vizualizare armată proprie pe hartă

DeletedUser

Guest
Cred că ar fi util ca atunci când intrăm pe hartă, să fie afișate și totalul trupelor prezente în orașele proprii (adică și cele primite ca sprijin, dar nu și cele plecate în vizite, ca sprijin, sau în atac).
 

DeletedUser

Guest
ar fim, cum sa nu, ba mai mult sa-ti aparra si daca e atac sau aparare prin culoare:">
 

DeletedUser

Guest
Cred că ai înțeles altceva. Trupele prezente în oraș, de obicei sunt cele proprii orașului. Adică, să văd pe hartă dacă în orașul cutare am 200 de bireme, sau 200 de nave ușoare, sau 50 de harpii. În asta constă propunerea mea.

Și să pot vedea asta în toate orașele mele.
 

DeletedUser

Guest
Asta e si in tribal wars, nu? Parca atunci cand stai cu cursorul pe oras apare o bara cu info. Nush, n-am mai jucat de mult aia.
 

DeletedUser

Guest
buna propunere, dar ar trebui afisate toate pe linii diferite....de ex :
-sus de tot sa fie afisate trupele proprii orasului respectiv asa cum sunt afisate acum
-a doua linie(nu rand ci linie) separata de trupele proprii sa fie cele trimise sprijin in alte orase
- a treia linie sa fie trupele primite sprijin

astfel stii tot timpul ce trupe ai si cate ai primit sprijin.

Pentru a vedea trupele trimise sprijin trebuie tot timpul sa mergi in agora sa vezi si ar fi super sa le afiseze in pagina de profil a orasului

Apoi aia cu culorile e iarasi buna...galben cum e acum pentru atac si ceva pe un fundal mai rosiatic sau alta culoare pentru cand esti atacat.ce-i drept ca apare sus cand esti atacat, dar in pagina de profil daca si ataci si esti si atacat le incurci(mai ales daca trupele ti se intorc de la atac.nu se poate face diferenta intre trupele ce revin de la un atac si cele ce te ataca.
 

DeletedUser1644

Guest
si din nou veniti cu idei existente deja pe Triburi.ro...
la ce va trebuie asa ceva la aceasta harta cand e foarte greu de orientat pe ea??
mult mai simplu e sa te duci pe fiecare polis si sa vezi ce ai in el...
sau hai sa facem si din jocu asta triburile ca sa ma pot lasa si de asta... sincer.. pff
CONTRA!
 

DeletedUser

Guest
de ce o idee existentă într-un alt joc este neapărat proastă?
după ideea lui casalotul, dacă roțile sunt bune la trenuri, ele ar trebui interzise la camioane?
 

DeletedUser

Guest
si din nou veniti cu idei existente deja pe Triburi.ro...
la ce va trebuie asa ceva la aceasta harta cand e foarte greu de orientat pe ea??
mult mai simplu e sa te duci pe fiecare polis si sa vezi ce ai in el...
sau hai sa facem si din jocu asta triburile ca sa ma pot lasa si de asta... sincer.. pff
CONTRA!

Iar faptul ca functioneaza in alt joc inseamna ca e destul de buna. Pana la urma, este o idee pentru interfata nu pentru gameplay.
 

DeletedUser

Guest
de ce o idee existentă într-un alt joc este neapărat proastă?
după ideea lui casalotul, dacă roțile sunt bune la trenuri, ele ar trebui interzise la camioane?

Bine spus ;)
Pro, ar ajuta sa stii cat sprijin ai :D
As mai adauga sa vezi asta si in Prezentarea orasului :p
 
Sus