Versiunea 2.53

DeletedUser

Guest
De ce sa fiu informat pe forum.eu joc pe forum?
cum alte anunturi au fost trimise mesaj,se putea si acum trimite mesaj pe joc cu info.
ai facut o comparatie cu o masina,cine mi-a spus mie cand am cumparat acele recrutari ca o sa se schimbe?
 

DeletedUser

Guest
bun, dar cum a mai spus si unul din colegi mai sus, aceste produse pe care noi le cumparam nu au termen de valabilitate. atata timp cat ele nu expira, eu ca platitor, achizitionez produsul si il folosesc cand vreau eu, pentru ca sunt banii mei , iar produsul este tot al meu. il tin in inventar si ilo folosesc peste 5 luni ( de exemplu). dar ce se intampla, produsul care initial avea anumite "calitati" si fara data de expirare, nu mai aste asa . acum este un " alt produs" dar cu acelasi " ambalaj ". aste se numeste inselatorie, sau in termeni de cartier japca. cred ca cel mai frumos si corect ar fi ca toti jucatorii sa si primeasca talerii inapoi iar voi sa va luat favorurile ( care nu vor mai fi bune de nimic) iar toata lumea va fi ok.
 

DeletedUser

Guest
Stii cat ma intereseaza update vostru?deloc spre deloc...
Eu vorbesc aici de mere si tu-mi spui de pere?Dar asa e la noi,faceti o eroare si acum vreti sa reparati cu alta eroare si daca vine cineva si spune ca nu e corect luati aerul ala plin de admin sef peste sefi si lumea tace ca deh...mai scrantiti un ban,mai un atac la baioneta.....
 

DeletedUser

Guest
...cine doreste sa fie informat.. citeste forumul extern pentru ca aici se fac anunturile

... adevarat recompensa tine 4 saptamani si au trecut 6 de cand s-a facut anuntul
Anuntul s-a facut acum 6 saptamani ai dreptate dar nu s-a precizat nici o data de remediere ...ceva de genul ..pana la data de ...
Adevaratul anunt este cel facut azi in care s-a precizat o data exacta ...doar ca aceasta data este cu 3 zile inainte de aplicare si eu utilizator ma aflu in imposibilitatea de a folosi ce am platit ...
 

DeletedUser2979

Guest
si mie mi se pare anormal ceea ce se intampla deoarece nu e obligatia noastra de a urmari forumul extern cu privire la aceste anunturi si faptul ca se fac schimbari cu privire la ce s-a cumparat cu banii nostri fara a fi informati din timp si pe joc,unde am cumparat produsul respectiv!(nu pe forumul extern)=pt. mine egal FURT DIN PARTEA CELOR CARE IAU ASEMENEA MASURI FARA A ANUNTA DIN TIMP/FARA A RETURNA SUTELE DE GALBENI INVESTITI PT. A OBTINE RECRUTEREA ACCELERATA DE LA BRADUL DE CRACIUN
cum se anunta modificarile de versiuni pe joc de ce nu s-a anuntat TOT PE JOC,DIN TIMP, aceste modificari?
sa incerc sa va raspund eu plecand de la 2 constatari:
1.majoritatea celor care au postat aici sunt de pe lumea phi
si deci care sunt cei mai activi si implicit defavorizati jucatori de aceate masuri?
2.de ce la mai mult de o luna de la lansarea lumii phi nu se stie inca cine este moderatorul oficial al lumii?
de ce doar in Romania adminii au drept de joc pe oricare lume si pe celelalte lumi externe ei nu joaca ci doar se ocupa de buna desfasurare a jocului?
sunt intrebari la care orice jucator de pe phi stie raspunsul,doar adminii care joaca pe phi(deci implicit nu au timp sa ne anunte si pe joc de modificarile care ne vor interesa si pt. care noi am platit bani din buzunar,;iar o parte din acesti bani se intorc si la ei=noi ii tinem pe ei si nu ei pe noi) se fac ca ca nu-l observa inca si acum in plus vin sa ne fure si banii din buzunar! :((
 
Ultima editare de un moderator:

Mr Jack

Super Moderator
Stii cat ma intereseaza update vostru?deloc spre deloc...
Eu vorbesc aici de mere si tu-mi spui de pere?Dar asa e la noi,faceti o eroare si acum vreti sa reparati cu alta eroare si daca vine cineva si spune ca nu e corect luati aerul ala plin de admin sef peste sefi si lumea tace ca deh...mai scrantiti un ban,mai un atac la baioneta.....

