Versiunea 2.110

DeletedUser14667

Guest
Buna ziua, echipa Grepolis.
Faceti o treaba buna, nu e tocmai usor sa faci update-uri ca jocul sa ofere mai multe optiuni si sa functioneze optim.

Cu privire la urmatoarea modificare, e foarte deranjanta caci se suprapune peste butoanele de comenzi, din ferestrele de comanda. Trebuie sa astepti, pana dispare notificarea, ca sa poti da comanda. Sau sa muti fereastra de comanda sub notificare (la fiecare actiune !!!!!)

KMpavsN.png


Un exemplu: ca sa jefuiesc, ori trebuie sa mut fereastra sub notificare (sa pot apasa butonul 'jefuire'), ori astept sa dispara notificarea.
GqravOe.png


Alt exemplu: nu am acces la orase, decat dupa ce astept sa dispara notificarea.
lbgtPdT.png


Banuiesc ca la atacuri e jale, din cauza acestor notificari.
Sugestie: ar trebui sa existe optiunea sa anulezi aparitia acestor notificari, sau ar trebui postate undeva in stanga jos, caci in acel spatiu nu ar deranja alte actiuni.
Multumesc. Zi buna va doresc
smileys-coffee-880060.gif
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7589

Guest
Inainte de aceste noutati, care isi au rostul lor, chiar daca nu intotdeauna sunt inspirate (in sensul in care a punctat si synth-x), ar trebui acordata mai multa atentie rezolvarii vechilor probleme. Cazarma mea, dar nu numai, sunt convins, arata de cele mai multe ori ca in imaginea de mai jos, lucru extrem de deranjant. Ca sa nu mai spun ca daca selectez o unitate de lupta sa o dau la recrutat si nu sunt atent, risc sa instruiesc sabieri.
Noutatile - firesti in dezvoltarea jocului - nu trebuie sa se faca in detrimentul fluiditatii comenzilor. Jocul ne inghite si asa destul timp ca sa mai stam si sa asteptam inchiderea notificarilor.

ILBskFQ.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14872

Guest
pot spune ca aceste notificari puse care sa tina asa de mult nu stiu cine le-a gandit dintre germani si cine le-a facut proba daca le-a facut dar in momentul in care tu ai capitan activat si nu mai poti realmente sa-ti iei resurse de la toate orasele tale pentru ca trebuie sa astepti sa -ti dispara notificarea pentru ca orasul pe care-l acccesezi este sub notificarea aceasta verde enervanta deja nu ne mai lasa sa ne luam resurse de la sate intr-un mod optim .....pai ce am facut ?

stricam si ce mai aveam ?


va rog frumos de urgenta sa trimiteti la germani faptul ca in primul rand fereastra persista mult prea mult s realmente nu putem sa facem totul la fel de rapid ca inainte comenzi de constructie farmare de sate poate si alte chestiuni vorba colegului ce se intampla cand ai nave care iti vin si vrei si tu ca tot omul sa jonglezi cu sprijinurile .....deci e ingrozitor .....update marca grepolis .......neaparat sa schimbati daca nu doriti sa se mai volatilizeze 500 de jucatori de grepo numai de pe serverul romanesc ..multumesc .....deci ma calca pe nervi X(
 

DeletedUser12202

Guest
Actualizarile,ar trebui sa aduca imbunatatiri jocului si rezolvarea problemelor sesizate de catre jucatori,de cei care aloca timp(unii nu numai timp)jocului,in primul rand rezolvarea problemelor sesizate.
De ceva timp,nu numai ca nu se rezolva problemele vechi(cu toate ca s-a spus la prima actualizare-e drept,nu s-a precizat prima din care luna sau an),mai apar altele noi .
Avand in vedere ca nu se tine cont de observatiile noastre vizavi de problemele de pe joc(care nu sunt de o zi sau doua,unele de luni),ma intreb ce rost mai are topicul ?
Update-ul trebuie sa fie util,nu estetic,parerea mea(chiar si estetic este deplasat,te trimite in perioada medievala nu in Grecia antica,un papirus era mai la locul lui-daca nu ar ocupa tot ecranul ).
Sincer ???Cand aud de actualizari ma intreb ce probleme mai apar,nu ce probleme s-au rezolvat - pt.ca de la un timp nu se rezolva nimic .
Si ca sa revin la tema subiectului :nu-i vad rostul,oricum,nu se va schimba nimic din ce este deja facut.

Oricum,este mai mult decat deranjant alga aceea verde care apare la tot ce faci !ai dat mesaj,apare,ai dat solicitari,apare ai...apare,frate mai rau ca raia !Stridenta si nelalocul ei !
Apropo,dati un enter pe harta startegica :)))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14667

Guest
tare nesuferite aceste notificari.
cred ca 90% din jucatori nici nu le bagau in seama, acum le bagi vrei-nu vrei.
problema acestora s-ar rezolva extrem de usor daca s-ar muta fereastra de comanda sub aceste notificari. sau mutate notificarile in partea din stanga-jos (un font mai mic).

o zi buna si ... la cat mai putine notificari (deloc ar fi excelent)
 

DeletedUser9563

Guest
tare nesuferite aceste notificari.
cred ca 90% din jucatori nici nu le bagau in seama, acum le bagi vrei-nu vrei.
problema acestora s-ar rezolva extrem de usor daca s-ar muta fereastra de comanda sub aceste notificari. sau mutate notificarile in partea din stanga-jos (un font mai mic).

o zi buna si ... la cat mai putine notificari (deloc ar fi excelent)

https://forum.ro.grepolis.com/showthread.php?11963-Versiunea-2-111
Au anuntat deja ca se va rezolva problema aia.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus