Versiunea 2.00

DeletedUser

Guest
Cand se va deschide versiunea 2.00 si va aparea cumva o lume noua o data cu ea?:D
 

DeletedUser2467

Guest
As many of you know already, 2.0 will be coming to our little server January 11.

What you don't know yet, because this is the very first announcement...

It will be coming to World 3. And World 3 will be a speed 10 world.


Worlds 1 and 2 will not be updated to 2.0 right away. And please remember that this is the test server of Grepolis and, as always, is subject to a reset at any time.


enjoy
"copy from grepolis.net"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
pai asta inteleg eu
world 1(lumile cu sistemul vechi de cucerire)
world 2(lumile cu revolta)
world 3-pe ea va fi instalat grepolis2.0 la o viteza de 10*world1
-datorita bug-urilor lumea s ar putea reseta, acesta fiind si motivul pentru care pe lumile vechi nu va fi instalat imediat
 

DeletedUser3972

Guest
ce as vrea eu sa stiu daca odata cu versiunea 2.00 se va deschide si o noua lume(care cel mai probabil va fi umpluta),sau se va da upgrade pe ultima lume deschisa?
 

DeletedUser

Guest
se va deschide world 3......adik o noua lume pana acum avand doar world 1,2
 

DeletedUser

Guest
pai asta inteleg eu
world 1(lumile cu sistemul vechi de cucerire)
world 2(lumile cu revolta)
world 3-pe ea va fi instalat grepolis2.0 la o viteza de 10*world1
-datorita bug-urilor lumea s ar putea reseta, acesta fiind si motivul pentru care pe lumile vechi nu va fi instalat imediat

Gresit. Citeste cu atentie, este vorba despre lumile de teste.
 

DeletedUser

Guest
v 2 se implementeaza pe serevrul RO la sfarsitul luni ianuarie si bineinteles ca ca se lanseaza si o lume noua impreuna cu ea.
 

DeletedUser

Guest
pai asta inteleg eu
world 1(lumile cu sistemul vechi de cucerire)
world 2(lumile cu revolta)
world 3-pe ea va fi instalat grepolis2.0 la o viteza de 10*world1
-datorita bug-urilor lumea s ar putea reseta, acesta fiind si motivul pentru care pe lumile vechi nu va fi instalat imediat
Deci .. care e faza până la urmă cu World3 ?

Cum se va cucerii ..?
Sau va fi o lume cu viteza 10 şi cu sistem vechi de cucerire ?
că n-am înţeles..
 

DeletedUser

Guest
Deci, pe versiunea grepolis de teste http://beta.grepolis.com se va implementa prima versiune 2.0 in data de 11 ianuarie. Aceasta versiune noua va fi implementata pe o lume de joc cu viteza 10 (World 3) care va fi deschisa cu aceasta ocazie. Versiunea 2.0 nu se va implementa imediat pe celelalte doua lumi de joc de pe versiunea de teste, deschise deja (World 1 si World 2) deoarece este posibil ca noua versiune sa nu fie complet functionala si pot aparea erori care pot duce la "prabusirea" serverului. Cand se va considera ca noua versiune a jocului este stabila se va implementa si pe celelalte doua lumi de joc de pe versiunea de teste urmand apoi sa fie implementata pe versiunile normale de joc. Cum si cand se va face trecerea la versiunea 2.0 pe versiunea in limba romana a jocului www.grepolis.ro se va anunta in viitorul apropiat in functie de rezultatele de pe versiunea de teste.
Este posibil ca setarile lumii World 3 de pe versiunea de teste sa fie anuntate in curand, daca nu le puteti descoperi singuri :p
 

DeletedUser

Guest
deci eu pe delta de abia prin februarie-martie o sa pot construi minuni(asta dak jocul nu o sa aibe prea multe bug-uri)
 

DeletedUser

Guest
deci eu pe delta de abia prin februarie-martie o sa pot construi minuni(asta dak jocul nu o sa aibe prea multe bug-uri)

Ma indoiesc ca vei putea sa construiesti asa usor minunile. Ele cer o cantitate enorma de resurse si de asemenea de timp.
 

DeletedUser3352

Guest
cand se vor cunoaste aceste seteri se vor anunta

eu zic ca cel mai bine este sa ne calmam, in ultimele zile cred ca am citit peste 10 intrebari referitoare la aceasta noua versiune, si sa asteptam informatiile ce ne vor fi oferite

daca o sa incepem sa intrebam zilnic nu rezolvam nimic

rabdare sa fie testat si cand va fi gata de lansare se va face public
 

DeletedUser3207

Guest
Eu deja mi-am facut cont pe beta........astept sa-l testez si eu.......iar setarile (cred) ca se vor face publice cu 1-2 zile inainte de inceperea primului server 2.0
 

DeletedUser2795

Guest
abia astept
la teste sunt si eu cu un cont
poate iasa treaba buna
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3728

Guest
Prin versiunea 2.0 nu cred ca v-a aparea o noua lumea deja a aparut lumea Iota
Versiunea 2.0 v-a aduce grafica la cladiri si orasi cat si alte modificari.:)
 

DeletedUser

Guest
Versiunea 2.0 va aparea prima oara pe o lume noua. Nu se stie inca daca lumile vechi vor fi sau nu updatate la noua versiune in acelasi timp cu lansarea noii lumi si nici ce functii vor fi introduse in lumile vechi.
 
Sus