de ce, nu ti-a dat voie cineva sa postezi, sa-ti spui parerea ? daca nu-ti plac raspunsurile mele nu-i nicio problema , fiind o chestie legata de joc poti face ticket si cere alte raspunsuri, promit sa nu-ti raspund tot eu

- - - Actualizat - - -

si mie mi se pare anormal ceea ce se intampla deoarece nu e obligatia noastra de a urmari forumul extern cu privire la aceste anunturi si faptul ca se fac schimbari cu privire la ce s-a cumparat cu banii nostri fara a fi informati din timp si pe joc,unde am cumparat produsul respectiv!(nu pe forumul extern)=pt. mine egal FURT DIN PARTEA CELOR CARE I-AU ASEMENEA MASURI FARA A ANUNTA DIN TIMP/FARA A RETURNA SUTELE DE GALBENI INVESTITI PT. A OBTINE RECRUTEREA ACCELERATA DE LA BRADUL DE CRACIUN
cum se anunta modificarile de versiuni pe joc de ce nu s-a anuntat TOT PE JOC,DIN TIMP, aceste modificari?
sa incerc sa va raspund eu plecand de la 2 constatari:
1.majoritatea celor care au postat aici sunt de pe lumea phi
si deci care sunt cei mai activi si implicit defavorizati jucatori de aceate masuri?
2.de ce la mai mult de o luna de la lansarea lumii phi nu se stie inca cine este moderatorul oficial al lumii?
de ce doar in Romania adminii au drept de joc pe oricare lume si pe celelalte lumi externe ei nu joaca ci doar se ocupa de buna desfasurare a jocului?
sunt intrebari la care orice jucator de pe phi stie raspunsul,doar adminii care joaca pe phi(deci implicit nu au timp sa ne anunte si pe joc de modificarile care ne vor interesa si pt. care noi am platit bani din buzunar,;iar o parte din acesti bani se intorc si la ei=noi ii tinem pe ei si nu ei pe noi) se fac ca ca nu-l observa inca si acum in plus vin sa ne fure si banii din buzunar! :((

rept , pe joc se anunta ca se face un update si se intrerupe jocul, nu ce modificari se fac , cat despre banii dumneavoastra de buzunar va doresc sa aveti toata viata exact atatia cat castiga un admin in urma acesti functii, adica nimic :)
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
Astazi am rulat un script care:
Corecteaza recompensele gresite depozitate in Inventarul jucatorilor. Daca recompensa Intarire pentru Calareti a fost obtinuta prin invartirea platita, monedele platite pentru aceasta rotatie vor fi returnate. De exemplu, daca un jucator a obtinut recompensa Intarire pentru calareti din a doua invartire, el/ea va primi inapoi cele 50 de monede de aur platite;

Acesta este anuntul prezentat de dumneavoastra domnule jack.Daca in cazul erorii pentru calareti se plateste goldul,platiti si pentru recrutari.
 

Mr Jack

Super Moderator
si nu ati fost despagubit pentru ce spune in acel anunt ? va rog faceti un ticket si se va verifica
 

DeletedUser

Guest
Anuntul s-a facut acum 6 saptamani ai dreptate dar nu s-a precizat nici o data de remediere ...ceva de genul ..pana la data de ...
Adevaratul anunt este cel facut azi in care s-a precizat o data exacta ...doar ca aceasta data este cu 3 zile inainte de aplicare si eu utilizator ma aflu in imposibilitatea de a folosi ce am platit ...

Si daca ne-ar fi dat un termen de utilizare la parametrii acestia din inainte de update tot nu ar fi corect pentru ca ne conditioneaza sa le utilizam acum cand avem 5-6 orase si nu ne ajuta cu nimic vrajile acelea, tot pierderea noastra ar fi.
 
Ultima editare de un moderator:

ciclin

Stie Tot
Mda , Scuzati inteventia , dar nu ar trebui ca un Oficiu al Protectiei Consumatorului sa poate elucida enigma asta ?

Doar cumperi servicii/pachete/monezi , si cum au mai zis unii jucatori aici , una e pe ambalaj si alta e in interiorul ambalajului .

E doar o parere . O seara placuta in continuare.
 

