Versiunea 2.64

Stil

Community Manager
Asteptam parerile dvs. legate de noua versiune de joc 2.64
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
da,da...
ar trebui facute modificari majore in joc
una din chiestiile care ma deranjeaza[cred ca multi au problema asta]e ca oricine poate ataca pe oricine
ca sa fiu mai explicit...daca ai 2 orase poti fi atacat de jucatori care au 3+ orase dar si de cei care au 1 oras
nu mi se pare normal ca,avand 6 orase sa poti ataca pe cineva care are doar unul
as propune ca sa se poata ataca numai intr-o marja de puncte[de exemplu +/-500 fara de cat ai tu[cu exceptia oraselor fantoma si a aliatilor a caror oras e in curs de cucerire]]

- - - Actualizat - - -

[report]fd83f97772c1e41b8db79f978acf5824[/report]
eu am un oras,atacatorul are 4
nu mi se pare corect ca sa poti fi atacat de oricine
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11818

Guest
da ce are ma eu am un oras de 2000 si cv pe psi si ii umilesc pe unii cu 3-4 orase
 

DeletedUser

Guest
Punctele nu înseamnă neapărat armata.
Presupunem că tu ai 3800 puncte, și dorești preluarea unui inactiv de 12.500 puncte, fără trupe. În cazul tău, nu ai fi putut să-l cucerești.
 

DeletedUser

Guest
Punctele nu înseamnă neapărat armata.
Presupunem că tu ai 3800 puncte, și dorești preluarea unui inactiv de 12.500 puncte, fără trupe. În cazul tău, nu ai fi putut să-l cucerești.

stiu ca punctele nu inseamna neaparat armata dar...sa fie cat de cat o egalitate
tie ti-ar conveni ca unu' cu 30+ orase sa poata sa-ti atace singurul oras?
s-o luam altfel...
tu ai 3800 puncte si atacatorul are peste 240000 puncte
iti convine inegalitatea asta sau ai prefera ca el sa aibe cel mult 4400 puncte?
ti-ar surade sa ai sanse infime sa nu fii cucerit sau ai prefera sa ai sanse mult mai mari sa scapi[neluand in calcul actiunile aliantelor]?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
http://www.youtube.com/watch?v=j_DWmvacFWY

cand o sa fie jocul asa ??:)) in 2030 ??:))
ceva cum ar fii un fel de Munt Blade cand o sa fie jocul grepolis ??:)) ar fii super ca dupa fiecare atac asa cate un videoclip gen sa ne uitam si noi cum mor soldatii :)) gen asa ca un film !! cred ca o sa fie greu sa facetii filme dupa fiecare lupta etc etc si misunile de pe insula zic ca ar trebui sa fie mai calculate nu tot acele misiunii de 5 orii una dupa alta :))) ceva videoclipurii daca ar vii si cva animatii mai convingatoare mai de sarit in ochi ar face jocul ca fiind unul de legenda si foarte cautat :) pararea mea :)
o sa fie vreodata asa ??:))

- - - Actualizat - - -

Asteptam parerile dvs. legate de noua versiune de joc 2.64

http://www.youtube.com/watch?v=j_DWmvacFWY

cand o sa fie jocul asa ??) in 2030 ??)
ceva cum ar fii un fel de Munt Blade cand o sa fie jocul grepolis ??) ar fii super ca dupa fiecare atac asa cate un videoclip gen sa ne uitam si noi cum mor soldatii ) gen asa ca un film !! cred ca o sa fie greu sa facetii filme dupa fiecare lupta etc etc si misunile de pe insula zic ca ar trebui sa fie mai calculate nu tot acele misiunii de 5 orii una dupa alta )) ceva videoclipurii daca ar vii si cva animatii mai convingatoare mai de sarit in ochi ar face jocul ca fiind unul de legenda si foarte cautat pararea mea
o sa fie vreodata asa ??)
 

