Viitorul Lumilor de Eroi

DeletedUser13636

Guest
Da, interesant subiect, ar fi oportun sa deschideti o astfel de lume insa de data aceasta sa fie cu revolta, lumi cu asediu ati deschis foarte multe si deja devin plictisitoare iar jucatorii, multi dintre ei migreaza spre alte servere de grepolis unde lumile cu revolta au setari bune si se deschid mai des.
 

DeletedUser13636

Guest
Aaaaa, mersi de link, nu il vazusem, ideea e excelenta, multumim.
Acusi ramane de vazut daca mai deschideti lumi cu revolta si setari bune si aici ma refer la viteza lumii si a unitatilor.
 

DeletedUser14109

Guest
Cand credeti ca o sa avem o urmatoare lume cu revolta? Am senzatia ca multi o asteapta cu nerabdare.. pana acum din ianuarie deja au inceput 2 lumi cu asediu.... ar fi interesant de jucat cu eroi si pe revolta! :)
 

DeletedUser7589

Guest
Am citit despre viitoarele schimbări. Apariția unor lumi noi cu mai multe caracteristici vor face cu siguranță jocul mai interesant. Singurul lucru despre care ar fi de discutat este povestea cu cele 50 de favoruri - după ce o alianță face 7 minuni, jocul nu mai are farmec și beneficiul este neimportant, de accea părerea mea este că trebuie făcut ceva pentru a echilibra lumile, prea des ne confruntăm cu situații în care lumile sunt monopolizate de o alianță care comasează practic majoritatea jucătorilor de elită prin numeroase fuziuni și cooptarea a n alianțe satelit.
Limitarea numărului de schimbări ale alianței pe care un jucător le poate face în cursul prezenței lui pe o lume ar putea fi o soluție benefică - nu am mai asista la un du-te, vino din academii în alianța principală și ar fi stimulate și alianțele mai mici să ofere o concurență reală în epoca minunilor.
O altă problemă este cea a punctelor de bătălie. Consider falsă cultură cea obținută din atacurile între colegi. Făcând o paralelă cu sportul, e ca și cum în palmaresul cuiva ar fi incluse performanțele de la antrenament. În ce privește cuceririle interne, ține de inteligența și experiența liderilor, dacă se fac puncte de cultură în asemenea situații.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7184

Guest
propunerea mea ar fi urmatoarea: cei care au castigat o lume sa primeasca favoruri sporite pe toate lumile dar sa nu se implementeze minunile pe lumea eroilor. ele sa ramana asa cum sunt si daca este vecesar. sa fie inchise odata ce sunt mai putin de 300 de palyeri on. totodata sa fie deschisa inregistrare pe aceste lumi. fara a mai fi nevoie de "cheia" strateg eroic.
 

DeletedUser

Guest
totusi ar fi ia eroi pentru ca nu sunt cine stie ce , ar fi tare sa introduca alte unitati, zeitati etc..
 

DeletedUser12073

Guest
Nu mai bine lasa-ti jocul asa cum e ? Nu prea vad asa de mare performanta pe lumile de eroi. Consider ca mai mult incurca lumea acestei eroi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu mai bine lasa-ti jocul asa cum e ? Nu prea vad asa de mare performanta pe lumile de eroi. Consider ca mai mult incurca lumea acestei eroi.

Tu mereu esti contra la oriceX(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11818

Guest
mai simplu....se poate ca pe lumea de eroi sa se intre jucatorii care au avut peste x.xxx puncte la y lumi de joc diferite,astfel incat sa intre jucatori experimentati sau lumile de eroi sa fie transformate in lumi speed cu viteza mare fara restrictie de inregistrare, si transferarea conturilor pe o lume de joc mai veche activa



sau alta propunere:eliminarea restrictiei si transformarea lumi in lume hard (eliminarea satelor si a zeilor si viteza 1 )
 
Ultima editare de un moderator:
Sus