DeletedUser

Guest
Buna seara! Inca un subiect nevralgic pentru jucatori dar adus in derizoriu de aceeasi jucatori care au vazut prin asta inca o oportunitate de a arunca cu noroi in echipa Grepolis Romania, desi cred ca toata lumea stie ca astfel de decizii nu se iau la nivel de comunitate, ci la nivel global (a se vedea implementarea versiunii 2.x pe toate lumile de joc, comunitatea romaneasca a spus NU, dar cum votul global a fost DA, am baut precum Grigore aghiazma). Va rugam sa intelegeti ca jignindu-ne pe noi nu primiti inapoi bonusurile.

@tvhy - eu ti-am sters postarea deoarece nu are nici o legatura cu tema.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Atunci va rugam sa ne dati o adresa unde putem sa ne exprimam dezaprobarea acestei decizii daca dumneavoastra nu ati reusit..
In cazul uni refuz la cererea mea voi considera ca nu ati facut nimic in acest sens.
 

DeletedUser

Guest
Reprezentantul INNOGames in Romania este managerul comunitatii romanesti, adica Stil, pe care il puteti contacta pe adresa de e-mail cristian.vrinceanu@innogames.de.
 

DeletedUser13231

Guest
Reprezentantul INNOGames in Romania este managerul comunitatii romanesti, adica Stil, pe care il puteti contacta pe adresa de e-mail cristian.vrinceanu@innogames.de.

si care refuza sa raspunda la mailurile incomode. am cel putin 5 mailuri trimise catre el la cre nu am primit niciodata raspuns
 

DeletedUser

Guest
Daca avem o nemultumire,la cine sa "mergem"?normal ca venim aici la voi(admnii) in speranta ca se rezolva ceva.
De ce nu se platesc monezile inapoi,cum ati procedat la misunea pentru calareti?
 

DeletedUser

Guest
Vi se pare ca monedele sunt la noi in portofel si tinem de ele precum Smeagol de "his precious"?

Vom inainta propunerea voastra dezvoltatorului si vom astepta raspunsul lor. Mai mult de atat nu putem face in acest caz, oricat de mult ne-ati acuza sau jigni.
 

DeletedUser

Guest
Reprezentantul INNOGames in Romania este managerul comunitatii romanesti, adica Stil, pe care il puteti contacta pe adresa de e-mail cristian.vrinceanu@innogames.de.
nu aici , ci unde ati votat dumneavoastra:)
nu uitati nu suntem maimutoii nimanui.
deja mi-a dat avertisment..si i-am dat mesaj sa imi justifice pentru ce...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Buna seara! Inca un subiect nevralgic pentru jucatori dar adus in derizoriu de aceeasi jucatori care au vazut prin asta inca o oportunitate de a arunca cu noroi in echipa Grepolis Romania, desi cred ca toata lumea stie ca astfel de decizii nu se iau la nivel de comunitate, ci la nivel global (a se vedea implementarea versiunii 2.x pe toate lumile de joc, comunitatea romaneasca a spus NU, dar cum votul global a fost DA, am baut precum Grigore aghiazma). Va rugam sa intelegeti ca jignindu-ne pe noi nu primiti inapoi bonusurile.

care comunitate globala?
una dintre cele mai mari comunitati este situl englezesc unde nici macar nu a aparut anuntul privind noua versiune

care vot global?
nu am vazut nicaieri vreun vot

de ce se arunca cu noroi?
pentru ca dumneavoastra prin prestatiile pe care le desfasurati (prietenii in joc, decizii discutabile, interventii dubioase (a se vedea urarea domnului jack de mai devreme)) nu faceti decat sa generati probleme

Logurile de update sunt prezentate de catre dezvoltator fiecarei comunitati in parte, acum cand le posteaza pe forum fiecare e treaba lor, comunitatile nefiind interdependente.
 

DeletedUser13542

Guest
Opinia mea este urmatoarea - nu stam la nici o negociere - am platit un produs si nu beneficiez de el - se numeste inselaciune , fapta prevazuta si pedepsita de articolul 215 din codul penal , fiind si o infractiune informatica,coroborata cu alte aspecte se face usor un concurs de infractiuni - plangerile se depun la birourile si serviciile de crima organizata aflate la nivelul bucurestiului la nivelul sectoarelor si in provincie la politia municipiilor - daca pe data de 22.14.2014 ramanem fara ce am platit , se infaptuieste inselaciunea - vom depune plangerile si sa raspunda cina a gresit - punct
 
Sus