DeletedUser9411

Guest
stiu ca punctele nu inseamna neaparat armata dar...sa fie cat de cat o egalitate
tie ti-ar conveni ca unu' cu 30+ orase sa poata sa-ti atace singurul oras?
s-o luam altfel...
tu ai 3800 puncte si atacatorul are peste 240000 puncte
iti convine inegalitatea asta sau ai prefera ca el sa aibe cel mult 4400 puncte?
ti-ar surade sa ai sanse infime sa nu fii cucerit sau ai prefera sa ai sanse mult mai mari sa scapi[neluand in calcul actiunile aliantelor]?
pentru asa ceva s-a inventat Moralul, sau inca nu ai auzit de asa ceva?

- - - Actualizat - - -

http://www.youtube.com/watch?v=j_DWmvacFWY

cand o sa fie jocul asa ??:)) in 2030 ??:))
ceva cum ar fii un fel de Munt Blade cand o sa fie jocul grepolis ??:)) ar fii super ca dupa fiecare atac asa cate un videoclip gen sa ne uitam si noi cum mor soldatii :)) gen asa ca un film !! cred ca o sa fie greu sa facetii filme dupa fiecare lupta etc etc si misunile de pe insula zic ca ar trebui sa fie mai calculate nu tot acele misiunii de 5 orii una dupa alta :))) ceva videoclipurii daca ar vii si cva animatii mai convingatoare mai de sarit in ochi ar face jocul ca fiind unul de legenda si foarte cautat :) pararea mea :)
o sa fie vreodata asa ??:))

- - - Actualizat - - -



http://www.youtube.com/watch?v=j_DWmvacFWY

cand o sa fie jocul asa ??) in 2030 ??)
ceva cum ar fii un fel de Munt Blade cand o sa fie jocul grepolis ??) ar fii super ca dupa fiecare atac asa cate un videoclip gen sa ne uitam si noi cum mor soldatii ) gen asa ca un film !! cred ca o sa fie greu sa facetii filme dupa fiecare lupta etc etc si misunile de pe insula zic ca ar trebui sa fie mai calculate nu tot acele misiunii de 5 orii una dupa alta )) ceva videoclipurii daca ar vii si cva animatii mai convingatoare mai de sarit in ochi ar face jocul ca fiind unul de legenda si foarte cautat pararea mea
o sa fie vreodata asa ??)

ahahah, tu te gindesti ce spui, daca o s-a bage filme pe un joc browser, cu ce viteza o sa mearga jocul? a melcului? si asta doar la cei cu PC-uri mai bune
 

DeletedUser

Guest
pai ar trebui ca in viitor grepoli sa fie gen ca si rome total war si sa fie instalat ca asa ar fi fine:)
 

DeletedUser

Guest
Eu propun ca baietii sa atace doar fetele si invers, atacurile persoanelor de acelasi sex sa fie interzise si nu in ultimul rand atacatorul sa-si puna poza la profil iar daca arata ok atunci pot fi de acord cu atacul, nu vreau sa fiu atacat de toate uratele, pana mea!!!
 

DeletedUser

Guest
pentru asa ceva s-a inventat Moralul, sau inca nu ai auzit de asa ceva?

pe unele lumi MORALUL e inactiv
cumva...asta-i noutate pentru tine?

- - - Actualizat - - -

pai ar trebui ca in viitor grepoli sa fie gen ca si rome total war si sa fie instalat ca asa ar fi fine:)

poate ca ar fi super-bine...
...daca ai avea cel putin 2 Tb liberi
nu toti isi permit sa-si schimbe componentele PC-ului ca pe sosete
intelege ca grepolis e un joc de browser care poate fi jucat de pe aproape orice computer
tu vrei sa devina un joc numai pentru 10-11 persoane?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
pai nici chiar asa de mare sa fie jocul de vreo 5 GB

5 GB grepolisu,5GB[sau mai mult]Windowsu',vreo 35-75 GB alte aplicatii...se aduna si o sa ai,cat de curand,alerta "low disk space"
vei fi nevoit sa iei alt HDD/SSD
aplicatiile,din ce in ce mai "flamande",or sa te lase fara bani in buzunar/pe card
deci...ai grija ce propui
 
Sus