Versiunea 2.104

DeletedUser14298

Guest
E ok aceasta unelta de comparatie a timpilor de sosire, insa simt ca aceasta adaugare nu e de mare ajutor
In momentul asta sunt imi pare ca exista alte aspecte ale jocului de Grepolis pot fii imbunatatite.
Mi-ar fii placut sa vad o diversitate marita in ceea ce priveste strategia de dezvoltare ale oraselor.
Chestii care fac jocul mai multilateral.

Ma gandeam ca fiecare oras ar putea avea locuinte in zona care e in prezent, in afara zidului, unde ar locuiasca populatia obtinuta din ferma. De-aici ar putea inflori caracteristici noi care fac jocul mai complex, pentru ca acum, jocul devine plictisitor la un moment dat.
Se poate adauga o noua cladire numita 'Infrastructura' sau ceva de genul, iar extinderea ar extinde locuintele oamenilor si ar construi locuinte noi pentru populatia noua venita de la nivelele fermei. Daca nu extinzi cladirea asta nu poti extinde ferma pentru ca nu ai locuinte pentru populatie. Un pic de imaginatie poate face jocul mult mai interesant.
Si mai am ceva idei...
-Zei mai multi (=vraji si unitati mitice noi) Sunt destul de sigur ca nu sunt singurul care vrea zei noi.
-Mobilizarea armatei (ar dura ceva vreme sa se mobilizeze armata, sa fie gata de atac, spre deosebire de situatia actuala, unde poti trimite un atac instant)
etc..

Apoi grafica jocului, nu ar strica o transformare a vizualizarii insulare. Marea poate sa arate mai ca o mare, iar insulele, mai ca insule. O idee ar fii fost sa se deseneze insulele cu piatra+lemn/argint- mai pietroase, si cu mai putine paduri, iar insulele cu lemn+piatra/argint-, mai impadurite. Nici grafica orasului nu ar strica niste adaugiri. Mi-ar fii placut ca fiecare cladire sa aiba un aspect diferit la fiecare nivel
 

DeletedUser14596

Guest
n-ar fi idee rea.. dar ar ingreuna jocul.. e browser totusi..
sper sa nu durezer mult modificarile.
 
Sus