Versiunea 2.107

Stil

Community Manager
Versiunea 2.107


Dragi jucători,

Vă aducem la cunoștință că în data de 09 Martie, se va face actualizarea jocului la versiunea 2.107, implementând astfel noi facilități și o serie de îmbunătățiri celor deja existente.

Sumar


În această versiune, am adăugat un scut grafic pentru orașele de pe hartă. Acest scut este afișat în timp ce un jucător este sub protecția de începător. În plus, misiunile care necesită mai multe acțiuni ce trebuie îndeplinite, vor avea de acum bare de progres, pentru a putea vizualiza progresul lor.

Caracteristică nouă


  • În trecut, jucătorii erau confuzi, cu privire la funcționalitatea vrăjii "Helmet of Invisibility". Am schimbat textul de descriere la "Trupele tale sunt invizibile pentru primele 10% din călătorie" și am implementat un dialog de avertizare ce va apărea atunci când vei dori să lansezi vraja înainte de parcurgerea celor 10% din călătorie.
  • Am adăugat o bară de progres pentru misiuni pentru a putea vizualiza progresul acestora.


    1.png

  • Orașele jucătorilor aflați sub protecția de începător vor avea acum afișat un scut în partea de sus a imaginii orașului de pe hartă.


    2.png



Probleme rezolvate


  • Setarea filtrului pentru raport comercial de la piață era schimbat la 1:2, după schimbarea fiecărui oraș. În cazul în care jucătorul modifică setarea filtrului pentru raportul de comerț, acum, această valoare va rămâne stabilită, de asemenea, și după schimbarea orașului.
  • Era posibilă obținerea de puncte negative de cercetare, în Academie. Se întâmpla, atunci când jucătorii începeau cercetarea și demolau academia în același timp. De acum înainte, demolarea nu mai este posibilă, atâta timp cât s-ar obține puncte de cercetare negative, după aceea.
  • Vrăjile gri care nu puteau fi date pe satele de țărani atacabile erau posibile (se putea da clic), deși ele nu puteau fi folosite. Acum, nu se va mai putea da clic pe aceste vrăji.


    3.png

  • Problema cu sirena "Thessalonike", ce era provocată înainte de plecarea ei, înainte de miezul nopții, a fost fixată. Jucătorii nu au putut colecta recompensa ei, în ultimele 15 minute ale evenimentului.
  • La căutarea alianțelor, alianțele cu un singur jucător nu erau arătate.
  • Pentru jucătorii care au fost dați afară din alianță, butonul pentru forumul alianței era încă activ și deschidea un ecran gol. Acum, am dezactivat acest buton, pentru acești jucători.




Așa cum se întâmplă întotdeauna, în timpul operațiunii de actualizare, va exista o scurtă întrerupere în funcționarea jocului. Ne cerem scuze pentru eventualele neplăceri create în această perioadă.

Nu uitați să lasați părerile și impresiile voastre despre această nouă versiune de joc AICI


Echipa Grepolis Romania


[gpfooter][/gpfooter]
 
Ultima editare:
Sus