la urma urmei voi sunteţi zei şi noi suntem oameni noi trebuie să ne temem şi trebuie să ne rugăm vouă ca voi să ne ajutaţi să scăpam de asteroid că până la urma urmei voi sunteţi zei . Deci eu va urez succes ţi nu mai ascultaţi bârfe omeneşti că nu sau adeverit întodeuna.
 

DeletedUser14831

Guest
Dragi Zeii,

Cu desavarsire va zic ca este improbabil ca asteroidul sa cada pe pamant,
Noi supusi vostri (creatuia voastra) am urmarit asteroidul in timp indelungat
si am descoperit ca:
Asteroidul are o inclinatie spre partea stanga, si vine de la o distanta farte mare

Avand in vedere distanta care o are si inclinatia lui va trece chiar pe langa Pamant fara a afecta Pamantul cu ceva
singurul lucru care va fi vizibil este o lumina starlucitoare pe cer atata tot;)

Deci nu este un motiv de ingrijorare oameni se vor ruga la maretia vastra crezand ca voi ia-ti salvat.
Iar noi nu vom in-cumeta sa spunem lumii ca nu voi ne-ati salvat.

Cu respectele mele voi inceia aceasta discutie.
 

DeletedUser11790

Guest
Dragii nostri zei!
Nu va alarmati!Cupidon va trimite o sageata catre pamant. A fost detectata de NASA, dar nu vor sa spuna. Drept consecinta in luna septembrie tot pamantul va cadea in melancolie.
E groaznic de bine!Nu-i asa zeilor?
 

DeletedUser

Guest
Zei sunt ingrijorati de un posibil asteroid cara ar cadea pe pamant?
Pai, ei nu pot pati nimic ca sunt zei. Vorba vine ca sunt zei.
Sunt zei atat timp cat traim noi, daca asteroidul ne loveste si "dam coltul", ei (zeii) nu o sa mai aiba peste cine domnii.
Asa ca si daca ne ameninta vre-un asteroid, ei o sa ne apere... daca vor sa fie preamariti :D
Daca nu, vor ramane singuri si vor trebui sa-si faca ei rost de hrana si toate celelalte. Fara oameni, cine le va mai aduce ofrande, cine ii va mai glorifica si cine le vor mai aduce ode???
Asa ca NOI putem sa stam linistiti, Zeii au nevoie de noi. Fara noi, nu mai sunt zei, sunt doar ... oameni.
 

DeletedUser

Guest
Dragi mei zei,stati linistiti sfarsitul lumii nu v-a veni in septembrie cum spun unele guri,ci sfarsitul lumii v-a veni atunci cand ii este scris Terei sa dispara.
Sincer sa fiu nu aveti de ce sa va temeti,voi oricum sunteti nemuritori.
 

DeletedUser9092

Guest
Catre: Consiliul de administratie al Olimpului

Cu sau fara asteroid...viata merge mai departe! facturi, coruptie, lipsa de educatie, egoism feroce si lipsa de intelegere si de ratiune, prea multa incredere sau prea putina ...si toate cele! Trebuie sa fim mai putin egoisti si mai atenti la cei din jur, mai atenti la oamenii meschini si mai intelegatori cu cei neintelesi, cu cei ,,umiliti si obiditi"...fara a arunca cu pietre.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus