Problema cu satele din mijlocul insulei

DeletedUser

Guest
Am jefuit un sat cu dispozitie 47% si diplomatia cercetata + optiunea de loialitate impusa( nu scade dispozitia in urma jefuirii timp de 5 ore) si cu toate aceste in sat s-a iscat o revolta. Luati masuri va rog, cat mai repede. Multumesc!
 

DeletedUser

Guest
Am jefuit un sat cu dispozitie 47% si diplomatia cercetata + optiunea de loialitate impusa( nu scade dispozitia in urma jefuirii timp de 5 ore) si cu toate aceste in sat s-a iscat o revolta. Luati masuri va rog, cat mai repede. Multumesc!

Nu iti mai bate capul!
 

nicol 10

Stie Tot
in momentul in care activezi Loialitate impusa, sa ai grija la dispozitia taranilor din acel moment, sa fie peste 80%, daca este sub 80 asteapta sa creasca si mai apoi activezi Loialitate , poate suna ciudat dar functioneaza, eu nu am avut probleme...
 

DeletedUser

Guest
este foarte ciudata aceasta optiune de "loialitate impusa", normal ar fi ca Staful Grepolis sa ne si explice... ca nu vad nicaieri nici o explicatie

- - - Actualizat - - -

aa si inca ceva... toate satele aveau dispozitia de 47% si numai unul mi s-a revoltat... ciudat again...
 

nicol 10

Stie Tot
pana iti explica ei....tu nu activa loialitatea pe tarani cu dispozitia sub 80 % , lasa-i sa ajunga macar 85 si abia apoi fa-ti de cap
 

DeletedUser

Guest
este foarte ciudata aceasta optiune de "loialitate impusa", normal ar fi ca Staful Grepolis sa ne si explice... ca nu vad nicaieri nici o explicatie

- - - Actualizat - - -

aa si inca ceva... toate satele aveau dispozitia de 47% si numai unul mi s-a revoltat... ciudat again...
Deci inca o data,nu iti mai bate capul,ai dreptate,dar asta o spun doar eu,daca te incalzeste cu ceva
Si mi-e mi-sa intamplat la fel si ma facut prost,mai pe ocolite ,fireste ,Jack.
Deci nu intreba,ia raspunsul asa cum e...
Nu e normal sa fie asa dar asa e !:)
 

nicol 10

Stie Tot
in mod normal nu se iveste revolta asa usor la tarani dar aceasta Loialitate impusa .....ii starneste daca pot spune asa, nu sunt compatibile Loialitatea cu dispozitia scazuta , asta este analiza babeasca, nu se va regasi scrisa nicaieri
 

DeletedUser

Guest
dispozitie sau loialitate e acelasi lucru. daca nu este lamuritima si pe mn unde scrie loialitate ??
 

nicol 10

Stie Tot
eu zic de acea Loialitate impusa obtinuta din misiuni insulare, aceasta vraja nu actioneaza bine pe niste tarani cu dispozitia aflata deja sub 80%
 

DeletedUser

Guest
dispozitie sau loialitate e acelasi lucru. daca nu este lamuritima si pe mn unde scrie loialitate ??
Nu scrie nicaieri...
Am sa iti redau din memorie ce mi-a raspuns mie"acolo(wiki) scrie doar ce se intampla si nu si ce nu se intampla"

- - - Actualizat - - -

eu zic de acea Loialitate impusa obtinuta din misiuni insulare, aceasta vraja nu actioneaza bine pe niste tarani cu dispozitia aflata deja sub 80%

Iti dai cu presupusul din ceea ce ai obsevat..nu datotita faptului ca e scris undeva!
 

nicol 10

Stie Tot
nu doar am observat , de doua zile asta fac, nici un taran de-al meu nu a indraznit sa ridice macar un fir de par ....
 

Mr Jack

Super Moderator
b5qt.jpg


Descrierea este foarte clara - impiedica scaderea dispozitiei, daca mai facea altceva in afara de asta, de exemplu daca ar fi impiedicat aparitia unei revolte ar fi fost specificat.
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
Jack,iar ajungem de unde am plecat.....Scaderea sau nu a dispozitiei sub o anumita limita e strans legata de izbucnirea revoltei pe sate.
NICAIERI nu scrie ceea ce mi-ai explicat tu mie cu jefuirea sub 80% genereaza revolte(cu loialitate impusa).
In tabelul acela maret postat pe wiki,scrie clar...si procentele sunt foarte clare.Nu are rost sa invartim cuvintele in romana poate poate "cadem in picioare."Ti-am dat si print cu moral 20%...care CONTRAR la ceea ce e editat acolo nu a fost revolta.
Editarea acelui tabel al wiki a fost facuta cand NU existau aceste misiuni pe insula..si tu ma trimiti la "reeducare " acolo...pai ce zici tu...
Daca vrei sa cazi in picioare,editeaza acolo pentru toata prostimea exact adevarul despre jefuirea actuala /loialitate impusa
Vad ca nu sunt singurul prost care are probleme de genul.
Chestia cu specificatul...e de domeniul SF,sunt vraji care specifica exact un bla bla...si nici acum nu ati reusit sa le traduceti corect,dara apoi sa puneti specificatii suplimentare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Tatal lor, daca ai recucerit satul revoltat, cat are dispozitia?

Si daca citesti bine, pe wiki scrie asa:

"[79%-50%] Este probabil ca satul să nu se apere, dar negotul nu este posibil"

Cu accent pus pe cuvantul "probabil", care exprima o posibilitate, nu o certitudine.


PS: Si eu am patit-o pe Upsilon cu satele sa mi se revolte la 78% dispozitie cu loialitate impusa cu tot.
 

DeletedUser

Guest
muhahahaha..nu pot sa rad normal..mi-a ramas ceva in gat:D
Cred ca imi era dor de linkuri inutile.
Asteptam raspuns..daca nu il dai..se stie...
PS: nici nu intru pe link..as consuma energia degeaba;)
Ar fi cazul sa le spuneti la toti "prostii" cum sta treaba.
Eu "am fost prost si inca sunt poate."..am descoperit singur unele.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
tatal lor , ce te face sa crezi ca umbla cu "sobolanii"?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Dupa cum am spus mai sus, cuvantul "probabil" exprima o posibilitate existenta dar nu obligatorie, nu o certitudine, deci, in traducere libera, pentru ca vad ca e necesara:
"s-ar putea ca satele sa se rascoale la jefuire atunci cand dispozitia lor este sub 80% chiar si cu Loialitate Impusa activa".

Eu mai clar si mai explicit de atat nu pot sa ma exprim...
 
Ultima editare de un moderator:
Sus