Versiune de joc 2.137

Stil

Community Manager
Versiunea 2.137



Dragi jucători,


Vă aducem la cunoștință că în data de 03 Mai, se va face actualizarea jocului la versiunea 2.137, implementând astfel noi facilități și o serie de îmbunătățiri celor deja existente.

Sumar


  • În timp ce v-ați bucurat de spiritul Paștelui cu Proba Prăștiașilor, am folosit scurta perioadă de dezvoltare din timpul sărbătorilor și am lucrat la o cerere venită din partea comunităților de a reduce la minimum numărul de sate cu aceleași opțiuni comerciale.
  • În plus, am lucrat și la unele îmbunătățiri tehnice mai mici și, desigur, am rezolvat și niște erori.
Caracteristici noi și Modificări

  • În urma unor cereri venite din partea comunităților, am schimbat logica modului în care satele sunt generate pe o insulă.
    • Satele anterioare erau generate la întâmplare, astfel încât puteau exista 6 sate cu opțiuni comerciale identice pe o insulă.
    • Acum, numărul satelor agricole identice de pe insulă este limitat la 2. Acest lucru va asigura că nu mai mult de 2 sate agricole de pe o insulă vă vor oferi opțiuni comerciale identice.
  • Ofertele și pachetele din magazin apar acum într-o ordine mai structurată. În loc să apară în funcție de timpul apariției, acestea vor fi acum sortate după categorii mai semnificative, de ex. preț sau tip.
Erori rezolvate


  • Proba Prăștiașilor - Notificările după obținerea primului premiu Înaltă Precizie au fost fixate.
  • Proba Prăștiașilor - Codul HTML inutil la sfârșitul mesajului Câștigătorul Zilei a fost eliminat.
  • Notificări pentru browser - Jucătorii au primit notificări greșite despre atacurile primite pentru propriile atacuri trimise.
  • Alocarea culorilor - Jucătorii fără alianță vor avea din nou maro ca și culoare prestabilită în loc de albastru.
  • Profilul Alianței - A fost corectată o eroare mică de pixeli în profilul alianței.
  • Invitația jucătorului - În cazuri rare, jucătorii au ajuns prea departe de cei care i-au invitat. Acum, ei ar trebui să fie poziționați, din nou, lângă jucătorii care-i invită.
  • Efecte bonus - Înlăturarea unui efect la nivel de jucător, cum ar fi Sentimentele Divine, era scos doar din actualul oraș, păstrându-l în toate celelalte orașe. Efectul va fi înlăturat din toate orașele.
Nu uitați să lasați părerile și impresiile voastre despre această nouă versiune de joc AICI



Echipa Grepolis Romania
 
Sus