Versiune de joc 2.134

Stil

Community Manager
Versiunea 2.134



Dragi jucători,


Vă aducem la cunoștință că în data de 22 Martie, se va face actualizarea jocului la versiunea 2.134, implementând astfel noi facilități și o serie de îmbunătățiri celor deja existente.

Sumar


  • În timp ce modificările Misiunilor Insulei și îmbunătățirile de performanță au fost activate pentru testarea pe serverul beta, ne-am concentrat pe câteva noi implementări în joc.
  • Comenzile din Prezentarea generală se bucură de o revizie. Ne-am propus să testăm aceste modificări, pe serverul beta, începând de săptămâna viitoare. În cazul în care îmbunătățirile de performanță dorite vor avea efectul scontat, acestea vor deveni, de asemenea, disponibile pe lumile de joc active, în curând.
  • Mai mult decât atât, am reînviat o funcție pentru a activa grafica alternativă din joc pentru ocazii speciale și am pregătit totul pentru activarea zeiței Artemis pe toate lumile de joc.

Caracteristici noi și Modificări

  • Am reactivat o funcție care ne va permite să afișăm elemente de joc tematice selectate pentru anumite festivități și ocazii (de exemplu, de Crăciun).
  • Artemis, a 6-a Zeiță a noastră, va fi activată pe toate lumile de joc, în aproximativ 2 săptămâni, începând cu versiunea de joc 2.135.
    • Această modificare permite recompense pentru viitoarele evenimente, inclusiv unitățile sale mitice.
    • În curs de pregătire pentru această schimbare, am făcut recent, de asemenea, ca unitățile mitice ale Zeiței Artemis să fie disponibile în ferestrele de instruire ale Grepolympiei.

Erori rezolvate


  • Rapoarte - rapoartele de cucerire ar putea provoca bucle de încărcare fără sfârșit pentru forum/note în anumite cazuri (jucătorul nu are suficiente puncte de cultură, în momentul când nava colonizare ajunge la destinație, nava de colonizare revenind în orașul ce a fost cucerit de către un alt jucător).
  • Medalii - S-a rezolvat o problemă care a cauzat medaliile globale (de exemplu, "Ultimul om în picioare") nu era sincronizată corect pe toate lumile de joc.
  • Evenimentul Demetrei - S-au rezolvat erorile din mesajele automate trimise către jucătorii din top 10 al evenimentului (punctele de ospitalitate afișate în loc de numele jucătorului, elementul grafic al medaliei lipsea).
  • Alianță - O schimbare a culorii alianței se reflectă acum în mod corespunzător pe harta lumii, în profilurile membrilor alianței", cât și în imaginea generală de selecție a culorilor.
  • Vrăji - Exista o eroare atunci când se încerca lansarea unei vrăji pentru orașele unui jucător.
Nu uitați să lasați părerile și impresiile voastre despre această nouă versiune de joc AICI



Echipa Grepolis Romania
 
Sus