Versiune de joc 2.118

Stil

Community Manager
Versiunea 2.118


Dragi jucători,

Vă aducem la cunoștință că în data de 10 August, se va face actualizarea jocului la versiunea 2.118, implementând astfel noi facilități și o serie de îmbunătățiri celor deja existente.

Sumar


În cadrul acestei versiuni am implementat un prompt de confirmare, pentru a vă informa în cazul în care doriţi să activaţi un efect generator de unitate, dar nu deţineţi suficientă populaţie liberă. În plus, am adăugat două noi medalii și am scăzut înălțimea mai multor ferestre pentru a se potrivi la rezoluția noastră minimă a ecranului. Mai mult decât atât, am mărit viteza de bază a tuturor eroilor la un minim de 35, pentru a nu mai încetini alte unități. Numai Atalanta păstrează viteza de 40.

Noi caracteristici și Modificări


  • Cerere din partea comunităţilor - Am implementat un dialog de confirmare, în cazul în care doriți să activați un efect generator de unitate, dar nu deţineţi suficientă populație liberă.
  • Acum puteți activa sau extinde consilierii premium în timp ce orașul dumneavoastră actual este în curs de cucerire.
  • BPV - Am schimbat logica misiunii pentru atacarea Taberei Bandiților. De acum încolo, aceste misiuni vor fi finalizate imediat ce aţi câștigat lupta și nu după ce ați acceptat premiul în tabără.
  • [Grepolisscore] Am adăugat 32 de noi medalii de luptă
  • Ca exemplu:
    • "Interceptarea Navelor Coloniei"
      Ați distrus x nave de colonie sprijinind în același timp un alt oraș al unui jucător.
deadcolony4_support.png

  • "Oprirea Navelor Coloniei"
    Ați distrus x nave de colonie în timp ce apăraţi un oraș propriu.
deadcolony4_def.png
  • Săgețile Tutorial nu ar trebui să se suprapună cu niciun text mai. Am verificat în jur de 80 de misiuni în browser și am schimbat poziționarea pentru săgeata galbenă de ajutor.
  • Închiderea ferestrelor de oferte speciale (vânzare sau pachet de oferte) nu va mai deschide o altă fereastră după aceea.
  • Am micșorat dimensiunea ferestrelor următoare pentru a se potrivi la rezoluția noastră minimă a ecranului:
    • Sate de Tarani Noi
    • Grepolisscore
    • Piaţa
    • Privirea generală Premium
    • Mesaje
    • Eroii
    • Profilul alianței
    • Privirea de ansamblu asupra insulei
    • Într-unul din următoarele update+uri vom ajusta, de asemenea, dimensiunea miiunilor și ferestrele consultanților / avantajelor.
  • În plus, vom crește viteza de bază a tuturor eroilor la un minim de 35, pentru că noi nu vrem eroi care să aibă o influență negativă asupra vitezei unităţilor. Numai Atalanta îşi păstrează viteza ei de 40.
Erori rezolvate


  • În trecut, am avut cazuri în care jucătorii fondau un oraș pe o insulă cu minunea lumii, dar fără o bază legală. Am adăugat un alt control în cod pentru a preveni aceste cazuri, în viitor.
  • Căutarea unei alianţe afișa alianțe greșite drept recomandare. Acum va fi afişată întotdeauna alianța cu cel mai înalt rang din lista ce are, de asemenea, o stare de aplicație deschisă.
  • Unele săgeți tutorial au fost afișate, deși căutarea era deja îndeplinită.

Nu uitați să lasați părerile și impresiile voastre despre această nouă versiune de joc AICI


Echipa Grepolis Romania
 
Ultima editare:
Sus