Versiune de joc 2.116

Stil

Community Manager
Versiunea 2.116


Dragi jucători,

Vă aducem la cunoștință că în data de 13 Iulie, se va face actualizarea jocului la versiunea 2.116, implementând astfel noi facilități și o serie de îmbunătățiri celor deja existente.


Sumar



Cu această versiune am revizuit sistemul de invitație în alianță. Aderarea la o alianță este un mod util pentru noii jucători să învețe cum să reușescă în Grepolis. Puteți adresa întrebări, puteți solicita ajutor sau vă puteți găsi noi prieteni. Oricum, jucătorii care s-au alăturat unei alianțe, au avut un parcurs mai lung în joc și prin urmare, ne-am dorit simplificarea procesului de găsire a unei alianțe.

În plus, am adăugat mai multă logică săgeților noastre pentru tutorial și piață. Acceptarea ofertelor comerciale ar trebui să fie mult mai ușoară acum, cu mai puține clicuri. Legat de Scorul Grepolis, am schimbat medaliile zilnice și veți primi astfel puncte de fiecare dată când obțineți o medalie zilnică.


Caracteristici noi și schimbări



  • Noul sistem de invitație în alianță:
  • Dacă aplicați pentru o alianță, liderul primește două mesaje ce vor cuprinde două butoane: Respingere și Acceptare. Același lucru se întâmplă și dacă sunteți invitat într-o alianță.
  • Puteți vizualiza cu ușurință profilul jucătorilor și alianța ce v-a invitat.
  • Am implementat o listă cu toate aplicațiile deschise pentru alianță și toate invitațiile jucătorilor deschise în tabul alianței "Recrutare".
  • Puteți aplica, de asemenea, direct din profilul alianței.
  • Timpul de recrutare din prezentarea generală premium a trupelor ia în considerare acum rularea efectelor și a vrăjilor.
  • Am adăugat pictograme pentru evenimentele unice în prezentarea generală a alianței, în scopul de a vă permite să vizualizați ceea ce s-a întâmplat în alianța dvs. Ne referim la evenimente cum ar fi "Jucători ce a cucerit un oraș nou." sau "Jucător ce s-a alăturat sau a părăsit alianța."
  • Am modificat puțin recompensele pentru unele misiuni dde pe serverele "BPV".
  • Piața: Fereastra cu detaliile comerciale verifică acum automat restricțiile și presetează numărul corect. Fie că este valoarea maximă a ofertei, capacitatea liberă sau resursele disponibile.
  • Săgețile de la tutorial îmbunătățite: Acum, săgeata de la tutorial, va afișa un timp descrescător, în cazul în care jucătorul nu poate colecta resursele.
  • ScorulGrepolis: După feedback-ul primit de la comunități, am schimbat modul de obținere a punctelor pentru medaliile zilnice. De acum înainte, veți obține 250 puncte în clasament pentru medaliile zilnice, indiferent dacă a mai fost sau nu câștigată respectiva medalie.

Erori rezolvate


  • Săgețile de comutare a orașelor nu erau dezactivate (gri), în cazul unei grupe cu un singur oraș.
  • Săgețile de la tutorial îmbunătățite: Săgeata încă arăta satele de țărani, chiar dacă aceste erau în curs de îmbunătățire.

gpcl-line.png


Nu uitați să lasați părerile și impresiile voastre despre această nouă versiune de joc aici


Echipa Grepolis Romania

footer.png

 
Sus