vulcani

DeletedUser

Guest
da...si ar fi distrus tot,armata,cladiri,populatie ^^
nu cred ca ar fi cea mai bune idee
 

DeletedUser

Guest
da stii ce-ar fi si mai "cool" ?
Sa poti fi tu Piter Pan si sa te poti bate cu ei . huh? :cool:
pacat, nu cred ca se poate intampla in jocu' asta :p
 

DeletedUser

Guest
Contra

ce ar fi daca vulcani ar erupe nu ar fi o idee buna:cool::eek::(

Avand in vedere ca nu toate insulele au vulcani, eruperea vulcanilor ar duce la dezechilibre mai in joc. Putem avea urmatoarele situatii (si multe altele) :
1. Azi mi-am facut cont - maine incep din nou, deoarece a erupt vulcanul
2. M-am chinuit cateva luni sa cuceresc o insula astfel incat sa am numai eu polisuri acolo - erupe vulcanul si trebuie sa incep din nou
3. Doi jucatori sunt in razboi, unul este pe o insula cu vulcan , altul nu - erupe vulcanul si unul dintre jucatori este nevoit sa inceapa din nou

a si nu ar fi mai ok daca ar fi si pirati?

Jocul este destul de complex, iar introducerea piratilor nu ar avea sens.
Propunerile tale nu au nici o descriere (deci nu sunt propuneri defapt). Presupun ca in cazul piratilor , ei vor ataca porturile noastre.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Shadow, din cate stiu eu, am citit pe aici, pe forum... Nava de colonizare nu poate fi distrusa decat atunci cand se afla in procesul de colonizare.
Iar in exemplul dat de tine, ea e in stationare, abia iesita de la fabricatie.
LE: 1 motiv in plus- Piratii nu existau pe vremea zeilor in grecia antica.
 

DeletedUser

Guest
Shadow, din cate stiu eu, am citit pe aici, pe forum... Nava de colonizare nu poate fi distrusa decat atunci cand se afla in procesul de colonizare.
Iar in exemplul dat de tine, ea e in stationare, abia iesita de la fabricatie.
LE: 1 motiv in plus- Piratii nu existau pe vremea zeilor in grecia antica.

Unităţile aparţin de polisuri. Daca nu mai există polis nu mai ai unităţi.

LE: 1 motiv in plus- Piratii nu existau pe vremea zeilor in grecia antica.

Defapt chiar existau.
 

DeletedUser

Guest
legat de LE , nu o sa incerc sa te contrazic, ar fi posibil sa gresesc, oricum , eu stiam ca erau, in alte zone, dar nu in grecia.
Legat de main din exemplul dat de tine reiese:
eu trimit : tot ce am in port in atac pe jucatorul X pt a-i curata orasul de armata pt viitoare colonizare (nava de colonizare fiind in constructie)
Nava de colonizare este lansata la apa, inainte ca barcile si trupele mele sa se intoarca de la X, iar in acelasi timp piratii ma ataca pe mine.
=> "piratii" vs nava mea de colonizare (ca atat aveam in port) , nava de colonizare ramane neatinsa.
 

DeletedUser

Guest
=> "piratii" vs nava mea de colonizare (ca atat aveam in port) , nava de colonizare ramane neatinsa.

In cazul cu piratii intr-atradevar. Credeam ca vorbesti de cazul in care rupe vulcanul. Am dat un exemplu gresit cu nava de colonizare. Sa zicem trirema deoarece costa multe resurse si mult timp de recrutare.
 

DeletedUser

Guest
Dicutiile,din punctul meu de vedere,nu isi au sensul.Astfel de propuneri nu se vor implementa niciodata deoarece jocul este si asa destul de complex.Cred ca se poate inchide acest topic.
 

DeletedUser

Guest
oricum, ideea nu mi se pare deloc buna, realista . si nici scopul nu-l vad, eventual ar putea fi facute anumite modificari cu satele de tarani, sa se revolte ei cand ii farmezi prea mult si sa atace orasul, sau sa poti "cuceri" cumva satele si sa iti dea direct un 75-90% din productia lor fara sa trimiti armata pe ei, ori sa trimita x numar de resurse la x timp; sau sa le poti lua productia pt un anumit timp si sa o adaugi la productia proprie a orasului :D
PS: stiu ca a mai fost un post asemanator cu "tribut", deci nu e 100% ideea mea :D
 

DeletedUser

Guest
Jocul e destul de complex. Nu vrei sa bagam si gangesteri sau mafioti in joc? Daca ar erupe vulcanii atunci va trebui sa incepem de la inceput!
Deci sunt C-O-N-T-R-A !
 

DeletedUser

Guest
Și.. ce te faci cu norul vulcanic?! :p

Dacă se închide spațiul aerian și nu mai decolează manticorele și harpiile? :D
 

DeletedUser

Guest
e si daca se poate as baga si autostrade masini etc ce zici como:cool:
 

DeletedUser

Guest
ba mie mi-ar place sa fie vulcani :D dar sa nu iti rada polisul cand erup sa iti buleasca un nivel la 2 - 3 cladiri de ex(ca si cum ai lua 2-3 fulgere de la Zeus)
si sa existe o compensatie,de ex mai multa piatra si argint fata de insulele normale

si pirati ar fi haios sa bage,care sa atace negustorii din zona lor(adica trimiti lemn ca sa iei piatra si nu primesti nimic) si ca sa ii opresti sa trebuiasca sa cuceresti polisul de pirati,care dupa cucerire sa devina inactiv si sa iti recuperezi nivelul de cultura

eu zic ca ar merge
 

DeletedUser

Guest
eu am vrut sa erupa vulcani curgand lava pe langa sate in mare pt decor :p
 
Sus