Zidul

DeletedUser

Guest
Eu zic ca zidul să acopere tot polisul inafară de port. Ar fi o idee buna in privinta jocului, car fi mai interesant, dar si mai ... cum zicem noi, mai mişto.:)
 

DeletedUser

Guest
Nu merge.

E buna idee dar cu ce ajuta?Ca daca Zeus trimite un fulger zidul nu creste iar fulgerul nu ajunge in interior(apoi fulgerul se intorce la zues si ii arde parul:p:p:p:D:D:D).Ar arata interesant dar...
Avantaje?
 

DeletedUser

Guest
Aici nu este vorba de avantaje, avand in vedere ca este o alta propunere pentru imbunatatirea graficii jocului.
Dezavantaje sunt : s-ar aglomera prea mult privirea generala asupra orasului.
 

DeletedUser

Guest
grafica jocului........

apropo de imbunatatiri ale graficii . ati observat ca de la un anumit nivel senatul arata altfel ? ....... :cool: . ar fi tare daca dupa un anumit nivel sa se schimbe grafica la fiecare cladire.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
apropo de imbunatatiri ale graficii . ati observat ca de la un anumit nivel senatul arata altfel ? ....... :cool: . ar fi tare dak dupa un anumit nivel sa se schimbe grafica la fiecare cladire.

De la un anumit nivel,fiecare cladire isi schimba aspectul.
 

DeletedUser

Guest
in continuare, as propune ca fiecare cladire (except. alea care au 1 singur lvl) sa aibe alt aspect la lvl maxim, momentan sunt 3 poze pt fiecare constructie , astfel ar fi a4a cand ajungi la lvl maxim si ai ceva mai "unique"... ar fi ceva care sa te faca sa te straduiesti mai mult :D
 

DeletedUser

Guest
doamne da voi pt ce jucati jocul?sa faceti cladiri la maxim:))...faceti-le ca vin cei ca mine sa vi le ia
 

DeletedUser

Guest
consider ca intrebarea ta a fost una retorica, si te intreb eu acum pe tine...
tu pentru ce joci jocu asta? sau .. care e goal-ul? sa ai 8 orase si in fiecare sa ai 10 cladiri prapadite si 2 soldati pricajiti?
poate gresesc eu si ar trebui sa ma mai gandesc inca o data daca joc ce joc trebuie, sau poate nu.
PS: si propunerea mea nu ajuta gameplay-ul dar eu am ales sa joc Grepolis si nu alt joc pe browser din cauza graficii.. mai evoluate, diferite, si cred ca nu is singurul care l-a ales pt asta
PPS: SirKris, daca ai un pic peste 4250 puncte si esti intr-o alianta de top nu inseamna neaparat ca esti BatMan :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
catapulte vs zid

de ce catapultele nu pot darama decat zidul? sunt chiar asa de naspa sau zidul e atat de inalt incat este imposibil sa arunci o piatra peste el? sau poate cladirile sunt imune/rezistente la pietre (da... calitate germana,dar si catapultele sunt nemtesti :confused:).
 

DeletedUser

Guest
Nu stiu de ce postezi la o propunere...dar totusi sa-ti raspund:catapultele pot demola doar zidul,nu si cladirile.Aceasta este setarea.
 
Sus